Turnovská MŠ 28. října je inspirativní školou

25.07.2019 11:27:35 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská MŠ 28. října je inspirativní školou

Mateřská škola 28. října v Turnově získala v dubnu letošního roku, po proběhlé školní inspekci, ocenění Příklad inspirativní praxe, kterým se pyšní pouze malý zlomek mateřských škol napříč Českou republikou. Vyzdvihnutý byl především partnerský a respektující přístup k dětem, příjemná a vstřícná pracovní atmosféra ve všech třídách.

„Promyšlené vzdělávání dětí s využitím prvků alternativních směrů (Monterossori, Waldorf, Začít spolu, Zdravá MŠ, lesní pedagogika). Děkujeme všem rodičům a partnerům za podporu. V červnu roku 2019 získala naše Mateřská škola Turnov 28. října Bronzový certifikát Skutečně zdravé mateřské školy. V rámci projektu jsme plnili různá kritéria programu. Angažovali se v osvětě o stravování, pěstovali zeleninu a bylinky na naší zahradě v přírodním stylu," uvedla ředitelka mateřské školy 28. října v Turnově Lenka Dékány.

Při práci na projektu se zapojovali rodiče i veřejnost. Rodiče pomohli s rozšířením záhonků a opravou zahrady. V MŠ vznikla akční skupina. Po celý rok byla do výuky zařazována témata týkající se vzdělávání o jídle, původu potravin a základech zemědělství.


„Děti navštívily kozí farmu v Pěnčíně a sledovaly i různá užitková zvířata v okolí Turnova, společně připravovaly pokrmy a při setkáních si vyměňovaly recepty. Vrcholem projektu byla Zahradní slavnost na naší školní zahradě, kde děti s rodiči a prarodiči vyráběly z bylin a přírodních materiálů různé předměty a vyměňovaly si vypěstované sazenice rostlin a bylinek. V rámci projektu byl pro rodiče a přátele školy uskutečněn seminář o zdravé výživě dětí. Certifikát bude oficiálně předán v září 2019 na školní slavnosti," dodala Lenka Dékány.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská ZŠ Žižkova je v obležení stavebních firem
Venkovní hřiště u Obchodní akademie v Turnově dostane nový povrch
Turnovské školy o prázdninách nespí
Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
V Turnově se loučili s předškoláky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V turnovské Tázlerově ulici od 19. do 21. září neprojedete

Odbor dopravy MěÚ Turnov informuje, že od čtvrtka 19. září do soboty 21. září 2019, vždy v době od 8 do 14 hodin, bude krátkodobě omezen vjezd do Tázlerovy ulice. „Z důvodu vyjíždění nákladních vozů ze stavby bude na nezbytně nutnou domu omezen vjezd do Tázlerovy ulice z ulice Hluboká. Na křižovatce bude stát poučená osoba, která bude zajišťovat vyjetí jednotlivého nákladního vozu z Tázlerovy ulice do ulice Hluboká. Omezení bude krátkodobé v řádu minut. Prosíme řidiče, aby respektovali zákaz zastavení v označeném úseku ulice. Děkujeme za pochopení," uvedl vedoucí odboru dopravy MěÚ Turnov Pavel Vaňátko.

Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu a zvolili novým Čeřovského

Zastupitelé statutárního města Jablonec nad Nisou v tajné volbě odvolali ve středu 18. září Milana Kroupu z funkce primátora města. Vydáno a odevzdáno bylo 29 hlasovacích lístků, z toho 28 bylo platných. Po sečtení zhruba ve 13.50 bylo celkem 18 zastupitelů hlasovalo pro odvolání, 6 bylo proti a 4 se zdrželi. Po 16. hodině byl zvolen novým primátorem Jiří Čeřovský. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Přepeř si proti Velvarům připsali druhou výhru v ČFL
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči
Libštátské podzní léto pokračuje koncertem Jazz Claire Band
Rekonstrukce Základní školy Mašov začne 1. května 2020
Pozvánka na Výstavu hub v Lomnici nad Popelkou

Nejčtenější články

18.09.: Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou
16.09.: Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
17.09.: FOTO: V I.A třídě vládnou týmy z Pojizeří, první Lomnice opět nadílela

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT