Turnovská MŠ 28. října je inspirativní školou

25.07.2019 11:27:35 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská MŠ 28. října je inspirativní školou

Mateřská škola 28. října v Turnově získala v dubnu letošního roku, po proběhlé školní inspekci, ocenění Příklad inspirativní praxe, kterým se pyšní pouze malý zlomek mateřských škol napříč Českou republikou. Vyzdvihnutý byl především partnerský a respektující přístup k dětem, příjemná a vstřícná pracovní atmosféra ve všech třídách.

„Promyšlené vzdělávání dětí s využitím prvků alternativních směrů (Monterossori, Waldorf, Začít spolu, Zdravá MŠ, lesní pedagogika). Děkujeme všem rodičům a partnerům za podporu. V červnu roku 2019 získala naše Mateřská škola Turnov 28. října Bronzový certifikát Skutečně zdravé mateřské školy. V rámci projektu jsme plnili různá kritéria programu. Angažovali se v osvětě o stravování, pěstovali zeleninu a bylinky na naší zahradě v přírodním stylu," uvedla ředitelka mateřské školy 28. října v Turnově Lenka Dékány.

Při práci na projektu se zapojovali rodiče i veřejnost. Rodiče pomohli s rozšířením záhonků a opravou zahrady. V MŠ vznikla akční skupina. Po celý rok byla do výuky zařazována témata týkající se vzdělávání o jídle, původu potravin a základech zemědělství.


„Děti navštívily kozí farmu v Pěnčíně a sledovaly i různá užitková zvířata v okolí Turnova, společně připravovaly pokrmy a při setkáních si vyměňovaly recepty. Vrcholem projektu byla Zahradní slavnost na naší školní zahradě, kde děti s rodiči a prarodiči vyráběly z bylin a přírodních materiálů různé předměty a vyměňovaly si vypěstované sazenice rostlin a bylinek. V rámci projektu byl pro rodiče a přátele školy uskutečněn seminář o zdravé výživě dětí. Certifikát bude oficiálně předán v září 2019 na školní slavnosti," dodala Lenka Dékány.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská ZŠ Žižkova je v obležení stavebních firem
Venkovní hřiště u Obchodní akademie v Turnově dostane nový povrch
Turnovské školy o prázdninách nespí
Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
V Turnově se loučili s předškoláky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT