Turnovská MŠ 28. října je inspirativní školou

25.07.2019 11:27:35 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská MŠ 28. října je inspirativní školou

Mateřská škola 28. října v Turnově získala v dubnu letošního roku, po proběhlé školní inspekci, ocenění Příklad inspirativní praxe, kterým se pyšní pouze malý zlomek mateřských škol napříč Českou republikou. Vyzdvihnutý byl především partnerský a respektující přístup k dětem, příjemná a vstřícná pracovní atmosféra ve všech třídách.

„Promyšlené vzdělávání dětí s využitím prvků alternativních směrů (Monterossori, Waldorf, Začít spolu, Zdravá MŠ, lesní pedagogika). Děkujeme všem rodičům a partnerům za podporu. V červnu roku 2019 získala naše Mateřská škola Turnov 28. října Bronzový certifikát Skutečně zdravé mateřské školy. V rámci projektu jsme plnili různá kritéria programu. Angažovali se v osvětě o stravování, pěstovali zeleninu a bylinky na naší zahradě v přírodním stylu," uvedla ředitelka mateřské školy 28. října v Turnově Lenka Dékány.

Při práci na projektu se zapojovali rodiče i veřejnost. Rodiče pomohli s rozšířením záhonků a opravou zahrady. V MŠ vznikla akční skupina. Po celý rok byla do výuky zařazována témata týkající se vzdělávání o jídle, původu potravin a základech zemědělství.


„Děti navštívily kozí farmu v Pěnčíně a sledovaly i různá užitková zvířata v okolí Turnova, společně připravovaly pokrmy a při setkáních si vyměňovaly recepty. Vrcholem projektu byla Zahradní slavnost na naší školní zahradě, kde děti s rodiči a prarodiči vyráběly z bylin a přírodních materiálů různé předměty a vyměňovaly si vypěstované sazenice rostlin a bylinek. V rámci projektu byl pro rodiče a přátele školy uskutečněn seminář o zdravé výživě dětí. Certifikát bude oficiálně předán v září 2019 na školní slavnosti," dodala Lenka Dékány.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská ZŠ Žižkova je v obležení stavebních firem
Venkovní hřiště u Obchodní akademie v Turnově dostane nový povrch
Turnovské školy o prázdninách nespí
Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
V Turnově se loučili s předškoláky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistrovský titul pro mladé orientační běžce z Turnova
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Hou, hou, hou Čiperkové mají novou šou!
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT