Turnovská nemocnice představila nového primáře chirurgie

03.06.2017 15:28:55 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovská nemocnice představila nového primáře chirurgie

Krajská nemocnice Liberec, a. s. představila nového primáře Chirurgického oddělení Nemocnice Turnov. Po výběrovém řízení se jím stal MUDr. Zdeněk Rambousek, dosavadní lékař chirurgického oddělení Krajské nemocnice Liberec a.s., s více než 20letou praxí.

Dlouhodobě působil na chirurgickém oddělení v KNL, a.s., naposledy ve funkci zástupce primáře cévní chirurgie. Primář Rambousek se i nadále bude podílet na řešení nejsložitějších cévně-rekonstrukčních operací částečným úvazkem v liberecké nemocnici a pomůže zajistit odbornou 24hodinovou cévně chirurgickou službu pro Liberecký kraj.

„Primář Rambousek je erudovaný doktor, má dvě chirurgické atestace a nástavbovou atestaci cévní chirurgie. Mezi pacienty je znám a oblíben nejenom pro své medicínské kvality, ale také pro lidský a osobitý přístup k pacientům," řekl o svém odcházejícím kolegovi MUDr. Peter Hromádka, primář chirurgického oddělení KNL, a.s. v Liberci.

„Přestup MUDr. Rambouska na post primáře chirurgického oddělení Nemocnice Turnov představuje přirozenou symbiózu v rámci našich krajských nemocnic. Obyvatelům Turnovska se naskýtá kromě dalšího zkvalitnění stávající operativy i rozšíření a rozvoj moderních operačních metod, zejména v žilní a cévní chirurgii," uvedl lékařský ředitel KNL MUDr. Richard Lukáš, Ph.D.

Generální ředitel MUDr. Luděk Nečesaný, MBA, k tomu dodal: „Osobně věřím v další a těsnější spolupráci mezi chirurgickými odděleními v Liberci a Turnově, nyní i na základě dlouhodobých osobních vztahů mezi primáři jednotlivých oddělení. Profitovat z toho bude zejména turnovská chirurgie, kdy personálně plně obsazené oddělení liberecké chirurgie může v případě potřeby lékařsky posílit tým primáře Rambouska." Podle Nečesaného bude do budoucna možný i částečný přesun specifické operativy z Liberce směrem do Turnova, tak aby turnovská nemocnice v dlouhodobém horizontu naplňovala výkonnost na 100 %.

„Jako menšinový akcionář KNL samozřejmě pozorně vnímáme vývoj v naší turnovské nemocnici. Věřím, že se chirurgie pod vedením primáře Rambouska bude vyvíjet správným směrem a těším se na rozšíření poskytované péče," řekl Ing. Tomáš Hocke, starosta Turnova, které je menšinovým akcionářem KNL, a.s.

Turnovská nemocnice a všechna její oddělení mají pevné a nedílné místo v poskytování zdravotních služeb v Libereckém kraji. Spojení s libereckou nemocnicí pod hlavičku KNL pro ni představuje nejenom existenční zázemí, ale také možnost využití zázemí větší liberecké nemocnice, možnost vzdělávat personál na akreditovaných pracovištích, jistotu při řešení komplikovaných případů a mnohé další.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské IBD centrum získalo nový přístroj v hodnotě 700 tisíc
Investice do turnovské nemocnice se po fúzi téměř ztrojnásobily
Krajská nemocnice Liberec už ví, jakou podobu získá díky modernizaci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Měsíční zkušební provoz zahájila 3. srpna nová turistická linka 790 z Tanvaldu na Smědavu, jejíž trasa vede kolem vodní nádrže Souš. Krátké, avšak unikátní autobusové spojení mělo za cíl ověřit, jaká bude po autobusovém spojení dosud dopravně oddělených částí Jizerských hor poptávka, a také to, jak bude pro autobus silnice mezi Smědavou a Souší průjezdná. Více podrobností

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: V I.A třídě vládnou týmy z Pojizeří, první Lomnice opět nadílela
Družstva atletů AC Turnov bojovala v baráži o první ligu
Oprava opěrné zdi finišuje, liberecký tunel čeká částečná uzavírka
Rada a Správa KRNAP se dohodly na návrhu cest v klidových územích
Jubileum vynálezce Vladimíra Svatého připomenou v Liberci i Roztokách

Nejčtenější články

15.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
16.09.: Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
16.09.: Krajský přebor: Rovensko i v devíti vybojovalo s Chrastavou bod

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT