Turnovská nemocnice představila nového primáře chirurgie

03.06.2017 15:28:55 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovská nemocnice představila nového primáře chirurgie

Krajská nemocnice Liberec, a. s. představila nového primáře Chirurgického oddělení Nemocnice Turnov. Po výběrovém řízení se jím stal MUDr. Zdeněk Rambousek, dosavadní lékař chirurgického oddělení Krajské nemocnice Liberec a.s., s více než 20letou praxí.

Dlouhodobě působil na chirurgickém oddělení v KNL, a.s., naposledy ve funkci zástupce primáře cévní chirurgie. Primář Rambousek se i nadále bude podílet na řešení nejsložitějších cévně-rekonstrukčních operací částečným úvazkem v liberecké nemocnici a pomůže zajistit odbornou 24hodinovou cévně chirurgickou službu pro Liberecký kraj.

„Primář Rambousek je erudovaný doktor, má dvě chirurgické atestace a nástavbovou atestaci cévní chirurgie. Mezi pacienty je znám a oblíben nejenom pro své medicínské kvality, ale také pro lidský a osobitý přístup k pacientům," řekl o svém odcházejícím kolegovi MUDr. Peter Hromádka, primář chirurgického oddělení KNL, a.s. v Liberci.

„Přestup MUDr. Rambouska na post primáře chirurgického oddělení Nemocnice Turnov představuje přirozenou symbiózu v rámci našich krajských nemocnic. Obyvatelům Turnovska se naskýtá kromě dalšího zkvalitnění stávající operativy i rozšíření a rozvoj moderních operačních metod, zejména v žilní a cévní chirurgii," uvedl lékařský ředitel KNL MUDr. Richard Lukáš, Ph.D.

Generální ředitel MUDr. Luděk Nečesaný, MBA, k tomu dodal: „Osobně věřím v další a těsnější spolupráci mezi chirurgickými odděleními v Liberci a Turnově, nyní i na základě dlouhodobých osobních vztahů mezi primáři jednotlivých oddělení. Profitovat z toho bude zejména turnovská chirurgie, kdy personálně plně obsazené oddělení liberecké chirurgie může v případě potřeby lékařsky posílit tým primáře Rambouska." Podle Nečesaného bude do budoucna možný i částečný přesun specifické operativy z Liberce směrem do Turnova, tak aby turnovská nemocnice v dlouhodobém horizontu naplňovala výkonnost na 100 %.

„Jako menšinový akcionář KNL samozřejmě pozorně vnímáme vývoj v naší turnovské nemocnici. Věřím, že se chirurgie pod vedením primáře Rambouska bude vyvíjet správným směrem a těším se na rozšíření poskytované péče," řekl Ing. Tomáš Hocke, starosta Turnova, které je menšinovým akcionářem KNL, a.s.

Turnovská nemocnice a všechna její oddělení mají pevné a nedílné místo v poskytování zdravotních služeb v Libereckém kraji. Spojení s libereckou nemocnicí pod hlavičku KNL pro ni představuje nejenom existenční zázemí, ale také možnost využití zázemí větší liberecké nemocnice, možnost vzdělávat personál na akreditovaných pracovištích, jistotu při řešení komplikovaných případů a mnohé další.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské IBD centrum získalo nový přístroj v hodnotě 700 tisíc
Investice do turnovské nemocnice se po fúzi téměř ztrojnásobily
Krajská nemocnice Liberec už ví, jakou podobu získá díky modernizaci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Starosta Turnova se setká s obyvateli Kasáren, Hruštice a Károvska

Ve středu 13. listopadu proběhne poslední setkání starosty s občany v letošním roce. Setkání se uskuteční v jídelně ZŠ Žižkova od 17 hodin. Přijďte podiskutovat o tom, co vás ve vaší části města trápí! Hlavní témata: Bytová zóna Hruštice, Dopravní situace v ulici Žižkova, Městské sady a Mateřská škola Zborovská.

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hejtman a ředitel HZS ocenili reprezentanty hasičských sportů
Lomničtí hokejisté prohráli vysoko 8:3 ve Frýdlantě
Po výhře v České Lípě drží turnovští hokejisté třetí místo
Radio Kulíšek slavilo setkáním 25. výročí
Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Nejčtenější články

10.11.: FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu
11.11.: Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
10.11.: Zhodnocení krajského přeboru po podzimu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT