Turnovská nemocnice představila nového primáře chirurgie

03.06.2017 15:28:55 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovská nemocnice představila nového primáře chirurgie

Krajská nemocnice Liberec, a. s. představila nového primáře Chirurgického oddělení Nemocnice Turnov. Po výběrovém řízení se jím stal MUDr. Zdeněk Rambousek, dosavadní lékař chirurgického oddělení Krajské nemocnice Liberec a.s., s více než 20letou praxí.

Dlouhodobě působil na chirurgickém oddělení v KNL, a.s., naposledy ve funkci zástupce primáře cévní chirurgie. Primář Rambousek se i nadále bude podílet na řešení nejsložitějších cévně-rekonstrukčních operací částečným úvazkem v liberecké nemocnici a pomůže zajistit odbornou 24hodinovou cévně chirurgickou službu pro Liberecký kraj.

„Primář Rambousek je erudovaný doktor, má dvě chirurgické atestace a nástavbovou atestaci cévní chirurgie. Mezi pacienty je znám a oblíben nejenom pro své medicínské kvality, ale také pro lidský a osobitý přístup k pacientům," řekl o svém odcházejícím kolegovi MUDr. Peter Hromádka, primář chirurgického oddělení KNL, a.s. v Liberci.

„Přestup MUDr. Rambouska na post primáře chirurgického oddělení Nemocnice Turnov představuje přirozenou symbiózu v rámci našich krajských nemocnic. Obyvatelům Turnovska se naskýtá kromě dalšího zkvalitnění stávající operativy i rozšíření a rozvoj moderních operačních metod, zejména v žilní a cévní chirurgii," uvedl lékařský ředitel KNL MUDr. Richard Lukáš, Ph.D.

Generální ředitel MUDr. Luděk Nečesaný, MBA, k tomu dodal: „Osobně věřím v další a těsnější spolupráci mezi chirurgickými odděleními v Liberci a Turnově, nyní i na základě dlouhodobých osobních vztahů mezi primáři jednotlivých oddělení. Profitovat z toho bude zejména turnovská chirurgie, kdy personálně plně obsazené oddělení liberecké chirurgie může v případě potřeby lékařsky posílit tým primáře Rambouska." Podle Nečesaného bude do budoucna možný i částečný přesun specifické operativy z Liberce směrem do Turnova, tak aby turnovská nemocnice v dlouhodobém horizontu naplňovala výkonnost na 100 %.

„Jako menšinový akcionář KNL samozřejmě pozorně vnímáme vývoj v naší turnovské nemocnici. Věřím, že se chirurgie pod vedením primáře Rambouska bude vyvíjet správným směrem a těším se na rozšíření poskytované péče," řekl Ing. Tomáš Hocke, starosta Turnova, které je menšinovým akcionářem KNL, a.s.

Turnovská nemocnice a všechna její oddělení mají pevné a nedílné místo v poskytování zdravotních služeb v Libereckém kraji. Spojení s libereckou nemocnicí pod hlavičku KNL pro ni představuje nejenom existenční zázemí, ale také možnost využití zázemí větší liberecké nemocnice, možnost vzdělávat personál na akreditovaných pracovištích, jistotu při řešení komplikovaných případů a mnohé další.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské IBD centrum získalo nový přístroj v hodnotě 700 tisíc
Investice do turnovské nemocnice se po fúzi téměř ztrojnásobily
Krajská nemocnice Liberec už ví, jakou podobu získá díky modernizaci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová stezka dětem ukáže Zelené putování za tajemstvím stromů

V Bedřichově se v úterý 7. července otevírá nová stezka pro děti, která vznikla na základě tradovaných pověstí, jež se uchovaly až do dnešních časů, a zavede nás na místa pro mnohé známá, ale přitom jiná a propojená tajemnem. Nová stezka se skládá ze dvou částí, dvou tajenek a provází ji jedna nová hrací karta. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Nejčtenější články

05.07.: Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
06.07.: FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
05.07.: FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT