Turnovská radnice ocenila výjimečné pedagogy

02.09.2020 08:45:36 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská radnice ocenila výjimečné pedagogy

Jak bývá každoročně zvykem koncem března, na výročí narození učitele národů Jana Amose Komenského, oceňují v Turnově pedagogy. Letos koronavirus plány posunul a k ocenění došlo až poslední prázdninový den v pondělí 31. srpna.

„Milí ocenění, vážení ředitelé, vítám vás na turnovské radnici. Dnes vyznamenáme ty z vás, kteří byli svými řediteli navrženi na ocenění. Pedagogové jsou průvodci na cestě vzděláváním a jsou neskutečně důležití, vy můžete vše krásně nastavit, děti mohou mít kladný vztah ke vzdělávání a nebo se může vše pokazit a vzpomínat na pedagogy ve zlém. Když jsem si pročítal nominace, potěšilo mě, že téměř každého z vás jsem znal," sdělil v úvodu přítomným starosta Tomáš Hocke.

Na něho navázala místostarostka Petra Houšková. „Máte před sebou zahájení školního roku, plno starostí a plno příprav a máme dnes možnost se zastavit a nadechnout před zítřejším vykročením. Věřím, že nový školník rok proběhne alespoň trochu normálně a pohodově a už to poběží tak jak má. Chci vám poděkovat, že jste pořád schopni přijímat nové výzvy a učit se novým věcem. Vaše profese vyžaduje neustále se vzdělávat. Přijměte toto ocenění jako velké poděkování od nás pro vás," řekla Petra Houšková.

Jako projev poděkování za dosavadní práci byli oceněni:

ZŠ 28. října - Mgr. Klára Šimicová, která ve škole pracuje o roku 2007. Je výbornou učitelkou 1. stupně, která se neustále vzdělává a používá nejnovější metody výuky.

ZŠ Skálova - Mgr. Jaroslava Hradecká. Paní Hradecká na škole působí více jak 30 let. Ocenění ji patří především za dlouhodobou a poctivou spolupráci se školou, vstřícný, ale zásadový postoj k dětem. Rukama ji prošlo mnoho absolventů ZŠ Skálova, kteří se uplatnili v různých profesích a rádi na svoji paní učitelku vzpomínají.

ZŠ Žižkova - Mgr. Jana Kepková, která ve škole pracuje 8 let. Neustále dosahuje vynikajících výsledků v recitačních soutěžích, olympiádách v ČJ a reprezentuje školu na veřejnosti. Paní Kepková vede dramatický kroužek, organizuje vystoupení dětí na vánočních rozsvícení stromečku i na otevírání Českého ráje. Sestavila několik souborů žákovských prací a letos společně s knihovnou Antonína Marka vydává tištěnou knihu žákovských prací s názvem Naslouchej a vyprávěj aneb pohádky a pověsti Českého ráje.

MŠ A ZŠ Sluníčko Turnov - Mgr. Dagmar Rakoušová - ředitelka organizace, oceněna vedením města za vynikající a obětavou práci ve vedení školy. Ve školství pracuje již od roku 1983 a ve funkci ředitelky MŠ a ZŠ Sluníčko působí od roku 2006.

ZUŠ Turnov - Šárka Košťálová, DiS., která je zástupkyní ředitele. Ocenění ji náleží za vynikající a obětavou práci jak ve vedení školy, tak při výuce s žáky.

Středisko volného času Žlutá ponorka Turnov - Bc. Jan Kovář - pedagog volného času v Turnově se zaměřením na sport a tělesnou výchovu, vede kroužky bruslení pohybových her a florbalu. Zahájil dlouhodobý program metodické podpory učitelů 1. stupně turnovských ZŠ v oblasti školní tělesné výchovy. Je hlavním organizátorem ankety Nejlepší sportovec města Turnova a také vedoucím vedoucím sportovního oddělení Žluté ponorky.

Místostarostka Jana Svobodová ocenila přidanou hodnotu, kterou pedagogové dávají do své práce navíc. Koronavirová krize ukázala, kdo takový je. Přátelská diskuse se poté rozvinula nad aktuálními stavebními akcemi na jednotlivých školách i plánech do budoucna.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Na Den učitelů si pedagogové odnesli ocenění za svoji práci
Starosta Turnova ocenil ke Dni učitelů místní pedagogy
Ocenění pro nejlepší zástupkyni ředitele putovalo i do Turnova
Ke Dni učitelů byli v Turnově ocenění výjimeční pedagogové
Ke dni učitelů byli v Turnově oceněni pedagogičtí pracovníci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř

Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne

Vzhledem k aktuálně platným opatřením Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne, která se měla konat 3. října 2020. Pracovníci muzea by rádi akci uskutečnili na jaře 2021, o případném termínu budeme čtenáře informovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Po dvou kolech NPL na čele tabulky Hnanice a Modřišice
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT