Turnovská radnice změnila webové stránky

24.11.2020 14:45:56 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovská radnice změnila webové stránky

Od pondělí 23. listopadu 2020 se mohou občané Turnova a okolí těšit z nových webových stránek města Turnova. Původní webové stránky byly upraveny do nové grafiky a struktury, rozšířily se o vybrané moduly - rozšířené aktuality, životní situace, ztráty a nálezy, poplatkového asistenta včetně generování QR kódu, hlasového asistenta, tematické mapy.

Webová stránka je v dnešní moderní a digitalizované době součástí a prezentací každého města. Stránky města Turnova vykazují okolo 23 tisíc přístupů za měsíc a jsou zaměřené především na informovanost občanů v podobě zpráv - dění ve městě, městský úřad informuje, v současné době aktuality kolem koronaviru a další zajímavé sekce. Do konce října bylo za rok 2020 uveřejněno 580 tiskových zpráv. Což je o 146 více než za minulý rok.

„Chtěli jsme především moderní web, který by byl pro občany přehledný, a našli zde přesně, co potřebují" říká starosta Tomáš Hocke. Kromě zpráv z radnice jsou velkou novinkou i životní situace, kdy si lidé mohou pod jednotlivými odbory najít, jak postupovat například při výměně řidičského průkazu či občanského průkazu. Hlavní stranu bude zdobit vždy několik velkých fotografií s odkazem na nejzásadnější informace a akce ve městě. Občan zde najde informace o městě, městském úřadu a v sekci otevřené město třeba rozklikávací rozpočet.

Zatím jsou ještě vidět jisté chyby, jako třeba nedůslednost v držení stejného loga města v různých částech stránky nebo chybějící datum uvnitř zveřejněných článků. Cena za novou podobu stránek byla 80 400 korun. Provozovatel as4u.cz, s.r.o. zůstává stejný.

„Věříme, že se vám nový vzhled a nové možnosti webových stránek města Turnova www.turnov.cz budou líbit a budeme rádi za zpětnou vazbu," uvedla tisková mluvčí města turnov Klára Preislerová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
22.01.: Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT