Turnovská školka v ulici 28. října získala ocenění Skutečně zdravá škola

21.09.2019 09:10:06 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská školka v ulici 28. října získala ocenění Skutečně zdravá škola

V Turnově jsou do projektu Skutečně zdravá škola zapojeny čtyři mateřské školy. A i Mateřská škola 28. října úspěšně naplnila náročná kritéria programu a získala bronzový certifikát ve zdravém stravování.

Předání certifikátu se uskutečnilo ve čtvrtek 19. září 2019 v rámci zahradní slavnosti, kterou škola připravila pro děti, rodiče i zástupce města Turnova. Pro děti bylo připraveno občerstvení, soutěže a hry.

Jaká kritéria školka musela během roku plnit, aby získala bronzový certifikát? „Na naší školce funguje Akční skupina pro zdravé stravování, která přezkoumala kulturu stravování ve školce a dohodla se na svých dalších aktivitách. S rodiči a dětmi konzultujeme možnosti zlepšení stravování. Rodiče jsou informováni o složení pokrmů ve školní jídelně a o aktivitách programu Skutečně zdravá školka," popsala ředitelka školy Mgr. Lenka Dékány. Škola respektujeme potřeby strávníků se specifickou dietou tím, že jim školní jídelna umožní ohřátí z domu doneseného dietního pokrmu.

Děti z MŠ 28. října konzumují jídla, které neobsahují žádné nežádoucí přísady a alespoň 75% pokrmů je vyrobeno z čerstvých, nezpracovaných surovin či potravin. Pracovnice školní jídelny suroviny nakupují od místních pěstitelů, chovatelů a výrobců.

„Každý zdravý směr, kterým se školy v oblasti stravování vydávají, vítám a mám radost z takového ocenění," sdělila místostarostka Petra Houšková. A jak doplnila, není to jen o přípravě samotného jídla, ale i o výběru surovin a třeba i následném úklidu v prostorách školy. Protože Mateřská škola 28. října přešla i na ekologicky šetrné čistící a mycí prostředky, které nezatěžují životní prostředí.

Aktuálně je do Programu Skutečně zdravá škola zapojeno 372 mateřských, základních a středních škol s 61 428 dětmi, žáky a studenty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově získává dřevěný fasádní obklad
Turnovská MŠ 28. října je inspirativní školou
Zaparkovat před turnovskou školkou v Bezručově ulici bude jednodušší
Turnovské školy o prázdninách nespí
Waldorfská MŠ Turnov získala status fakultní školy

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března
Jarní prázdniny v Křišťálovém údolí zvou do skláren i restaurací

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT