Turnovská školka v ulici 28. října získala ocenění Skutečně zdravá škola

21.09.2019 09:10:06 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská školka v ulici 28. října získala ocenění Skutečně zdravá škola

V Turnově jsou do projektu Skutečně zdravá škola zapojeny čtyři mateřské školy. A i Mateřská škola 28. října úspěšně naplnila náročná kritéria programu a získala bronzový certifikát ve zdravém stravování.

Předání certifikátu se uskutečnilo ve čtvrtek 19. září 2019 v rámci zahradní slavnosti, kterou škola připravila pro děti, rodiče i zástupce města Turnova. Pro děti bylo připraveno občerstvení, soutěže a hry.

Jaká kritéria školka musela během roku plnit, aby získala bronzový certifikát? „Na naší školce funguje Akční skupina pro zdravé stravování, která přezkoumala kulturu stravování ve školce a dohodla se na svých dalších aktivitách. S rodiči a dětmi konzultujeme možnosti zlepšení stravování. Rodiče jsou informováni o složení pokrmů ve školní jídelně a o aktivitách programu Skutečně zdravá školka," popsala ředitelka školy Mgr. Lenka Dékány. Škola respektujeme potřeby strávníků se specifickou dietou tím, že jim školní jídelna umožní ohřátí z domu doneseného dietního pokrmu.

Děti z MŠ 28. října konzumují jídla, které neobsahují žádné nežádoucí přísady a alespoň 75% pokrmů je vyrobeno z čerstvých, nezpracovaných surovin či potravin. Pracovnice školní jídelny suroviny nakupují od místních pěstitelů, chovatelů a výrobců.

„Každý zdravý směr, kterým se školy v oblasti stravování vydávají, vítám a mám radost z takového ocenění," sdělila místostarostka Petra Houšková. A jak doplnila, není to jen o přípravě samotného jídla, ale i o výběru surovin a třeba i následném úklidu v prostorách školy. Protože Mateřská škola 28. října přešla i na ekologicky šetrné čistící a mycí prostředky, které nezatěžují životní prostředí.

Aktuálně je do Programu Skutečně zdravá škola zapojeno 372 mateřských, základních a středních škol s 61 428 dětmi, žáky a studenty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově získává dřevěný fasádní obklad
Turnovská MŠ 28. října je inspirativní školou
Zaparkovat před turnovskou školkou v Bezručově ulici bude jednodušší
Turnovské školy o prázdninách nespí
Waldorfská MŠ Turnov získala status fakultní školy

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
11.10.: Okresní přebor: Deváté kolo přineslo v každém zápase sedm gólů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT