Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu

29.04.2021 18:33:55 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu

Přestože epidemiologická situace ještě nedovoluje sportovat jako dřív, je třeba sportoviště připravit na novou sezonu. Městská sportovní Turnov v tuto chvíli intenzivně pracuje na tom, aby všechny turnovské areály byly v co nejlepší kondici.

Tento týden probíhala rekultivace travnaté plochy na hlavním fotbalovém hřišti. Úpravy se týkaly pročesání plochy, pískování (bylo použito 30 tun písku), dnes probíhalo smykování. Dále dojde k dosetí travního semene a nakonec proběhne provzdušnění plochy. Popsané úpravy vyjdou zhruba na 75 tisíc korun.

„Dále zde instalujeme rozvody pro nové ozvučení stadionu včetně elektrické přípojky pro kameru, vše v hodnotě 80 tisíc korun," doplnil Pavel Mikeš, technik Městské sportovní Turnov, s.r.o. Jak dodal, na fotbale se už naplno trénuje za dodržování vládních opatření.

Úprava fotbalového hřiště na Městském stadionu v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Upravuje se i atletický stadion

Rovněž se trénuje i na atletickém stadionu, kde probíhá údržba travnaté plochy. Na místě budou instalovány betonové patky pro novou diskařskou klec, kterou Turnov získal od Českého atletického svazu.

Otevření se bohužel nedočká plavecký bazén na Výšince, sezona plynule přejde na koupaliště do Maškovy zahrady. Provoz bazénu bude obnoven až v září 2021.

V areálu Maškovy zahrady se v krytém prostoru zimního stadionu buduje nové zázemí se skladovacími prostory. Dokončuje se hrubá stavba a nastupovat budou jednotlivá řemesla. V současné době na zimním stadionu rovněž funguje antigenní testovací místo.

Připravují se už na koupací sezonu

„Na koupališti v areálu Maškovy zahrady začínají přípravy na koupací sezonu, startujeme práce na zpevněné ploše pod minigolfem. Provádí se údržba zeleně a připravuje se technologie úpravy vody," popsal Pavel Mikeš. Pro návštěvníky bude připravená oblíbená skluzavka Kamikaze, která byla v rámci záruky vyměněná za novou. „Pokud počasí a epidemiologická situace dovolí, chtěli bychom koupaliště otvírat poslední květnový víkend," nastínil Tomáš Špinka, manažer Maškovy zahrady.

Pro veřejnost funguje skatepark, pumptrack i inline dráha, s ohledem na dodržování vládních opatření. Otevřené je spodní i horní hřiště u TSC, kde se provádí běžná údržba.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnováci si mohou jít o velikonočním víkendu zasportovat!
V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně
Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích
Lyžaři v Turnově mohou využít upravené bílé stopy!
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě končí sezonu
FOTO: Pumptrack v Turnově je už naplno otevřen!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

13.10.: I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu
14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT