Turnovská stopa v pražské Síni slávy českého hokeje

21.05.2020 16:24:22 | Autor: Pavel Mlejnek, HC Turnov 1931 | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovská stopa v pražské Síni slávy českého hokeje

Chystáte se v těchto dnech do Prahy? Nezapomeňte navštívit vysočanskou Galerii Harfa hned vedle 02 arény! Od začátku roku se v hokejové Síni slávy českého hokeje v pražské Galerii Harfa připravuje netradiční výstava mapující dějiny amatérského hokeje v českých regionech.

„Naší ambicí je zmapovat malé, třeba i vesnické kluby. Některé už zanikly, jiné udržují tradici dlouhá desetiletí. Zakládali je naši dědové a pradědové. Další se zrodily nedávno. Také odtud vyšli a stále vycházejí ligoví hráči a reprezentanti," řekla Helena Pinkavová ze Síně slávy, která je pod tímto projektem podepsána.

Jako v celé republice i v tomto případě došlo kvůli koronavirové pandemii k termínovému posunu. Je potěšující, že mezi artefakty přibližující návštěvníkům klíčové okamžiky československého a českého hokeje a mezi množstvím trofejí získaných našimi hráči v NHL nezapadnou exponáty dokumentující téměř devadesátiletou historii i aktuální současnost turnovského hokejového klubu. Asi nejcennějším exponátem, který Turnováci na výstavu zapůjčili, je cena z prvního Memoriálu Ludvíka Koška, který se konal na hřišti s přírodním ledem Na Jiskře mezi mosty v únoru roku 1947. Otevírací dobu Síně slávy najdete zde: http://www.sinslavycslh.cz/

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Muž v Semilech lezl na komín

V noci z pátku 5. na sobotu 6. června byla nahlášena osoba na komíně v Semilech. Po příjezdu hasičů na místo muž slezl níže, ale dále nepokračoval. Operátorce linky 112 se s ním povedl navázat kontakt a muž sestup sám bezpečně a v pořádku dokončil. Byl poté předán do péče zdravotníků a dále na záchytnou stanici.

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT