Turnovská Žižkovka má druhou rytířku Řádu krásného slova

03.06.2016 10:28:33 | Autor: pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská Žižkovka má druhou rytířku Řádu krásného slova

Nikol Hanzlová z 8. A Základní školy Žižkova Turnov byla 1. června pasována na titul rytířky Řádu krásného slova v Praze v Nosticově paláci. Po Martině Kněbortové se tak Nikol stala již druhou rytířkou z turnovské Žižkovky.

Pasování na rytíře Řádu krásného slova se koná v Praze jako vyvrcholení dvouletého projektu SKIP Kde končí svět. „Téma Jak je to s králem, kdo je král jsme v Žižkovce chytili pořádně za pačesy. Pracovat jsme začali již na jaře roku 2015. Psali jsme, kreslili, namlouvali, připravovali vystoupení. Výsledkem bylo divadelní představení Náš král a kniha Povstaňte, přichází král. Psalo a kreslilo více než 240 dětí. Kniha má i svou digitální podobu, kterou jsme též namluvili. Tématu Král se chopili i naši vypravěči. Celkový počet žáků zabývajících se králem by se asi vyšplhal hodně vysoko," uvedla učitelka českého jazyka na ZŠ Žižkova Jana Kepková.

Stovky hodin práce byly oceněny krajským vítězstvím. Z tohoto projektu vzešla právě i nová rytířka Řádu krásného slova, Nikol Hanzlová, která byla jako jediná pasována za Liberecký kraj.  „Všem, kteří se na tomto projektu podíleli, děkujeme. Odvedli jste opravdu veliký kus práce. Nikol Hanzlové blahopřejeme. Děkujeme paní Evě Kordové z Městské knihovny Antonína Marka v Turnově za perfektní spolupráci a za organizaci celého projektu," dodala Kepková.

Kniha Povstaňte, přichází král byla oceněna i v celostátní literární soutěži Náš svět, vyhlašované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Z 20 zaslaných prací byly bez rozlišení pořadí oceněny čtyři, turnovská Žižkovka je mezi nimi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V semilské knihovně potřinácté hledají nejlepšího vypravěče
Čteme všichni, vypráví jen někdo
Kniha ti sluší i v Turnově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT