Turnovská Žižkovka má druhou rytířku Řádu krásného slova

03.06.2016 10:28:33 | Autor: pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská Žižkovka má druhou rytířku Řádu krásného slova

Nikol Hanzlová z 8. A Základní školy Žižkova Turnov byla 1. června pasována na titul rytířky Řádu krásného slova v Praze v Nosticově paláci. Po Martině Kněbortové se tak Nikol stala již druhou rytířkou z turnovské Žižkovky.

Pasování na rytíře Řádu krásného slova se koná v Praze jako vyvrcholení dvouletého projektu SKIP Kde končí svět. „Téma Jak je to s králem, kdo je král jsme v Žižkovce chytili pořádně za pačesy. Pracovat jsme začali již na jaře roku 2015. Psali jsme, kreslili, namlouvali, připravovali vystoupení. Výsledkem bylo divadelní představení Náš král a kniha Povstaňte, přichází král. Psalo a kreslilo více než 240 dětí. Kniha má i svou digitální podobu, kterou jsme též namluvili. Tématu Král se chopili i naši vypravěči. Celkový počet žáků zabývajících se králem by se asi vyšplhal hodně vysoko," uvedla učitelka českého jazyka na ZŠ Žižkova Jana Kepková.

Stovky hodin práce byly oceněny krajským vítězstvím. Z tohoto projektu vzešla právě i nová rytířka Řádu krásného slova, Nikol Hanzlová, která byla jako jediná pasována za Liberecký kraj.  „Všem, kteří se na tomto projektu podíleli, děkujeme. Odvedli jste opravdu veliký kus práce. Nikol Hanzlové blahopřejeme. Děkujeme paní Evě Kordové z Městské knihovny Antonína Marka v Turnově za perfektní spolupráci a za organizaci celého projektu," dodala Kepková.

Kniha Povstaňte, přichází král byla oceněna i v celostátní literární soutěži Náš svět, vyhlašované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Z 20 zaslaných prací byly bez rozlišení pořadí oceněny čtyři, turnovská Žižkovka je mezi nimi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V semilské knihovně potřinácté hledají nejlepšího vypravěče
Čteme všichni, vypráví jen někdo
Kniha ti sluší i v Turnově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.

Liberecký kraj vyhlásí vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb

Liberecký kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásí v pondělí 25. března 2019 vítěze krajského kola 21. ročníku soutěže Zlatý erb. Slavnostní vyhlášení soutěže, která hodnotí městské a obecní weby a elektronické služby občanům, se bude konat v multimediálním sálu Krajského úřadu Libereckého kraje od 14 hodin za přítomnosti představitelů zúčastněných obcí a měst Libereckého kraje a dalších hostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Lízátkové závody na Benecku 2019
Horská služba se v Harrachově setkala s Krakonošem
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Na 26. ročníku Českého lva byli výrazně vidět tvůrci z Pojizeří
Kraj reaguje na námitky proti zadáním na rekonstrukce silnic

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
21.03.: Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
23.03.: Přehled fotbalových výsledků druhého jarního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT