Turnovské házenkářky již vstoupily do jarní části sezony

02.03.2018 10:14:37 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské družstvo házenkářek cestovalo v neděli 25. února k utkání jarní části sezony 2017/ 2018 za soupeřkami z pražské Astry. Sedm žen doplnily tři starší dorostenky - na podzim již za ženy hrající Žaneta Palounková a Míša Lohinová, nově pak Týna Brožová, která v Turnově s házenou začínala, v současné době hájí slávistické barvy starších dorostenek a v turnovském družstvu žen má umožněno hostování.

Astra Praha - TJ Turnov 24:24 (12:14)

Turnovské házenkářky se sice zapsaly do střelecké listiny jako první, ale domácí v 5. minutě vedly 4:2. Do 10. minuty byly pětkrát střelecky úspěšné hráčky Turnova, které se dostaly do vedení 7:4 a ve 25. minutě vedly Turnovanky dokonce 13:7! Bohužel, o toto slibné vedení do konce prvního poločasu hráčky z Českého ráje ztratily díky nepřesným přihrávkám, kdy po zisku míče využívaly soupeřky rychlé útoky ke skórování.

V úvodu druhého poločasu se ženy Astry dostaly rychle do vedení 16:14 a hostující hráčky se herně i střelecky trápily. Ve 46. minutě svítil na světelném ukazateli vyrovnaný stav 19:19 a srovnáno bylo také v 52. minutě, když turnovské hráčky srovnaly na 22:22. V 54. minutě šly hostující do vedení 23:22, ve 28. minutě vedly 24:23, ale domácí vyrovnaly. I když v poločase utkání Turnovanky nečekaně sahaly na oba body, je zisk alespoň 1 bodu úspěchem.

Utkání odchytaly nemocné brankářky - L. Podhajská i V. Kubcová, v sestavě chyběla Š. Gahlerová, M. Poláková, A. Šafářová, P. Suchardová, I. Tichá, L. Víšková. Nejvíce branek v tomto utkání vstřelila Ž. Palounková.

Sestava Turnova (branky): V. Kubcová, L. Podhajská - Ž. Palounková (8/3), L. Ševrová (6/2), K. Brožová (4), C. Davidová (4), V. Ševrová (2/1), M. Lohinová, J. Nalezencová, A. Vítová.

Předchozí utkání:

Ženy měly zajíždět k utkání do západočeského Tachova. Vzhledem k tomu, že byla v sestavě turnovských velká nemocnost, prosil turnovský oddíl o odložení utkání na jiný - náhradní termín. Bohužel, vedoucí tachovského celku Turnovankám nevyhověli a trvali na odehrání utkání 11. 2. 2018. A tak do Tachova odcestovalo 6 žen a dvě dorostenky. V sestavě chyběly hráčky ze základní sestavy - C. Davidová, L. Ševrová, chyběly také p. Bártová, M. Poláková, A. Šafářová, J. Nalezencová,

TJ Slavoj Tachov - TJ Tachov 27:17 (14:8)

Turnovské hráčky v úvodu utkání nikam nespěchaly, a i když šly domácí ve 4. minutě do vedení 2:0 a v 11. minutě vedly 5:2, podařilo se Turnovankám překvapivě v 15. minutě vyrovnat. To na ukazateli svítil stav 6:6! Ve druhé půli prvního poločasu měly turnovské hráčky hodně technických chyb, kterých dokázaly soupeřky využít a brankami z rychlých protiútoků snadno skórovaly. I tak poločasový šestibrankový rozdíl 14:8 byl pro turnovské družstvo žen, uspokojivý. Nakonec prohrály hráčky Turnova o 10 branek, což není vůbec špatný výsledek vzhledem k tomu, že na střídačce turnovských z důvodu nemoci seděla pouze jedna dorostenka na střídání, zatím co domácí měly plnou soupisku. Škoda, že Turnovanky neproměnily všechny vyložené šance včetně čtyř sedmimetrových hodů, a že v zápise je několik brankových nesrovnalostí.

Sestava Turnova (branky): V. Kubcová - Š. Gahlerová (5), Ž. Palounková (3), V. Ševrová (3/2), A. Vítová (2), A. Hrancová (2), I. Tichá (2), L. Víšková.

11. Sokol Kobylisy B                  12     2    0    10    242:293    4

K dalšímu druholigovému utkání nastoupí družstvo žen v turnovské sportovní hale v sobotu 3. března od 18 hodin. Jejich soupeřkami budou hráčky ze severočeského Spartaku Ústí nad Labem.

Dorostenky mladší - 2. liga

Do západočeské Plzně zajíždělo 25. února družstvo turnovských mladších dorostenek.

HK Slavia VŠ Plzeň - TJ Turnov 24:13 (9:8)

Turnovské dorostenky měly výborný vstup do utkání a dařilo se jim vše, na co „sáhly". Po odehraných pěti minutách vedly 4 0! a trenér domácích si bral oddechový čas. V 9. minutě vedly Turnovanky 6:2 a v minutě 15. svítil na ukazateli stav 4:7. Od této chvíle, jako by bylo na hřišti pouze jedno družstvo - to domácí, které se dokázalo pěti úspěšnými střelami dostat do vedení 9:7. Turnovské hráčky dokázaly jen snížit na poločasových 9:8 pro domácí.

Zatímco ve druhém poločase dokázaly domácí vstřelit 15 branek, hráčky z Turnova skórovaly pouze pětkrát a to je prostě málo. Turnovské hráčky nedokázaly zakončit rychlé přechody - nepřesné přihrávky, neproměnění vyložených šancí a chybějící střelba z postů turnovských spojek, chyby v obranné fázi... Snad se hráčky ze zápasu poučí a v příštím utkání předvedou lepší výkon.

Sestava Turnova (branky): B. Andělová, D. Hrochová - E. Berndtová (4/1), A. Hrancová (4), B. Adamová (2), Š. Hatašová (1), M. A. Marko (1), A. Svobodová (1), L. Cvrčková, Kat. Nováková, Kris. Nováková.

K prvnímu utkání jarní části sezony 2017/2018 zajížděly turnovské mladší dorostenky do haly v Bělé pod Bezdězem, kde se 10. února utkaly se svými soupeřkami. Z hostujících libereckých dorostenek pokračuje v Turnově aktivně již jen brankářka Daniela Hrochová, a tak hráčky spadající do věkové kategorie mladších dorostenek doplňují turnovské starší žákyně. Do utkání nemohla herně zasáhnout zraněná M. A. Marko.

TJ Sokol Bělá p. B. - TJ Turnov 21:31 (10:14)

Vstup do utkání měly lepší turnovské hráčky, které vedly ve 3. minutě 3:0. Šest „hluchých" minut ze strany hostujících a bělské dorostenky stáhly na 2:3. V průběhu prvního poločasu si Turnovanky vytvořily až šestibrankový náskok, který však do 30. minuty ztratily. Také začátek druhého poločasu vyzněl lépe pro hráčky z Turnova, které byly střelecky pětkrát úspěšné a dostaly se do 37. minuty do vedení 19:10. Další minuty bylo utkání herně i brankově hodně vyrovnané, a tak se podařilo první jarní utkání turnovskému družstvu mladších dorostenek vyhrát.

Turnovské hráčky „zahodily" několik vyložených šancí, neproměnily dva trestné sedmimetrové hody a měly hodně špatných přihrávek do rychlých přechodů. Snad se v dalších utkáních podaří takovému množství chyb vyvarovat.

Sestava Turnova (branky): B. Andělová, D. Hrochová - E. Berndtová (5/2), Š. Hatašová (5), A. Hrancová (5), L. Cvrčková (4), Kat. Nováková (4), A. Svobodová (3), V. Víšková (2), B. Adamová (1), A. Christovová (1), Kris. Nováková (1).

11. TJ Sokol Bělá p. B.       12     0    0    12    217:401     0

Po týdenní pauze pocestuje družstvo dorostenek znova do Plzně, tentokrát budou jejich soupeřkami dorostenky oddílu HC Plzeň.