Turnovské hřiště s umělou trávou si žádá náležitou údržbu

15.02.2020 07:14:48 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovské hřiště s umělou trávou si žádá náležitou údržbu

Již druhým rokem funguje fotbalové hřiště s umělým povrchem v Koškově ulici v Turnově. Hřiště je v provozu i přes zimní období a pro letošní rok zahájilo činnost 6. ledna. Aby byl sportovní areál v dobré kvalitě, musí se náležitě udržovat. Na základě smlouvy s FK Turnov o sportoviště pečují pracovníci Městské sportovní Turnov.

A jak taková údržba vypadá v praxi? Nejdůležitější je dosyp granulátu a jeho smykování s pomocí traktoru. Tento úkon se provádí 2 -3 x týdně dle potřeby. „Kromě toho drží pracovníci služby 24 hodin 7 dní v týdnu kvůli odklízení sněhu. Tato údržba je dosti náročná s ohledem na velikost plochy a omezené možnosti použití těžké techniky kvůli volně loženému povrch umělého trávníku," popsal technik Pavel Mikeš z Městské sportovní Turnov.

Hřiště je hojně využívané pro tréninkovou činnost i zápasy všech věkových kategorií a úrovní. „Hřiště si oblíbil i prvoligový FK Slovan Liberec, který zde odehrál několik kvalitních přípravných utkání před svým odjezdem do teplých krajin. Svou cestu si do Turnova našla i fotbalová Sparta B, která zde hostila své kolegy ze zahraničí," jmenoval Mikeš.

Péče o hřiště s umělou trávou v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Jak pokračoval, nejvíce hřiště navštěvují domácí hráči, kteří se snaží plně využít jeho kapacitu. Například FK Turnov - muži A na sportovišti během ledna a února odehrají celkem sedm přípravných zápasů, dorostenci pět zápasů a mladší a starší žactvo FK Turnov zde mají utkání formou turnajů, a to každou neděli od 19. 1. až do 8. 3. 2020.

Hřiště s umělým povrchem je možné si i pronajmout. Bližší informace o zápasech, možnostech pronájmu a ceníky služeb naleznete na www.fkturnov.cz.

Kromě péče o hřiště s umělým povrchem provádějí zaměstnanci Městské sportovní Turnov výmalbu budovy, údržbu zařízení jako je oprava sekaček, kultivátorů, traktorů, zkrátka vše, aby technika i areál byly připraveny na letošní sezónu, která začíná již 22. 3. 2020 na hlavním travnatém hřišti.

Náklady na výstavbu hřiště s umělým povrchem činily 16,3 milionu Kč včetně DPH, projekt zpracovala firma Design 4, dílo provedla firma SWIETELSKY. Rozměry fotbalového hřiště jsou 100 x 62 metru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská umělka bude do konce února v plném zápřahu
FOTO: V Turnově slavnostně otevřeli hřiště s umělým povrchem
Obrazem: Jak postupuje stavba umělky v Turnově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT