Turnovské hřiště s umělou trávou si žádá náležitou údržbu

15.02.2020 07:14:48 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovské hřiště s umělou trávou si žádá náležitou údržbu

Již druhým rokem funguje fotbalové hřiště s umělým povrchem v Koškově ulici v Turnově. Hřiště je v provozu i přes zimní období a pro letošní rok zahájilo činnost 6. ledna. Aby byl sportovní areál v dobré kvalitě, musí se náležitě udržovat. Na základě smlouvy s FK Turnov o sportoviště pečují pracovníci Městské sportovní Turnov.

A jak taková údržba vypadá v praxi? Nejdůležitější je dosyp granulátu a jeho smykování s pomocí traktoru. Tento úkon se provádí 2 -3 x týdně dle potřeby. „Kromě toho drží pracovníci služby 24 hodin 7 dní v týdnu kvůli odklízení sněhu. Tato údržba je dosti náročná s ohledem na velikost plochy a omezené možnosti použití těžké techniky kvůli volně loženému povrch umělého trávníku," popsal technik Pavel Mikeš z Městské sportovní Turnov.

Hřiště je hojně využívané pro tréninkovou činnost i zápasy všech věkových kategorií a úrovní. „Hřiště si oblíbil i prvoligový FK Slovan Liberec, který zde odehrál několik kvalitních přípravných utkání před svým odjezdem do teplých krajin. Svou cestu si do Turnova našla i fotbalová Sparta B, která zde hostila své kolegy ze zahraničí," jmenoval Mikeš.

Péče o hřiště s umělou trávou v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Jak pokračoval, nejvíce hřiště navštěvují domácí hráči, kteří se snaží plně využít jeho kapacitu. Například FK Turnov - muži A na sportovišti během ledna a února odehrají celkem sedm přípravných zápasů, dorostenci pět zápasů a mladší a starší žactvo FK Turnov zde mají utkání formou turnajů, a to každou neděli od 19. 1. až do 8. 3. 2020.

Hřiště s umělým povrchem je možné si i pronajmout. Bližší informace o zápasech, možnostech pronájmu a ceníky služeb naleznete na www.fkturnov.cz.

Kromě péče o hřiště s umělým povrchem provádějí zaměstnanci Městské sportovní Turnov výmalbu budovy, údržbu zařízení jako je oprava sekaček, kultivátorů, traktorů, zkrátka vše, aby technika i areál byly připraveny na letošní sezónu, která začíná již 22. 3. 2020 na hlavním travnatém hřišti.

Náklady na výstavbu hřiště s umělým povrchem činily 16,3 milionu Kč včetně DPH, projekt zpracovala firma Design 4, dílo provedla firma SWIETELSKY. Rozměry fotbalového hřiště jsou 100 x 62 metru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská umělka bude do konce února v plném zápřahu
FOTO: V Turnově slavnostně otevřeli hřiště s umělým povrchem
Obrazem: Jak postupuje stavba umělky v Turnově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
Sportfilm přivítá filmové tvůrce i tenistu Radka Štěpánka
Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn
Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
25.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT