Turnovské IBD centrum získalo nový přístroj v hodnotě 700 tisíc

26.05.2017 15:35:09 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovské IBD centrum získalo nový přístroj v hodnotě 700 tisíc

Díky sponzorské podpoře liberecké firmy Progres Liberec s. r. o. se rozšířilo přístrojové vybavení IBD centra turnovské části Krajské nemocnice Liberec. IBD centrum, česky centrum pro léčbu nespecifických střevních zánětů.

Přístroj ERBE APC2 (Argon Plasma Koagulace) v celkové hodnotě 701 547 korun předal primářce IBD Centra MUDr. Lence Nedbalové jednatel firmy Progres Liberec s.r.o. Martin Hrabaň. Přístroj dodala firma STARGEN EU s.r.o.

„Je to pro nás vítaná pomoc, díky argon plasma koagulaci budeme schopni lépe ošetřovat krvácející stavy při endoskopických výkonech," řekla MUDr. Lenka Nedbalová, primářka IBD centra Nemocnice Turnov.

V situaci, kdy obracíme každou korunu, je sponzorský dar v takovéto výši samozřejmě naprosto neuvěřitelný. Děkuji firmě Progres Liberec za velkorysou podporu," uvedl MUDr. Luděk Nečesaný, MBA, generální ředitel KNL, a.s.

Předání přístroje Přístroj ERBE APC2 IBD centru turnovské nemocnice<br />Autor: Anna Šupíková Podobně pozitivně komentuje rozšíření přístrojového vybavení Nemocnice Turnov Ing. Tomáš Hocke, starosta města Turnova, které je menšinovým akcionářem Krajské nemocnice Liberec, a.s.: „Oceňuji, že turnovská část není v investičních záměrech KNL nikterak opomíjena. O to více pak potěší takovýto velkorysý sponzorský dar, který pomáhá zvyšovat medicínskou úroveň naší nemocnice".

Princip argon plasma koagulace: ionizací argonového plynu vysokofrekvenčním proudem vzniká vodivé argonové plazma, které v gastroenterologii při endoskopických výkonech umožňuje koagulovat rozsáhlé krvácivé plochy.

Umožní tak lépe ošetřit krvácející stavy při endoskopických výkonech, jako jsou například angiodysplazie, ektatické cévy v GIT, krvácení po polypektomiích, mukosektomiích, lze takto ošetřit iradiační proktitidu, rekanalizovat zhoubné nádory v GIT, které nelze radikálně řešit.

Firma Progres Liberec s.r.o. se zaměřuje především na výstavbu, opravy, rekonstrukci plynovodů a přípojek včetně odstraňování úniků plynů. V plné šíři zabezpečuje výstavbu plynovodů a přípojek od zajištění technicko-inženýrských činností, přes vlastní výstavbu až po dokončovací práce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vysocká nemocnice získala unikátní aparát
Investice do turnovské nemocnice se po fúzi téměř ztrojnásobily
Krajská nemocnice Liberec už ví, jakou podobu získá díky modernizaci
Od spojení turnovské a liberecké nemocnice uplynuly tři roky
V turnovské nemocnici otevřeli moderní specializované IBD centrum

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
11.10.: Okresní přebor: Deváté kolo přineslo v každém zápase sedm gólů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT