Turnovské IBD centrum získalo nový přístroj v hodnotě 700 tisíc

26.05.2017 15:35:09 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovské IBD centrum získalo nový přístroj v hodnotě 700 tisíc

Díky sponzorské podpoře liberecké firmy Progres Liberec s. r. o. se rozšířilo přístrojové vybavení IBD centra turnovské části Krajské nemocnice Liberec. IBD centrum, česky centrum pro léčbu nespecifických střevních zánětů.

Přístroj ERBE APC2 (Argon Plasma Koagulace) v celkové hodnotě 701 547 korun předal primářce IBD Centra MUDr. Lence Nedbalové jednatel firmy Progres Liberec s.r.o. Martin Hrabaň. Přístroj dodala firma STARGEN EU s.r.o.

„Je to pro nás vítaná pomoc, díky argon plasma koagulaci budeme schopni lépe ošetřovat krvácející stavy při endoskopických výkonech," řekla MUDr. Lenka Nedbalová, primářka IBD centra Nemocnice Turnov.

V situaci, kdy obracíme každou korunu, je sponzorský dar v takovéto výši samozřejmě naprosto neuvěřitelný. Děkuji firmě Progres Liberec za velkorysou podporu," uvedl MUDr. Luděk Nečesaný, MBA, generální ředitel KNL, a.s.

Předání přístroje Přístroj ERBE APC2 IBD centru turnovské nemocnice<br />Autor: Anna Šupíková Podobně pozitivně komentuje rozšíření přístrojového vybavení Nemocnice Turnov Ing. Tomáš Hocke, starosta města Turnova, které je menšinovým akcionářem Krajské nemocnice Liberec, a.s.: „Oceňuji, že turnovská část není v investičních záměrech KNL nikterak opomíjena. O to více pak potěší takovýto velkorysý sponzorský dar, který pomáhá zvyšovat medicínskou úroveň naší nemocnice".

Princip argon plasma koagulace: ionizací argonového plynu vysokofrekvenčním proudem vzniká vodivé argonové plazma, které v gastroenterologii při endoskopických výkonech umožňuje koagulovat rozsáhlé krvácivé plochy.

Umožní tak lépe ošetřit krvácející stavy při endoskopických výkonech, jako jsou například angiodysplazie, ektatické cévy v GIT, krvácení po polypektomiích, mukosektomiích, lze takto ošetřit iradiační proktitidu, rekanalizovat zhoubné nádory v GIT, které nelze radikálně řešit.

Firma Progres Liberec s.r.o. se zaměřuje především na výstavbu, opravy, rekonstrukci plynovodů a přípojek včetně odstraňování úniků plynů. V plné šíři zabezpečuje výstavbu plynovodů a přípojek od zajištění technicko-inženýrských činností, přes vlastní výstavbu až po dokončovací práce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vysocká nemocnice získala unikátní aparát
Investice do turnovské nemocnice se po fúzi téměř ztrojnásobily
Krajská nemocnice Liberec už ví, jakou podobu získá díky modernizaci
Od spojení turnovské a liberecké nemocnice uplynuly tři roky
V turnovské nemocnici otevřeli moderní specializované IBD centrum

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil
Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT