Turnovské kadetky dvakrát porazily ligový Červený Kostelec

09.10.2019 10:44:39 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalové kadetky TJ Turnov vyrazily v sobotu 5. října do Červeného Kostelce k letos prvním venkovním ligovým utkáním. V obou utkáních se jim podařilo zvítězit a do prvoligové tabulky si připsaly 5 cenných bodů.

Volejbal Červený Kostelec - TJ Zikuda Turnov 2:3 (-16, 22, 23, -14, -7)

V prvním zápase začaly turnovské hráčky velmi dobře. Soupeř se nezmohl na větší odpor a Turnov zvítězil v úvodním setu poměrně snadno 25:16. Na začátku druhého setu se domácí hráčky více osmělily na servisu a turnovské hráčky se dostaly po několika chybách do útlumu. Celý set marně hledaly pohodu z prvního setu a druhou sadu prohrály 20:25. Hra se zlepšila až v setu třetím. V té si Turnov začal budovat náskok (13:7, 15:10, 18:12). Bohužel v koncovce přišel zvrat a soupeř srovnal na 19:19. Koncovka setu byla otevřená. Červenokostelecké kadetky byly šťastnější a po výhře 25:23 vedly 2:1 na sety. Turnov potřeboval omezit množství chyb a jednoznačně prodat lepší volejbalové dovednosti. Naštěstí se tak stalo. Turnovské hráčky konečně začaly hrát a čtvrtý set vyhrály 25:14 a tie-break pak následně 15:7. Po průběhu jak na houpačce nakonec turnovské kadetky vyhrály 3:2 na sety a zaznamenaly druhou ligovou výhru.

Sestava Turnova: S. Šebková, T. Stará, A. Václavů, K. Stará, N. Karlová, M. Hrochová, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly K. Cihlářová, V. Volková, K. Málková a D. Franzová.

Volejbal Červený Kostelec - TJ Zikuda Turnov 0:3 (-16, 22, 23, -14, -7)

Do druhého zápasu nastoupily turnovské hráčky stejně dobře jako do ranního utkání. Po setu 25:8 nastala v týmu pohoda. Tato pohoda byla ale až příliš velká a Turnov se přizpůsobil hře soupeře a udržoval si pouze jedno, dvoubodový náskok. Set byl otevřený až do samotného závěru, ale nakonec si Turnov náskok udržel a vyhrál 25:22. Vstup do třetího setu se turnovským kadetkám nevyvedl (1:8, 3:9, 4:12, 5:14). Naštěstí poté Kristýna Málková a Majda Hrochová předvedly dvě úžasné série na servisu a dokázaly za přispění všech hráček jak na hřišti, tak i na lavičce, nejdříve snížit na 11:14 a poté dohrát celý set na 25:15 a připsat si tak cennou výhru 3:0 a hlavně tři body do ligové tabulky.

Sestava Turnova: A. Václavů, K. Cihlářová, T. Stará, V. Volková, K. Stará, D. Franzová, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly S. Šebková, K. Málková, N. Karlová a M. Hrochová.

„Jsme moc rádi, že naše hra se stále lepší. Jsou momenty, kdy soupeře válcujeme. Bohužel se občas necháme ještě rozhodit a body zbytečně věnujeme soupeři. Na tomto musíme ještě zapracovat. Vážíme si dalších dvou ligových výher a pěti bodů do tabulky a těšíme se na dalšího soupeře," uvedl za turnovský tým trenér Pavel Starý.

Příští víkend hrají turnovské kadetky v sobotu 12. října ženský KP II. třídy proti Rokytnici nad Jizerou (první utkání začíná v 9 hodin a druhé po skončení prvního utkání 2. ligy žen). Hned druhý den (neděle 13. října - od 10 a cca 13 hodin) nastoupí na domácí palubovce v 1. lize kadetek proti vedoucí Slavii Hradec Králové. Všichni fanoušci jsou zváni!