Turnovské kadetky dvakrát porazily ligový Červený Kostelec

09.10.2019 10:44:39 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské kadetky dvakrát porazily ligový Červený Kostelec

Volejbalové kadetky TJ Turnov vyrazily v sobotu 5. října do Červeného Kostelce k letos prvním venkovním ligovým utkáním. V obou utkáních se jim podařilo zvítězit a do prvoligové tabulky si připsaly 5 cenných bodů.

Volejbal Červený Kostelec - TJ Zikuda Turnov 2:3 (-16, 22, 23, -14, -7)

V prvním zápase začaly turnovské hráčky velmi dobře. Soupeř se nezmohl na větší odpor a Turnov zvítězil v úvodním setu poměrně snadno 25:16. Na začátku druhého setu se domácí hráčky více osmělily na servisu a turnovské hráčky se dostaly po několika chybách do útlumu. Celý set marně hledaly pohodu z prvního setu a druhou sadu prohrály 20:25. Hra se zlepšila až v setu třetím. V té si Turnov začal budovat náskok (13:7, 15:10, 18:12). Bohužel v koncovce přišel zvrat a soupeř srovnal na 19:19. Koncovka setu byla otevřená. Červenokostelecké kadetky byly šťastnější a po výhře 25:23 vedly 2:1 na sety. Turnov potřeboval omezit množství chyb a jednoznačně prodat lepší volejbalové dovednosti. Naštěstí se tak stalo. Turnovské hráčky konečně začaly hrát a čtvrtý set vyhrály 25:14 a tie-break pak následně 15:7. Po průběhu jak na houpačce nakonec turnovské kadetky vyhrály 3:2 na sety a zaznamenaly druhou ligovou výhru.

Sestava Turnova: S. Šebková, T. Stará, A. Václavů, K. Stará, N. Karlová, M. Hrochová, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly K. Cihlářová, V. Volková, K. Málková a D. Franzová.

Volejbal Červený Kostelec - TJ Zikuda Turnov 0:3 (-16, 22, 23, -14, -7)

Do druhého zápasu nastoupily turnovské hráčky stejně dobře jako do ranního utkání. Po setu 25:8 nastala v týmu pohoda. Tato pohoda byla ale až příliš velká a Turnov se přizpůsobil hře soupeře a udržoval si pouze jedno, dvoubodový náskok. Set byl otevřený až do samotného závěru, ale nakonec si Turnov náskok udržel a vyhrál 25:22. Vstup do třetího setu se turnovským kadetkám nevyvedl (1:8, 3:9, 4:12, 5:14). Naštěstí poté Kristýna Málková a Majda Hrochová předvedly dvě úžasné série na servisu a dokázaly za přispění všech hráček jak na hřišti, tak i na lavičce, nejdříve snížit na 11:14 a poté dohrát celý set na 25:15 a připsat si tak cennou výhru 3:0 a hlavně tři body do ligové tabulky.

Sestava Turnova: A. Václavů, K. Cihlářová, T. Stará, V. Volková, K. Stará, D. Franzová, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly S. Šebková, K. Málková, N. Karlová a M. Hrochová.

„Jsme moc rádi, že naše hra se stále lepší. Jsou momenty, kdy soupeře válcujeme. Bohužel se občas necháme ještě rozhodit a body zbytečně věnujeme soupeři. Na tomto musíme ještě zapracovat. Vážíme si dalších dvou ligových výher a pěti bodů do tabulky a těšíme se na dalšího soupeře," uvedl za turnovský tým trenér Pavel Starý.

Příští víkend hrají turnovské kadetky v sobotu 12. října ženský KP II. třídy proti Rokytnici nad Jizerou (první utkání začíná v 9 hodin a druhé po skončení prvního utkání 2. ligy žen). Hned druhý den (neděle 13. října - od 10 a cca 13 hodin) nastoupí na domácí palubovce v 1. lize kadetek proti vedoucí Slavii Hradec Králové. Všichni fanoušci jsou zváni!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské volejbalistky zahájily ligu dvěma výhrami
Hořkosladká příchuť prvního kola pro turnovské volejbalisty
Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu
Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru
Turnovské juniorky v kvalifikaci na první ligu stoprocentní
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
11.10.: Okresní přebor: Deváté kolo přineslo v každém zápase sedm gólů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT