Turnovské kadetky dvakrát porazily ligový Červený Kostelec

09.10.2019 10:44:39 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské kadetky dvakrát porazily ligový Červený Kostelec

Volejbalové kadetky TJ Turnov vyrazily v sobotu 5. října do Červeného Kostelce k letos prvním venkovním ligovým utkáním. V obou utkáních se jim podařilo zvítězit a do prvoligové tabulky si připsaly 5 cenných bodů.

Volejbal Červený Kostelec - TJ Zikuda Turnov 2:3 (-16, 22, 23, -14, -7)

V prvním zápase začaly turnovské hráčky velmi dobře. Soupeř se nezmohl na větší odpor a Turnov zvítězil v úvodním setu poměrně snadno 25:16. Na začátku druhého setu se domácí hráčky více osmělily na servisu a turnovské hráčky se dostaly po několika chybách do útlumu. Celý set marně hledaly pohodu z prvního setu a druhou sadu prohrály 20:25. Hra se zlepšila až v setu třetím. V té si Turnov začal budovat náskok (13:7, 15:10, 18:12). Bohužel v koncovce přišel zvrat a soupeř srovnal na 19:19. Koncovka setu byla otevřená. Červenokostelecké kadetky byly šťastnější a po výhře 25:23 vedly 2:1 na sety. Turnov potřeboval omezit množství chyb a jednoznačně prodat lepší volejbalové dovednosti. Naštěstí se tak stalo. Turnovské hráčky konečně začaly hrát a čtvrtý set vyhrály 25:14 a tie-break pak následně 15:7. Po průběhu jak na houpačce nakonec turnovské kadetky vyhrály 3:2 na sety a zaznamenaly druhou ligovou výhru.

Sestava Turnova: S. Šebková, T. Stará, A. Václavů, K. Stará, N. Karlová, M. Hrochová, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly K. Cihlářová, V. Volková, K. Málková a D. Franzová.

Volejbal Červený Kostelec - TJ Zikuda Turnov 0:3 (-16, 22, 23, -14, -7)

Do druhého zápasu nastoupily turnovské hráčky stejně dobře jako do ranního utkání. Po setu 25:8 nastala v týmu pohoda. Tato pohoda byla ale až příliš velká a Turnov se přizpůsobil hře soupeře a udržoval si pouze jedno, dvoubodový náskok. Set byl otevřený až do samotného závěru, ale nakonec si Turnov náskok udržel a vyhrál 25:22. Vstup do třetího setu se turnovským kadetkám nevyvedl (1:8, 3:9, 4:12, 5:14). Naštěstí poté Kristýna Málková a Majda Hrochová předvedly dvě úžasné série na servisu a dokázaly za přispění všech hráček jak na hřišti, tak i na lavičce, nejdříve snížit na 11:14 a poté dohrát celý set na 25:15 a připsat si tak cennou výhru 3:0 a hlavně tři body do ligové tabulky.

Sestava Turnova: A. Václavů, K. Cihlářová, T. Stará, V. Volková, K. Stará, D. Franzová, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly S. Šebková, K. Málková, N. Karlová a M. Hrochová.

„Jsme moc rádi, že naše hra se stále lepší. Jsou momenty, kdy soupeře válcujeme. Bohužel se občas necháme ještě rozhodit a body zbytečně věnujeme soupeři. Na tomto musíme ještě zapracovat. Vážíme si dalších dvou ligových výher a pěti bodů do tabulky a těšíme se na dalšího soupeře," uvedl za turnovský tým trenér Pavel Starý.

Příští víkend hrají turnovské kadetky v sobotu 12. října ženský KP II. třídy proti Rokytnici nad Jizerou (první utkání začíná v 9 hodin a druhé po skončení prvního utkání 2. ligy žen). Hned druhý den (neděle 13. října - od 10 a cca 13 hodin) nastoupí na domácí palubovce v 1. lize kadetek proti vedoucí Slavii Hradec Králové. Všichni fanoušci jsou zváni!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské volejbalistky zahájily ligu dvěma výhrami
Hořkosladká příchuť prvního kola pro turnovské volejbalisty
Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu
Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru
Turnovské juniorky v kvalifikaci na první ligu stoprocentní
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky
Linka bezpečí nabízí pomocnou ruku i v době koronaviru
Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?

Nejčtenější články

22.10.: Informace z MMN obcím a veřejnosti
23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
21.10.: Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT