Turnovské kadetky nestačily na Hradec Králové

19.01.2020 11:42:57 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské volejbalové kadetky zavítaly v sobotu 18. ledna v rámci dalšího kola první ligy na palubovku vedoucí Slavie Hradec Králové. V obou utkáních byl nakonec lepší Hradec a po dvou výhrách si upevnil vedení v tabulce.

Slavia Hradec Králové - TJ Zikuda Turnov 3:0 (18, 22, 22)

V prvním utkání začal Turnov velmi špatně, když prohrával už 1:10. Postupně se ale začaly Turnovačky otrkávat a prosazovaly se zejména díky velmi kvalitnímu útoku z kůlů a také dobrému servisu. Přes zlepšenou hru ale velkou ztrátu nedotáhly a prohrály 18:25. V druhém setu byla hra vyrovnaná až do samého závěru, ale za vedení 22:21 se Turnov zasekl a koncovku přenechal Hradci (22:25). V třetím setu hrály turnovské kadetky skvěle, všechno vycházelo. V závěru setu vedly už 22:17, pak ale přišel nepochopitelný kolaps a po prohře 22:25 doslova darovaly celé utkání soupeři.

Sestava Turnova: A. Václavů (v utkání celkem 4 body - 4 útok/0 blok/0 es), S. Šebková (2 body - 0/0/2), T. Stará (17 bodů - 11/1/5), V. Volková (2 body - 1/0/1), K. Stará (12 bodů - 8/1/3), K. Málková (4 body - 4/0/0), libero D. Franzová a K. Šedová, střídaly: N. Karlová (4 body - 3/1/0), M. Hrochová (0 bodů - 0/0/0).

Slavia Hradec Králové - TJ Zikuda Turnov 3:1 (-25, 14, 12, 19)

V druhém utkání se začalo znovu bojovat od samého začátku. Turnov se opět prezentoval pěkným volejbalem a v dramatické koncovce prvního setu dokázal zvítězit 27:25. Hostující hráčky si asi myslely, že se soupeř sesype, ale to se rozhodně nestalo. Druhý set Hradec vyhrál jasně 25:14. Turnov se občas prezentoval hezkými akcemi, ale jako tým na rozdíl od soupeře dělal mnoho chyb a i další sety prohrál snadno 12:25 a 19:25.

Sestava Turnova: S. Šebková (v utkání celkem 1 bod - 1 útok/0 blok/0 es), T. Stará (15 bodů - 13/1/1), V. Volková (2 body - 0/0/2), K. Stará (13 bodů - 12/0/1), N. Karlová (10 bodů - 10/0/0), A. Václavů (2 body - 1/1/0), libero D. Franzová a K. Šedová, střídaly: K. Málková (0 bodů - 0/0/0), M. Hrochová (0 bodů - 0/0/0).

„Dnes jsme zaznamenali další zbytečné porážky. V naší ligové skupině se dokážeme prezentovat snad nejhezčími akcemi. Velkou kvalitu máme na útoku z kůlů i středem, umíme zatlačit na servisu, zablokovat. Co nás ale trápí, je nevyhranost v poli. Děláme příliš mnoho zbytečných chyb, jsme zbrklí, nepozorní, hodně bodů darujeme soupeřům na zlatém podnosu. Když toto dokážeme odstranit, tak budeme pravidelně dosahovat skvělých výsledků," hodnotil utkání turnovský trenér Pavel Starý.

6. Červený Kostelec 16  0 0 1 15   2:48    748:1234    1

K dalším utkáním v lize nastoupí turnovské kadetky na domácí palubovce hned v sobotu 25. ledna. Soupeřem jim bude VK Hronov. První utkání začíná po ukončení druholigového utkání žen (tedy cca v 11 hodin). Druhé utkání začne obdobně cca v 15 hodin. Fanoušci jsou na zápasech vítáni!