Turnovské kadetky porazily v lize dvakrát Červený Kostelec

10.12.2019 16:03:29 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské volejbalové kadetky přivítaly v sobotu 7. prosince v rámci dalšího kola první ligy soupeře z Červeného Kostelce. Ve dvou utkáních prokázaly domácí hráčky výkonnostní rozdíl a zaslouženě zvítězily dvakrát 3:0.

TJ Zikuda Turnov - Volejbal Červený Kostelec 3:0 (11, 13, 17)

Po sérii porážek si domácí hráčky na tohoto soupeře věřily, protože ho dokázaly dvakrát porazit i v úvodních utkáních v Červeném Kostelci. Turnov ale nechtěl nechat nic náhodě, proto do prvního utkání domácí hráčky nastoupily v nejsilnější možné sestavě. Výkonnostní rozdíl byl na hřišti více než jasný. Domácí hráčky si po dobrém výkonu připsaly první výhru 3:0.

TJ Zikuda Turnov - Volejbal Červený Kostelec 3:0 (19, 10, 24)

V druhém utkání se začalo podobně, ale domácí trenéři chtěli dát šanci i dalším hráčkám z lavičky. Dva sety byly poměrně hladké. Ve třetím setu, kdy změny v sestavě byly největší, se hostující hráčky z Červeného Kostelce více rozehrály a část setu i udržovaly vedení. Turnov ale dokázal zabrat a set nakonec otočit a připsat si další důležitou výhru 3:0.

Sestava Turnova: S. Šebková, A. Richterová, K. Stará, T. Stará, A. Václavů, N. Karlová, M. Hrochová, D. Franzová, V. Volková, K. Šedová.

„Dnešní vítězství by se mohla řadit do kategorie povinných, ale ve sportu to ne vždy platí, proto si jich i přes poměrně jednoznačný a kontrolovaný průběh vážíme. Holky už potřebovaly vyhrát a být odměněny za úsilí v tréninku. Díky patří celému týmu!," uvedl turnovský trenér Pavel Starý.