Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru

30.09.2019 10:12:01 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru

V turnovské sportovní hale se v sobotu 28. září hrálo 3. a 4. kolo 1. volejbalové ligy kadetek. Turnovské hráčky po úvodních dvou porážkách z minulé soboty přivítaly dalšího ligového soupeře - tentokrát družstvo SK Meteor Praha. V prvním utkání podlehly 0:3, ale odpoledne už dokázaly získat první ligovou výhru v poměru 3:2.

TJ Zikuda Turnov - SK Meteor Praha 0:3 (-16, -19, -21)

Ranní utkání nebylo na rovinu ze strany domácích hráček moc povedené. Hra turnovských volejbalistek byla svázána velkou nervozitou, na hřišti bylo vidět mnoho chyb. Chvílemi byly v jednotlivých setech i lepší pasáže, kdy se podařilo soupeře dotáhnout, ale pak vzápětí zase Pražačky odskočily a kontrolovaly celé utkání. Po setech 25:16, 25:19 a 25:21 vyhrál první utkání zcela zaslouženě SK Meteor Praha 3:0 na sety.

Sestava Turnova: S. Šebková, D. Franzová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará, M. Hrochová, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly K. Cihlářová a V. Volková.

TJ Zikuda Turnov - SK Meteor Praha 3:2 (17, -18, - 20, 22, 10) 

Odpolední utkání začalo pro domácí hráčky mnohem lépe. Hned od začátku se dařilo lépe dodržovat některé taktické pokyny a soupeře lépe bránit. Když se k tomu i přidaly delší série na podání a větší pozornost v poli a na příjmu, tak z toho byla najednou výhra v prvním setu 25:17. V druhém setu ale soupeř hru opět srovnal a po horším výkonu domácí hráčky prohrály 18:25. Třetí set byl velmi podobný a po prohře 20:25 ztrácel Turnov už 1:2 na sety.

utkání 1. volejbalové ligy kadetek TJ Zikuda Turnov - SK Meteor Praha<br />Autor: Archiv TJ Turnov Naštěstí turnovské kadetky utkání nezabalily. Povedené série na podání přinesly potřebný klid a Turnov se rozehrál k mnohem lepšímu výkonu. Koncovku čtvrté sady si domácí hráčky pohlídaly a zvítězily 25:22. V následujícím tie-breaku Turnov konečně bojoval, Meteor začal dělat chyby, a když domácím hráčkám přálo i štěstí (tři esa o pásku), tak z toho byla po výsledku 15:10 celková výhra 3:2 na sety.

Sestava Turnova: M. Hrochová, K. Cihlářová, D. Franzová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly S. Šebková a V. Volková.

„Jsme moc rádi za první ligové vítězství a první body do tabulky. Holky nám i sobě dokázaly, že i přes ranní jednoznačnou prohru a nepříznivý vývoj druhého utkání dokázaly zabrat a zvítězit. Věříme, že toto nám pomůže jít do dalších bojů s větším sebevědomím a ukázat naplno co umíme a máme natrénováno," hodnotil dvojzápas turnovský trenér Pavel Starý. 

Turnovské kadetky budou k vidění na domácích palubovkách v soutěžích KP2 žen 29. 9. - proti VK Malá Skála, 6. 10. - proti SKP Česká Lípa a 12. 10. proti Spartaku Rokytnice. V 1. kadetské lize se doma představí 13. 10. proti Slavii Hradec Králové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské juniorky v kvalifikaci na první ligu stoprocentní
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 57 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka
FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky
Linka bezpečí nabízí pomocnou ruku i v době koronaviru

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
24.10.: Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
25.10.: FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT