Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru

30.09.2019 10:12:01 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru

V turnovské sportovní hale se v sobotu 28. září hrálo 3. a 4. kolo 1. volejbalové ligy kadetek. Turnovské hráčky po úvodních dvou porážkách z minulé soboty přivítaly dalšího ligového soupeře - tentokrát družstvo SK Meteor Praha. V prvním utkání podlehly 0:3, ale odpoledne už dokázaly získat první ligovou výhru v poměru 3:2.

TJ Zikuda Turnov - SK Meteor Praha 0:3 (-16, -19, -21)

Ranní utkání nebylo na rovinu ze strany domácích hráček moc povedené. Hra turnovských volejbalistek byla svázána velkou nervozitou, na hřišti bylo vidět mnoho chyb. Chvílemi byly v jednotlivých setech i lepší pasáže, kdy se podařilo soupeře dotáhnout, ale pak vzápětí zase Pražačky odskočily a kontrolovaly celé utkání. Po setech 25:16, 25:19 a 25:21 vyhrál první utkání zcela zaslouženě SK Meteor Praha 3:0 na sety.

Sestava Turnova: S. Šebková, D. Franzová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará, M. Hrochová, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly K. Cihlářová a V. Volková.

TJ Zikuda Turnov - SK Meteor Praha 3:2 (17, -18, - 20, 22, 10) 

Odpolední utkání začalo pro domácí hráčky mnohem lépe. Hned od začátku se dařilo lépe dodržovat některé taktické pokyny a soupeře lépe bránit. Když se k tomu i přidaly delší série na podání a větší pozornost v poli a na příjmu, tak z toho byla najednou výhra v prvním setu 25:17. V druhém setu ale soupeř hru opět srovnal a po horším výkonu domácí hráčky prohrály 18:25. Třetí set byl velmi podobný a po prohře 20:25 ztrácel Turnov už 1:2 na sety.

utkání 1. volejbalové ligy kadetek TJ Zikuda Turnov - SK Meteor Praha<br />Autor: Archiv TJ Turnov Naštěstí turnovské kadetky utkání nezabalily. Povedené série na podání přinesly potřebný klid a Turnov se rozehrál k mnohem lepšímu výkonu. Koncovku čtvrté sady si domácí hráčky pohlídaly a zvítězily 25:22. V následujícím tie-breaku Turnov konečně bojoval, Meteor začal dělat chyby, a když domácím hráčkám přálo i štěstí (tři esa o pásku), tak z toho byla po výsledku 15:10 celková výhra 3:2 na sety.

Sestava Turnova: M. Hrochová, K. Cihlářová, D. Franzová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly S. Šebková a V. Volková.

„Jsme moc rádi za první ligové vítězství a první body do tabulky. Holky nám i sobě dokázaly, že i přes ranní jednoznačnou prohru a nepříznivý vývoj druhého utkání dokázaly zabrat a zvítězit. Věříme, že toto nám pomůže jít do dalších bojů s větším sebevědomím a ukázat naplno co umíme a máme natrénováno," hodnotil dvojzápas turnovský trenér Pavel Starý. 

Turnovské kadetky budou k vidění na domácích palubovkách v soutěžích KP2 žen 29. 9. - proti VK Malá Skála, 6. 10. - proti SKP Česká Lípa a 12. 10. proti Spartaku Rokytnice. V 1. kadetské lize se doma představí 13. 10. proti Slavii Hradec Králové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské juniorky v kvalifikaci na první ligu stoprocentní
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 57 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT