Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky

21.10.2019 14:18:29 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky

V sobotu 19. října turnovské volejbalové kadetky sehrály v Hronově poslední ligová utkání prvního kola. Oba týmy před utkáními byly sousedy v tabulce, proto na obou stranách byla velká očekávání a hrálo se o cenné body. V obou zápasech obě družstva hrála jak na horské dráze, ale větší vůli a hlad po vítězství nakonec předvedl domácí Hronov a v dramatických koncovkách nakonec zvítězil v obou duelech.

VK Hronov - TJ Zikuda Turnov 3:2 (18, -22, 22, -24, 17)

První utkání bylo velmi vyhecované a částečně i ovlivněno spornými výroky rozhodčího. V prvním setu lépe začal Hronov, kdy turnovské volejbalistky se po cestě seznamovaly s halou a svým soupeřem. V koncovce sice Turnov dotahoval, ale první set připadl poměrem 25:18 domácím hráčkám. V druhém setu byla hra Turnovaček už lepší a postupně se rozehrávaly k lepšímu výkonu, aby nakonec získaly druhý set poměrem 25:22 a srovnaly na 1:1. V třetím setu se to zase otočilo a Turnov nešťastně prohrál 22:25. Ve čtvrté sadě měl Hronov celý set navrch. Vypadalo to, že se utkání blíží ke konci, protože Hronov už vedl 24:21 a měl několik šancí na ukončení utkání. Naštěstí se turnovským hráčkám zejména díky velmi dobrému podání povedlo utéct hrobníkovi z lopaty a nakonec po bojovné koncovce vyhrát 26:24 a srovnat na 2:2. V závěrečném tie-breaku začal Turnov skvostně, když při výměně stran vedl už 8:2. Poté ale přišlo několik zbytečných chyb a najednou z jasné záležitosti bylo velké drama. Turnovské hráčky měly dokonce i dva mečboly (14:13 a 15:14), ale když je neproměnil, dal šanci soupeři a ten bohužel nakonec své šance proměnil a šťastně zvítězil 19:17 a celkově pak 3:2 na sety.

Sestava Turnova: S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, N. Karlová, A. Václavů, libero D. Franzová, střídaly K. Cihlářová a M. Hrochová.

VK Hronov - TJ Zikuda Turnov 3:2 (-10, 24, 17, -20, 5)

Před druhým utkáním si Turnov stanovil taktické priority a ty se v úvodu podařilo velmi dobře plnit. V prvním setu byl absolutně dominantní a Hronov doslova vymazal 25:10. Tak vysoké vítězství ale bylo kontraproduktivní. Turnovské hráčky se moc uspokojily a polevily v nasazení z prvního setu. Celý set si místo „doražení soupeře" držely jen mírný náskok. To se ale nakonec vymstilo v koncovce, kdy za vypjatého stavu přišly nějaké chyby a Hronov i s trochou potřebného štěstí vyhrál 26:24. To samozřejmě otřáslo hostujícími hráčkami a úplně vypadly z rytmu. Třetí set si už zaslouženě a jasně připsal domácí Hronov poměrem 25:17. Toto vystřízlivění donutilo Turnovačky, aby opět zabraly a začaly se prát o výsledek. To přineslo své ovoce a Turnov po vítězství 25:20 srovnal na 2:2. Stejně jako v ranním utkání se šlo znovu do zkrácené hry. Nyní se ale situace v úvodu tie-breaku úplně otočila, když Hronov začal vedením 8:0, což hostující tým úplně uzemnilo. Turnov dokázal jen lehce korigovat výsledek na 5:15. V druhém utkání vítězství nakonec zaslouženě připadlo Hronovu.

Sestava Turnova: S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, K. Cihlářová, N. Karlová, libero D. Franzová, střídaly M. Hrochová, A. Václavů a Š. Hrušková.

„Bohužel v dnešních dvou utkáních se potvrdily trendy posledních dnů. Holky se dokáží prezentovat fantastickými volejbalovými akcemi. V těch se jako tým všem našim ligovým soupeřům více než vyrovnáme, často je i předčíme. Jako ligový nováček se ale potýkáme s nedostatkem toho pravého volejbalového sebevědomí. Holky na soutěž určitě mají! V následujících odvetách se pokusíme to zlomit a vzít si často odevzdané body zpět!," hodnotil dvojzápas turnovský trenér Pavel Starý.

Nyní turnovské kadetky budou hrát ligu buď na venkovních hřištích či jiné soutěže (KP kadetek a juniorek a Český pohár). V lize se představí na domácí palubovce až 7. prosince proti Červenému Kostelci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kadetky Turnova na body proti vedoucímu Hradci nedosáhly
Čtyři body pro turnovské kadetky v krajském přeboru žen
Volejbalové kadetky Turnova na vítězné vlně i v přeboru žen
Turnovské kadetky dvakrát porazily ligový Červený Kostelec
Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu
Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum v době koronavirové I.
Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka
FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
24.10.: Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
25.10.: FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT