Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky

21.10.2019 14:18:29 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky

V sobotu 19. října turnovské volejbalové kadetky sehrály v Hronově poslední ligová utkání prvního kola. Oba týmy před utkáními byly sousedy v tabulce, proto na obou stranách byla velká očekávání a hrálo se o cenné body. V obou zápasech obě družstva hrála jak na horské dráze, ale větší vůli a hlad po vítězství nakonec předvedl domácí Hronov a v dramatických koncovkách nakonec zvítězil v obou duelech.

VK Hronov - TJ Zikuda Turnov 3:2 (18, -22, 22, -24, 17)

První utkání bylo velmi vyhecované a částečně i ovlivněno spornými výroky rozhodčího. V prvním setu lépe začal Hronov, kdy turnovské volejbalistky se po cestě seznamovaly s halou a svým soupeřem. V koncovce sice Turnov dotahoval, ale první set připadl poměrem 25:18 domácím hráčkám. V druhém setu byla hra Turnovaček už lepší a postupně se rozehrávaly k lepšímu výkonu, aby nakonec získaly druhý set poměrem 25:22 a srovnaly na 1:1. V třetím setu se to zase otočilo a Turnov nešťastně prohrál 22:25. Ve čtvrté sadě měl Hronov celý set navrch. Vypadalo to, že se utkání blíží ke konci, protože Hronov už vedl 24:21 a měl několik šancí na ukončení utkání. Naštěstí se turnovským hráčkám zejména díky velmi dobrému podání povedlo utéct hrobníkovi z lopaty a nakonec po bojovné koncovce vyhrát 26:24 a srovnat na 2:2. V závěrečném tie-breaku začal Turnov skvostně, když při výměně stran vedl už 8:2. Poté ale přišlo několik zbytečných chyb a najednou z jasné záležitosti bylo velké drama. Turnovské hráčky měly dokonce i dva mečboly (14:13 a 15:14), ale když je neproměnil, dal šanci soupeři a ten bohužel nakonec své šance proměnil a šťastně zvítězil 19:17 a celkově pak 3:2 na sety.

Sestava Turnova: S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, N. Karlová, A. Václavů, libero D. Franzová, střídaly K. Cihlářová a M. Hrochová.

VK Hronov - TJ Zikuda Turnov 3:2 (-10, 24, 17, -20, 5)

Před druhým utkáním si Turnov stanovil taktické priority a ty se v úvodu podařilo velmi dobře plnit. V prvním setu byl absolutně dominantní a Hronov doslova vymazal 25:10. Tak vysoké vítězství ale bylo kontraproduktivní. Turnovské hráčky se moc uspokojily a polevily v nasazení z prvního setu. Celý set si místo „doražení soupeře" držely jen mírný náskok. To se ale nakonec vymstilo v koncovce, kdy za vypjatého stavu přišly nějaké chyby a Hronov i s trochou potřebného štěstí vyhrál 26:24. To samozřejmě otřáslo hostujícími hráčkami a úplně vypadly z rytmu. Třetí set si už zaslouženě a jasně připsal domácí Hronov poměrem 25:17. Toto vystřízlivění donutilo Turnovačky, aby opět zabraly a začaly se prát o výsledek. To přineslo své ovoce a Turnov po vítězství 25:20 srovnal na 2:2. Stejně jako v ranním utkání se šlo znovu do zkrácené hry. Nyní se ale situace v úvodu tie-breaku úplně otočila, když Hronov začal vedením 8:0, což hostující tým úplně uzemnilo. Turnov dokázal jen lehce korigovat výsledek na 5:15. V druhém utkání vítězství nakonec zaslouženě připadlo Hronovu.

Sestava Turnova: S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, K. Cihlářová, N. Karlová, libero D. Franzová, střídaly M. Hrochová, A. Václavů a Š. Hrušková.

„Bohužel v dnešních dvou utkáních se potvrdily trendy posledních dnů. Holky se dokáží prezentovat fantastickými volejbalovými akcemi. V těch se jako tým všem našim ligovým soupeřům více než vyrovnáme, často je i předčíme. Jako ligový nováček se ale potýkáme s nedostatkem toho pravého volejbalového sebevědomí. Holky na soutěž určitě mají! V následujících odvetách se pokusíme to zlomit a vzít si často odevzdané body zpět!," hodnotil dvojzápas turnovský trenér Pavel Starý.

Nyní turnovské kadetky budou hrát ligu buď na venkovních hřištích či jiné soutěže (KP kadetek a juniorek a Český pohár). V lize se představí na domácí palubovce až 7. prosince proti Červenému Kostelci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kadetky Turnova na body proti vedoucímu Hradci nedosáhly
Čtyři body pro turnovské kadetky v krajském přeboru žen
Volejbalové kadetky Turnova na vítězné vlně i v přeboru žen
Turnovské kadetky dvakrát porazily ligový Červený Kostelec
Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu
Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dramaťáci ze Žižkovky vystoupili na krajském setkání knihovníků
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v listopadu
FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky

Nejčtenější články

14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT