Turnovské Slunce všem se rozšíří o patro, spolek získal dotaci z EU

02.11.2017 08:26:41 | Autor: Bohuslava Charousková, Slunce všem | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovské Slunce všem se rozšíří o patro, spolek získal dotaci z EU

Spolek Slunce všem získal dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (EU-IROP). Dotace je určena na přístavbu patra na stávající budovu Centra denních služeb v Brigádnické ulici u turnovského nádraží (dále jen CDS). V nové části budovy by měl spolek poskytovat odlehčovací služby pro postižené.

Možná by postačila jen takto krátká zpráva. Ale vzhledem k tomu, že čerpat peníze z dotačních programů je mnohdy složité i pro velké firmy či města, je možná dobré se u této již přidělené dotace zastavit.

Slunce všem, zapsaný spolek, je registrovaným poskytovatelem sociální služby CDS, kterou využívají dospělé osoby s těžkým mentálním postižením a autismem s poruchami chování, se sklony k sebepoškozování. Provoz centra byl zahájen v pronajatých prostorách v roce 2012. Zařízení je první v Libereckém kraji i širokém okolí. V roce 2014 se spolku podařilo z účelové investiční dotace od Libereckého kraje, dotace od měs-ta Turnov a z finančních prostředků Slunce všem postavit nový objekt, ve kterém jsou služby od jara 2015 provozovány.

Aby ale byly služby ucelené, rozhodl se spolek pro další etapu rozvoje. Odlehčovací služby jsou přirozenou, navazující službou. Cílem je pomoci co největšímu množství pečujících, aby svého člena rodiny mohli bez obav umístit - na dobu týdenní, víkendovou či denní - do rodinného prostředí, do péče asistentů, kteří se snaží přizpůsobit denní program klienta i podle domácích zvyklostí a návyků.

Aby byla do budoucna zajištěna plná obsazenost zařízení, uživateli se mohou stát i dospělí a děti s postiže-ním jakéhokoliv charakteru. Odlehčovací služby jsou prioritou komunitního plánování na Turnovsku a jsou i součástí strategického plánu Libereckého kraje.

Pro ucelenou informaci je dobré dodat, že Slunce všem je od roku 2017 registrovaným poskytovatelem od-lehčovacích služeb. Ty poskytuje ve stávajících prostorách centra pouze ve víkendovém režimu, a to buď ambulantním, nebo pobytovém. Cílovou skupinu, vzhledem k omezenému prostoru, tvoří pouze dospělí s těžkou mentální poruchou a autismem, s denní kapacitou dvou uživatelů.

O samotné stavbě

Na stávající objekt bude přistavěno patro, které bude celé sloužit k poskytování odlehčovacích služeb. Do patra povedou venkovní schodiště a venkovní výtah. Okamžitá denní kapacita bude šest uživatelů. Dům i s přistavěným patrem je koncipován jako bezbariérový a bude schopen poskytnout osobám s postižením důstojné zázemí odpovídající jejich způsobu života.

Spolek nyní čeká výběrové řízení na dodavatele stavby, stavební práce jsou plánovány v roce 2018 a samotné služby by chtěl spolek v nových prostorách začít poskytovat v roce 2019.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hendikepovaní s autismem mají k dispozici první specializované zařízení
V Turnově otevřou nové komunitní centrum Slunce všem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu
Posvícení na Dlaskově statku je kvůli koronaviru zrušeno
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Fotbalisté Přepeř v poháru dál postupují, vyřadili i Vysoké Mýto
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT