Turnovské volejbalistky remizovaly v Liberci

18.12.2018 21:26:03 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalistky TJ Turnov zavítaly v sobotu 15. prosince na palubovku Lokomotivy Liberec, aby zde sehrály regionální derby v rámci 2. volejbalové ligy. Po dlouhých bojích se oba týmy nakonec rozešly smířlivě, když Turnovu i Liberci se podařilo zvítězit pokaždé až v tiebreaku 3:2.

Lokomotiva Liberec - TJ Zikuda Turnov 3:2 (-20, 21, 12, -16, 8)

Již první výměna úvodního utkání trvala déle než minutu a naznačila, jak náročné to bude. Oba týmy bojovaly o každý míč. Na straně Liberce nastoupily zkušené hráčky, které zdobila hlavně velmi dobrá obrana v poli. Turnovské hráčky musely vynaložit v porovnání s ostatními soupeři velmi mnoho úsilí, aby dostaly míč na zem. Turnovačkám se zase velmi dařilo na servisu a dokázaly za zápas udělat několik dlouhých sérií, které nakonec rozhodly jednotlivé sety. Tak tomu bylo už třeba hned v prvním setu, který Turnov celkem s přehledem kontroloval a vyhrál 25:20. V druhém setu hrál Turnov zase velmi dobře, ale bohužel nevyšla koncovka a Liberec vyhrál 25:21 a srovnal na 1:1. To Turnov jakoby rozhodilo a v třetím setu se přestalo dařit úplně.

Po vítězství 25:12 vypadalo, že Liberec si snadno dojde pro plný bodový zisk. Turnovské volejbalistky ale zabojovaly a hlavně díky skvělému podání dokázaly zvítězit ve čtvrtém setu 25:16. V závěrečném tiebreaku se Turnovu nepodařilo zachytit úvod setu a po vyrobení několika zbytečných chyb připadl poslední set poměrně snadno libereckým hráčkám 15:8.

Sestava Turnova: M. Plocová (4 body v utkání), J. Matějková (7 bodů), T. Kovářová (20 bodů - z toho 11 es), P. Mlejnková, J. Krupařová (10 bodů), M. Hanzlová (15 bodů) a E. Zakouřilová - střídaly K. Klejchová, M. Kabátová, P. Vaníčková (5 bodů), L. Němečková (1 bod), Š. Zakouřilová.

Lokomotiva Liberec - TJ Zikuda Turnov 2:3 (18, -16, 16, -10, -12)

Do druhého utkání nastoupil Liberec s trochu omlazenou sestavou, která hrála trochu jiný volejbal než v prvním utkání. Dramatičnost zápasu se ale nezměnila. První set tentokrát připadl po vítězství 25:18 Liberci. Další sety byly jak na houpačce. Druhý set vyhrává Turnov 25:16. Třetí set naopak stejným poměrem připadl Liberci. Turnov zase kontruje a čtvrtý set vyhrává jednoznačně 25:10. V závěrečném tiebreaku se Turnov poučil z prvního utkání, pohlídal si úvod setu, pak obrovskou bojovností přidal další důležité body a celkem pohodlně si nakonec dokráčel po vítězství 15:12 k celkové výhře 3:2 na sety.

Sestava Turnova: M. Plocová (10 bodů v utkání), J. Matějková (5 bodů), T. Kovářová (10 bodů), P. Mlejnková (2 body), J. Krupařová (24 bodů), M. Hanzlová (16 bodů) a E. Zakouřilová - střídaly P. Vaníčková (8 bodů), L. Němečková (4 body), Š. Zakouřilová.

„V tomto důležitém dvojutkání se nám podařilo získat celkově tři velmi důležité body do ligové tabulky, z čehož máme velkou radost. Nyní se těšíme na tradiční přestávku, ve které, jak doufáme, doléčíme zranění některých hráček, abychom se pak v lednu s chutí vrhli do druhé poloviny soutěže," hodnotil dvojzápas trenér Turnova Pavel Starý.

Na domácí palubovce se představí turnovské hráčky opět až 19. ledna 2019 proti ČVUT Praha. „Naše fanoušky tímto srdečně zveme, děkujeme Vám zároveň za přízeň, přejeme Vám klidné svátky a vše nejlepší do nového roku," dodal Pavel Starý.