Turnovské volejbalistky zahájily ligu dvěma výhrami

08.10.2019 10:26:53 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské volejbalistky zahájily ligu dvěma výhrami

A-družstvo turnovských žen vstoupilo v sobotu 6. října do své druhé druholigové sezony. Po konci minulého ročníku byly ženy rozděleny na A a B-tým. B-tým bude hrát krajský přebor I. třídy.  Po dobře odtrénované přípravě a testovací premiéře v Českém poháru nyní přivítaly domácí hráčky k prvním mistrovským utkáním družstvo TJ Svitavy.

A-družstvo bylo doplněno novou krví. Do Turnova se vrátila Eliška Valová (libero) a nově přišly nahrávačka Viola Hořínková, blokařka Markéta Minaříková a smečařky Míša Kroupová a Coletta Bitmanová.

TJ Zikuda Turnov A - TJ Svitavy 3:1 (24, 19, -23, 21)

V úvodním utkání byl k vidění bojovný volejbal, který bavil všechny přítomné. Turnov sice celý první set dotahoval mírný náskok soupeře, ale úplný závěr patřil domácím hráčkám, které získaly úvodní sadu 26:24. I druhý set byl velmi vyrovnaný (3:1, 4:6, 5:7, 6:9, 11:10, 14:14). V závěru ale dokázaly Turnovačky odskočit a získat druhý set 25:19. Stejně vyrovnaný volejbal pokračoval i v setu třetím, obě družstva bojovala o každý míč. Rozhodlo se až v úplném závěru, kdy za stavu 23:23 byly šťastnější hostující hráčky a vítězstvím 25:23 snížily na 1:2. Čtvrtý set byl zpočátku opět vyrovnaný (5:6, 9:9, 13:13). V druhé polovině setu Turnov výrazně bodově odskočil a nakonec vyhrál 25:21, čímž ukončil celé utkání vítězstvím 3:1 na sety.

Sestava Turnova: M. Plocová, M. Kroupová, M. Maříková, P. Vaníčková, C. Bitmanová, M. Maříková, libera: E. Valová a E. Zakouřilová, střídaly: V. Hořínková a Z. Svobodová.

TJ Zikuda Turnov A - TJ Svitavy 3:1 (18, -13, 22, 21)

Do druhého utkání nastoupil Turnov s mírně pozměněnou sestavou. Turnov v úvodním setu navázal na dobrý výkon z dopoledního utkání a poměrně pohodlně (4:2, 9:6, 14:8, 17:9, 19:11, 23:12) dokráčel k vítězství 25:18. Druhý set byl opět vyrovnaný, ale za stavu 13:15 přišla na podání svitavská hráčka a celý set už dopodávala (25:13 pro Svitavy). Naštěstí domácí hráčky se nenechaly vykolejit a na palubovce byl k vidění opět vyrovnaný volejbal. V koncovce byly Turnovačky silnější a získaly třetí set poměrem 25:22. Ani ve čtvrtém setu žádné družstvo nedominovalo. Všichni opět očekávali vyrovnanou koncovku. Za stavu 20:21 se ale zranila svitavská hráčka, a protože Svitavy neměly nikoho na vystřídání, tak hostující družstvo bylo prohlášeno za neúplné. Tím Turnov získal čtvrtý set poměrem 25:21 a celé utkání vyhrál 3:1 na sety.

Sestava Turnova: V. Hořínková, M. Kroupová, M. Maříková, P. Vaníčková, C. Bitmanová, M. Maříková, libero: E. Valová, střídaly: M. Plocová, Z. Svobodová a E. Zakouřilová.

„Jsme moc rádi, že jsme vstup do letošního ročníku proměnili hned ve dvě výhry a plný bodový zisk. Byli jsme i spokojení s bojovným projevem našeho týmu. Věříme, že se výkon líbil i celé řadě našich fanoušků a budeme moc rádi, když nám zachovají přízeň a přijdou nás podpořit i v dalších utkáních! Ta sehrajeme na domácí palubovce v sobotu 12. října proti Volejbalu Červený Kostelec. První utkání začne v 11 hodin, respektive po skončení předchozího utkání KP2 žen (Turnov C - Rokytnice)," uvedl za turnovský tým Pavel Starý.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořkosladká příchuť prvního kola pro turnovské volejbalisty
Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu
Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru
Turnovské juniorky v kvalifikaci na první ligu stoprocentní
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výrobní družstvo Granát Turnov oceněno mezi nejlepšími firmami
Andělé budou v turnovském divadle vyprávět čtyři vánoční příběhy
Sinoložka Zuzana Li bude v pořadu O literatuře povídat o Číně
Turnovské vánoční koncerty se konají každou adventní neděli
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT