Turnovské volejbalistky získaly s ČVUT Praha třetí ligové vítězství

15.10.2018 13:20:00 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské volejbalistky získaly s ČVUT Praha třetí ligové vítězství

Turnovské ligové volejbalistky zavítaly v druhém soutěžním kole, které se hrálo v sobotu 13. října, na palubovku ČVUT Praha. Po prvním oťukávacím zápase, který prohrály 3:1, dokázaly ve druhém vyhrát 1:3 a připsat si už třetí ligové vítězství.

ČVUT Praha - TJ Turnov 3:1 (17, 14, -18, 13)

V prvním utkání se Turnovu nepovedl vstup do prvních dvou setů - přihrávky nebyly dotažené, bloky nebyly na správném místě, útok nebyl dostatečně agresivní, soupeřovy ulívky až příliš často nacházely místo svého určení. Turnovský tým se zkrátka nesměle rozkoukával v nové tělocvičně a „očuchával" si soupeře. Po setech 17:25 a 14:25 z toho bylo jednoznačné vedení domácích 2:0 na sety a v tu chvíli se zápas vyvíjel až příliš jednoznačně. Naštěstí ve třetím setu se hostujícícm hráčkám povedl vstup, a to je nakoplo ke skvělému výkonu. Skvělá obrana a tvrdé smeče Turnovačky vybičovaly doslova k euforickému výkonu a po vítězství 25:18 snížily na 1:2. O to více mrzí, že se nepovedlo zachytit začátek čtvrtého setu a zbraně z předchozího setu se postupně otupily. Po setu 13:25 si soupeř zaslouženě připsal celkové vítězství 3:1 a pro Turnov z toho byla první ligová prohra.

Sestava Turnova: Plocová, Matějková, Krupařová, Hanzlová, Kovářová, Hejduková, Nováková - střídaly: Vaníčková, Maříková, Svobodová, Š. Zakouřilová a E. Zakouřilová.

ČVUT Praha - TJ Turnov 1:3 (-21, 21, -23, -18)

Před druhým utkáním si turnovské hráčky s trenéry důkladně probrali, co by se dalo zlepšit. Vstup do úvodního setu byl klíčový a Turnov si dokázal vybudovat malý náskok a hlavně v průběhu celého setu díky dobrému útoku i obraně pravidelně ztrátovat - první set vyhrál 25:21. Celý druhý set opět podávaly hráčky ze srdce Českého ráje velmi dobrý výkon a podobným stylem kráčely směrem ke koncovce. Bohužel volejbalový stroj se zadřel za stavu 21:19. Soupeř mohutným finišem udělal šest bodů v řadě a vyhrál druhý set 25:21. Naštěstí to turnovské volejbalistky vzaly jen jako malý neúspěch a udržely hlavy nahoře. Třetí set byl opět vyrovnaný a těsné vítezství 25:23 dodalo optimismus a víru do posledního setu, který si už hráčky bezpečně ohlídaly a po vítězství 25:18 druhý zápas vyhrály 3:1 na sety. Dosáhly celkově třetího ligového vítězství a hlavně si připsaly další 3 body do druholigové tabulky.

Sestava Turnova: Plocová, Matějková, Krupařová, Hanzlová, Kovářová, Maříková, Zakouřilová E. - střídaly: Kabátová, Bubáková.

Další utkání sehrají volejbalistky v turnovské hale 20. října od 9 a 13 hodin proti Žďáru nad Sázavou. Přijďte turnovský tým podpořit a vytvořit opravdu domácí prostředí!

2. liga - skupina B:

1.  Havlíčkův Brod43100 12:211
2.  Č. Kostelec43001 10:49
3.  ČVUT Praha42101 10:68
4.  Turnov42101 10:78
5.  Říčany42011 8:77
6.  Liberec42011 8:77
7.  Žďár nad Sázavou41102 7:95
8.  Junior41003 4:103
9.  Česká Třebová40013 4:121
10.  Svitavy40013 3:121

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Úspěšný vstup žen TJ Turnov do druhé volejbalové ligy
V Turnově se hraje volejbalový pohár žen
Turnov bude v nové sezoně ve znamení druhých volejbalových lig

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci
Proti vedoucímu Chomutovu získal Dalmach první výhru v sezoně
Hasiči vyjížděli k požáru garáže v Liberci
Slánští ochotníci zvou na premiéru hry Tchýně na zabití

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT