Turnovské ženy nestačily v lize na Červený Kostelec

13.10.2019 15:15:01 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské ženy nestačily v lize na Červený Kostelec

Turnovské ženské áčko nastoupilo v sobotu 12. října na domácí palubovce k dalším utkáním druhé ligy ve volejbale. Minulý víkend se jim při zahájení soutěže podařilo naplno bodovat. Tentokrát v Turnově domácí hráčky přivítaly družstvo Volejbalu Červený Kostelec.

TJ Zikuda Turnov - Volejbal Červený Kostelec 0:3 (-22,-14,-16)

V prvním utkání se domácí hráčky pokusily navázat na dobré výkony z předchozího vítězného vstupu do letošního ročníku druhé ligy. Červený Kostelec je ale tým, který spolu už hraje dlouho a je vynikající na příjmu, v poli, což jim usnadňuje potom následné útoky. Turnov v úvodní sadě bojoval, ale nedokázal si příjmem připravit útoky tak, aby mohl tvrdě zaútočit. Kostelec často odevzdané balóny s díky posbíral a dokázal následně potrestat a proměnit ve své body. Celý set si udržoval mírný náskok a zvítězil těsně 25:22. V druhém setu byl mezi výkony obou týmů už větší rozdíl. Zatímco Turnov si při každé rotaci dokázal připsat většinou jeden - dva body, tak Kostelec často udělal tří - čtyřbodovou sérii a brzy bylo o osudu druhé sady rozhodnuto. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na stavu 25:14. Třetí sada byla velmi podobná. Turnov zkrátka dělal větší množství chyb a Kostelec si po setu 25:16 připsal zaslouženou výhru 3:0 na sety.

Sestava Turnova: C. Bitmanová, M. Maříková, M. Plocová, M. Kroupová, M. Maříková, P. Vaníčková, libera: E. Valová a E. Zakouřilová, střídaly: V. Hořínková, J. Krupařová a Z. Svobodová.

TJ Zikuda Turnov - Volejbal Červený Kostelec 0:3 (-22,-12,-22)

Do druhého zápasu nastoupily domácí hráčky s odhodláním to Kostelci nedat zadarmo. Bylo potřeba snížit počet nevynucených chyb a přitvrdit na útoku. To se opravdu začalo dařit, začali jsme se více prosazovat středem. Kostelec si udržoval minimální náskok, v koncovce se podařilo srovnat na 21:21. V té si to méně chybující soupeř ale pohlídal a zvítězil 25:22. Vstup do druhého setu se domácím hráčkám opravdu nepovedl. Kostelec pevně držel otěže utkání a turnovské volejbalistky zejména na útoku dělaly jednu chybu za druhou. Set trval asi 20 minut a Kostelec vyhrál jednoznačně 25:12. V třetím setu byla hra opět vyrovnaná. Nikdo ze soupeřů se nevzdálil na více než jeden, dva body. Když ale Turnov mohl jít nahoru, tak se až příliš často zkazil servis či udělala nějaká další zbytečná chyba. I přes toto se ale set rozhodl až v úplném závěru, kdy podobně jako v první sadě Kostelec prokázal více klidu a sebevědomí a vyhrál 25:22 a tím i druhé utkání přes lepšící se výkon turnovských hráček opět 3:0 na sety.

Sestava Turnova: V. Hořínková, M. Kroupová, M. Maříková, P. Vaníčková, C. Bitmanová, M. Maříková, libero: E. Valová, střídaly: M. Plocová, J. Krupařová a E. Zakouřilová.

„Dnes jsme narazili na velmi kvalitního soupeře, který jednoduše udělal daleko méně chyb než my. Náš výkon nebyl volejbalovými dovednostmi příliš odlišný od minulého týdne, ale to co stačilo na Svitavy, zdaleka nestačilo na Kostelec. Jako tým jsme se dostali pod tlak a nedokázali jsme se s tím vyrovnat. Do budoucna potřebujeme hrát více zodpovědně, méně chybovat, pomoct si navzájem apod. Určitě je co zlepšovat. Nový tým se stále sehrává, vzájemně se poznáváme v nových herních situacích. I tyto dvě porážky jsou pro nás zkušeností a pokusíme se z nich poučit. Další možnost budeme mít hned za týden - v sobotu 19. října, kdy v jablonecké městské hale budeme hrát proti místní Bižuterii," hodnotil utkání turnovský trenér Pavel Starý.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Volejbalové kadetky Turnova na vítězné vlně i v přeboru žen
Turnovské volejbalistky zahájily ligu dvěma výhrami
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Křest knihy o výtvarníkovi Harcubovi zpestřily ukázky jeho děl
Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT