Turnovského kempu se zúčastnila téměř padesátka malých fotbalistů

08.08.2020 21:14:26 | Autor: Štěpán Havel | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovského kempu se zúčastnila téměř padesátka malých fotbalistů

V areálu FK Turnov proběhl v červenci druhý ročník příměstského fotbalového kempu pro hráče a hráčky v kategoriích přípravek a mladších žáků. Týdenního srazu se zúčastnila téměř padesátka malých fotbalistů z Turnova a nejbližšího okolí, ale i z Jičína, Semil, Jablonce, Jenišovic, Milána nebo Prahy.

Pod vedením místních mládežnických trenérů Štěpána a Petra Havlových, Antonína Drahovzala, Petra Svobody, Tomáše Kalouse, Romana Myslivce a Jiřího Šulce, grassroots trenéra mládeže OFS Semily, se mladí fotbalisté věnovali v průběhu kempu nejen ryze fotbalovým dovednostem, ale i dalším pohybovým aktivitám a míčovým hrám jako stolnímu tenisu, basketbalu nebo nohejbalu.

Celodenní program přitom zahrnoval jak tréninky na travnatých hřištích Městského fotbalového stadiónu, tak zábavu na nedalekém koupališti v Maškově zahradě nebo pohybovou průpravu na Městském atletickém stadiónu Ludvíka Daňka. A zatímco ve fotbalové části se trenéři s jejich malými svěřenci zaměřili především na nácvik míčové techniky a individuálních dovedností, v doplňkových částech převládaly obratnost, hravost a relaxace.


Turnovský příměstský kemp ocenil i Zdeněk Zikmund, jinak mluvčí Českého hokeje. „Byl jsem se podívat na vnuky, kteří absolvovali podobných prázdninových - ať už klubových nebo soukromých - aktivit řadu, a musím říci, že mě program, skladba i úroveň tréninků příjemně překvapily," uvedl. „Zvlášť je třeba zmínit zázemí v areálu a kvalitu travnatých ploch. Z vlastní zkušenosti vím, že na tak skvěle upravených hřištích se nepřipravují malí fotbalisté ani v pražské Slavii."

Zdeněk Zikmund prošel mládeží turnovského fotbalu na konci 70 let. Zahrál si s legendami jako Jiří Šimek, Luděk Dlouhý, Petr Havel st. atd. Dnes pracuje právě jako tiskový mluvčí českého hokeje. Radost mu dělají oba vnuci Nicolas a Lukáš, kteří se zúčastnili letošního turnovského kempu.

Příměstský fotbalový kemp v Turnově zkrátka získává tradici a o jeho úspěchu svědčí i to, že ve srovnání s loňským ročníkem, kdy proběhl poprvé, vzrostl počet účastníků o třetinu. Pořadatelé tak budou přemýšlet, zda v příštím roce nepřipravit pro nejmenší fotbalisty a fotbalistky více turnusů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
17.09.: FOTO: 53. Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT