Turnovsko a Český ráj musí mít ve správě kraje silný hlas

26.09.2020 11:12:37 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vyskeř,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Přepeře,Líšný,Turnov,Liberecký kraj,Pojizeří

Turnovsko a Český ráj musí mít ve správě kraje silný hlas

Od roku 2013 je starostou Turnova, o tři roky později zasedl také do Zastupitelstva Libereckého kraje. Tomáš Hocke má své město, region i kraj rád. Snaží se především své milované Turnovsko nejen z funkce starosty zlepšovat, ale také mu dělat dobré jméno a stále ho znovu a znovu více poznávat. Třeba jako nadšený sportovec, který nevynechá téměř žádnou příležitost se Českým rájem proběhnout nebo projet na kole v závodě, Jizerkami či Krkonoši prosvištět na lyžích a na řeky vyrazit třeba na paddleboardu.

Povoláním je projektant, architekt staveb a i v tomto odvětví po sobě zanechal stopu. K nejzajímavějším projekčním úkolům, před něž byl postaven, patří například rekonstrukce synagogy v Turnově a Kamenářský dům v sousedství Muzea Českého ráje v Turnově.

Nyní chce své zkušenosti opět zúročit v krajském zastupitelstvu, kam kandiduje za hnutí Starostové pro Liberecký kraj. „Chci, aby jako v minulých 4 letech, měl region Českého ráje a Turnovska ve správě Libereckého kraje silný hlas," říká starosta Turnova Tomáš Hocke.

Věcí, které se na Turnovsku a v okolí povedly, je hodně. „Za nejdůležitější považuji rekonstrukci silnice II/610 a Nádražní ulice. Nejvíc si vážím toho, že se dohodly obce mezi sebou a ještě se připojily další subjekty - Turnov, Ohrazenice, Přepeře, Příšovice, Svijany, KSS LK a Vodohospodářská sdružení Turnov. Projekt za 180 milionů korun, placený z kraje a dotace Evropské unie IROP, byl pro mnohé obecní pokladny velmi nákladný, investovaly i tři čtvrtiny ročního rozpočtu a přesto do toho šly. Všechny obce finančně přispěly, přidruženou stavbou chodníků, parkovacích pruhů, mobiliáře nebo výsadbou zeleně. Myslím, že ještě lepší, než že se rekonstrukce povedla, je, jak se všichni dokázali domluvit," zdůrazňuje Tomáš Hocke.

Hmatatelné výsledky spolupráce

Nová expozice horolezectví v Muzeu Českého ráje v Turnově<br />Autor: Matěj Bárta Radost turnovskému starostovi a zdejším obyvatelům dělají i další projekty. Nová expozice horolezectví v muzeu, jehož přidanou hodnotou je kultivace vnitřního prostoru muzea a přidruženého parku, čímž vzniklo ještě lepší zázemí pro pořádání přehlídek, divadel, letních dílen a dalšího.

„Vybudování expozice horolezectví v Muzeu Českého ráje v Turnově je jeden z největších a nejvýraznějších projektů, který jsme dokončili, a dělá nám radost, že o něj má veřejnost zájem. Dalším z významných projektů v oblasti kultury, která spěje do finále, je velká rekonstrukce Severočeského muzea v Liberci. To se brzy otevře návštěvníkům," doplňuje hejtman Martin Půta.

Z oblasti dopravní infrastruktury je pro Turnovsko významná oprava silnice do Klokočí, Jenišovic, dále rekonstrukce Palackého ulice. „Další povedené projekty je finanční podpora spolkovým aktivitám, projektování Greenway Jizera, kofinancování opravy fasády gymnázia, kofinancování opravy Valdštejna, kraj přidal peníze na potok v parku a mnoho dalšího," vyjmenovává starosta Hocke další z řady povedených projektů stojících na spolupráci města a kraje.

V souvislosti s tím ale rychle dodává: „Trochu a správně jsme si zvykli, že stačí zavolat na kraj a sejde se s námi radní, náměstek a hejtman. Často je můžeme vidět v Turnově nebo okolních obcích. Je to normální stav, který je nutný zachovat. Když se však zeptáte v jiných krajích, tak to zas tak normální není. Proto podporuji Martina Půtu a Starosty pro Liberecký kraj a kandiduji za ně."

Plánů mají na Turnovsku dost

Starosta Turnova Tomáš Hocke na cyklojízdě s hejtmanem Martinem Půtou<br />Autor: Archiv Starostové pro Liberecký kraj Turnovsko už nyní připravuje další projekty, při nichž bude úzce s Libereckým krajem spolupracovat. „Je nutné postavit novou silnici do Jičína, včetně napojení Semilska a Jilemnicka. Potřebujeme v turnovské nemocnici dostavět urgentní příjem a nové oddělení ARO, stejně jako je nutné dotáhnout do konce výstavbu Centra urgentní medicíny v Liberci, které je s dalším vývojem nemocnic v kraji úzce svázán," přibližuje Tomáš Hocke.

K dalším plánovaným akcím řadí opravy silnic třeba na Vesecko, ke Třem rybníkům, na Malou Skálu a mnohé další. „Chci také vyvinout úsilí a pomoci turnovské zdravotní škole a dalším středním školám, posílit infrastrukturu pro cestovní ruch, zejména vyřešit problém chybějících parkovišť v turisticky zatížených oblastech, třeba v Dolánkách nebo na Malé Skále. Posílit značku Libereckého kraje, budovat cyklostezky, ale starat se i o naši krajinu - třeba potokem, rybníkem, tůní, mokřadem nebo výsadbou stromů a finančně podporovat spolky jako základní pilíře občanské společnosti," dodává Tomáš Hocke.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky
Linka bezpečí nabízí pomocnou ruku i v době koronaviru
Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?

Nejčtenější články

22.10.: Informace z MMN obcím a veřejnosti
23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
22.10.: Palackého stezka láká na romantický výlet k jeskyním i vodní elektrárně

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT