Turnovsko a Český ráj musí mít ve správě kraje silný hlas

26.09.2020 11:12:37 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vyskeř,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Přepeře,Líšný,Turnov,Liberecký kraj,Pojizeří

Turnovsko a Český ráj musí mít ve správě kraje silný hlas

Od roku 2013 je starostou Turnova, o tři roky později zasedl také do Zastupitelstva Libereckého kraje. Tomáš Hocke má své město, region i kraj rád. Snaží se především své milované Turnovsko nejen z funkce starosty zlepšovat, ale také mu dělat dobré jméno a stále ho znovu a znovu více poznávat. Třeba jako nadšený sportovec, který nevynechá téměř žádnou příležitost se Českým rájem proběhnout nebo projet na kole v závodě, Jizerkami či Krkonoši prosvištět na lyžích a na řeky vyrazit třeba na paddleboardu.

Povoláním je projektant, architekt staveb a i v tomto odvětví po sobě zanechal stopu. K nejzajímavějším projekčním úkolům, před něž byl postaven, patří například rekonstrukce synagogy v Turnově a Kamenářský dům v sousedství Muzea Českého ráje v Turnově.

Nyní chce své zkušenosti opět zúročit v krajském zastupitelstvu, kam kandiduje za hnutí Starostové pro Liberecký kraj. „Chci, aby jako v minulých 4 letech, měl region Českého ráje a Turnovska ve správě Libereckého kraje silný hlas," říká starosta Turnova Tomáš Hocke.

Věcí, které se na Turnovsku a v okolí povedly, je hodně. „Za nejdůležitější považuji rekonstrukci silnice II/610 a Nádražní ulice. Nejvíc si vážím toho, že se dohodly obce mezi sebou a ještě se připojily další subjekty - Turnov, Ohrazenice, Přepeře, Příšovice, Svijany, KSS LK a Vodohospodářská sdružení Turnov. Projekt za 180 milionů korun, placený z kraje a dotace Evropské unie IROP, byl pro mnohé obecní pokladny velmi nákladný, investovaly i tři čtvrtiny ročního rozpočtu a přesto do toho šly. Všechny obce finančně přispěly, přidruženou stavbou chodníků, parkovacích pruhů, mobiliáře nebo výsadbou zeleně. Myslím, že ještě lepší, než že se rekonstrukce povedla, je, jak se všichni dokázali domluvit," zdůrazňuje Tomáš Hocke.

Hmatatelné výsledky spolupráce

Nová expozice horolezectví v Muzeu Českého ráje v Turnově<br />Autor: Matěj Bárta Radost turnovskému starostovi a zdejším obyvatelům dělají i další projekty. Nová expozice horolezectví v muzeu, jehož přidanou hodnotou je kultivace vnitřního prostoru muzea a přidruženého parku, čímž vzniklo ještě lepší zázemí pro pořádání přehlídek, divadel, letních dílen a dalšího.

„Vybudování expozice horolezectví v Muzeu Českého ráje v Turnově je jeden z největších a nejvýraznějších projektů, který jsme dokončili, a dělá nám radost, že o něj má veřejnost zájem. Dalším z významných projektů v oblasti kultury, která spěje do finále, je velká rekonstrukce Severočeského muzea v Liberci. To se brzy otevře návštěvníkům," doplňuje hejtman Martin Půta.

Z oblasti dopravní infrastruktury je pro Turnovsko významná oprava silnice do Klokočí, Jenišovic, dále rekonstrukce Palackého ulice. „Další povedené projekty je finanční podpora spolkovým aktivitám, projektování Greenway Jizera, kofinancování opravy fasády gymnázia, kofinancování opravy Valdštejna, kraj přidal peníze na potok v parku a mnoho dalšího," vyjmenovává starosta Hocke další z řady povedených projektů stojících na spolupráci města a kraje.

V souvislosti s tím ale rychle dodává: „Trochu a správně jsme si zvykli, že stačí zavolat na kraj a sejde se s námi radní, náměstek a hejtman. Často je můžeme vidět v Turnově nebo okolních obcích. Je to normální stav, který je nutný zachovat. Když se však zeptáte v jiných krajích, tak to zas tak normální není. Proto podporuji Martina Půtu a Starosty pro Liberecký kraj a kandiduji za ně."

Plánů mají na Turnovsku dost

Starosta Turnova Tomáš Hocke na cyklojízdě s hejtmanem Martinem Půtou<br />Autor: Archiv Starostové pro Liberecký kraj Turnovsko už nyní připravuje další projekty, při nichž bude úzce s Libereckým krajem spolupracovat. „Je nutné postavit novou silnici do Jičína, včetně napojení Semilska a Jilemnicka. Potřebujeme v turnovské nemocnici dostavět urgentní příjem a nové oddělení ARO, stejně jako je nutné dotáhnout do konce výstavbu Centra urgentní medicíny v Liberci, které je s dalším vývojem nemocnic v kraji úzce svázán," přibližuje Tomáš Hocke.

K dalším plánovaným akcím řadí opravy silnic třeba na Vesecko, ke Třem rybníkům, na Malou Skálu a mnohé další. „Chci také vyvinout úsilí a pomoci turnovské zdravotní škole a dalším středním školám, posílit infrastrukturu pro cestovní ruch, zejména vyřešit problém chybějících parkovišť v turisticky zatížených oblastech, třeba v Dolánkách nebo na Malé Skále. Posílit značku Libereckého kraje, budovat cyklostezky, ale starat se i o naši krajinu - třeba potokem, rybníkem, tůní, mokřadem nebo výsadbou stromů a finančně podporovat spolky jako základní pilíře občanské společnosti," dodává Tomáš Hocke.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Vzácné pojizerské čepce dorazily z Olomouce do Semil

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
24.01.: Fotbalové kuriozity 12 aneb Něco málo ze sezony 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT