Turnovský basketbal: vyhráli muži ve Východočeské lize, žáci i přípravka

04.03.2020 11:28:36 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovskému basketbalu se víkend na přelomu února a března vydařil. Mužské áčko přivezlo výhry ze Svitav a Vysokého Mýta, žáci U12 svá utkání taktéž vyhráli a nejmladší hráči přípravky opanovali turnaj v Kolíně.

Oba víkendové zápasy s mužstvy ze středu tabulky Východočeské ligy měly podobný průběh. Lehce se i opakoval scénář minulých zápasů. Basketbalistům Turnova se vydařily vstupy do utkání a rázem vyhrávali. V druhé čtvrtině však přišlo polevení a nechali si náskok stáhnout tak, že poločasy  byly vyrovnané. Zlepšenou hrou a agresivnější obranou v druhé půlce však dokázali vyhrát.

Basketbal TJ Svitavy - TJ Turnov 41:64 (8:15, 23:22, 29:45)

Body (v závorce úspěšnost trestných hodů): Jeníček J. 16, Nejedlo 12 (6/2), Jeníček L. 9, Vích L. 6, Valšík 5 (2/1), Krejčí O. 4, Mojsl, 4, Kučera 4, Špetlík 2, Pospíchal 2, Holub, Krejčí M.

Sokol Vysoké Mýto - TJ Turnov 62:81 (14:27 38:40 46:67)

Body (v závorce úspěšnost trestných hodů): Nejedlo 21 (6/3), Jeníček J. 20 (6/3), Vích L. 13 (5/5), Jeníček L. 7 (2/2), Valšík 6, Špetlík 4, Holub 4, Mojsl 3, Kučera 2, Krejčí O. 1 (4/1), Krejčí M.

Do konce základní části východočeské ligy zbývají turnovským basketbalistům odehrát poslední tři utkání. Poté si zahrají dvojzápas v playoff o postup do závěrečného turnaje nejlepších čtyř týmů soutěže. Z jaké pozice budou postupovat, tak to naznačí již příští utkání, které hrají doma v neděli 8. března s Přeloučí (10:00, hala TJ).

Východočeský přebor - žáci

V sobotu 29. března sehrály turnovské naděje v kategorii U12 dvě utkání v rámci východočeského přeboru.

TJ Turnov (žáci U12) - Sokol Vysoké Mýto 59:31 (18:10, 30:21, 42:23, 59:31)

V prvním utkání nastoupili proti soupeřům z Vysokého Mýta. Od začátku potvrzovali roli favoritů a první čtvrtinu vyhráli o 8 bodů. Ve druhé čtvrtině se přestalo dařit dávat koše z lehkých pozic a do poločasové přestávky se šlo s náskokem 9 bodů vůči soupeři. Po přestávce kluci na soupeře vlétli a po té, co za 8 minut povolili dát soupeři jenom jeden koš, bylo o zápase rozhodnuto. Poslední čtvrtina se ale hrála nadále ve vysokém tempu a přinesla konečný výsledek 59:31.

Sokol Hradec Králové B - TJ Turnov (žáci U12) 24:90 (6:20, 10:43, 10:67, 24:90)

Druhé utkání odehráli žáci U12 proti hradeckým Lvicím. Holky jsou vesměs nižší ročníky, které ale hrají vyšší soutěž, aby se otrkaly proti silnějším soupeřům a odehrály co nejvíce utkání. Podle toho vypadal i průběh zápasu, kdy v některých případech byl rozdíl čtyř let hodně znát. Nicméně holky se rvaly o sto šest, a i když výsledek tomu neodpovídá, neměli to kluci vůbec lehké. Naši borci nicméně odehráli hezké utkání ve vysokém tempu okořeněné i několika výbornými individuálními výkony.

Přípravka - výhra na turnaji v Kolíně

Nejmladší členové basketbalového oddílu v Turnově vyjeli v neděli 1. března na turnaj čtyř týmů do Kolína. Zápasy se hrály ve skvělé atmosféře a nasazení všech bylo úctyhodné. Mladí turnovští lvi zvládli všechna utkání, porazili Ostravu, Pardubice i domácí Kolín a z turnaje si odvezli celkové vítězství.