Turnovský Dalmach doma udolal Pampuch Liberec

23.12.2019 16:29:34 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovský Dalmach doma udolal Pampuch Liberec

Ve 12. kole futsalové 2. ligy západ hráči Dalmachu Turnov dokázali porazit 4:3 v krajském derby Pampuch Liberec. K uhájení těsné domácí výhry pomohl v závěru před více než 200 diváky obětavý výkon obrany i brankáře Filly, který vychytal desetimetrový kop.

FC Dalmach Turnov - Pampuch Liberec 4:3 (1:1)

Přes dvě stovky diváků si našlo cestu do turnovské haly na derby proti Liberci a rozhodně se nenudili. Vyhecované utkání se odehrávalo ve vysokém tempu, v první půli měli domácí více šancí, ale gól dokázali dát pouze z přímého kopu ve 13. minutě Randákem na 1:0. Po jednom z domácích útoků neudržel na uzdě nervy hostující brankář, který klidně mohl být vyloučen, ale po menší šarvátce s D. Hurtem dostali oba žlutou. Liberec vyrovnal v 17. minutě. Pampuch hrál téměř osm minut s pěti fauly, ale Turnovu se to bohužel nepodařilo využít.

Ve druhé půli šel do vedení Dalmach, po hezké kombinaci ve 26. minutě Svobody se Špínou první jmenovaný dal na 2:1. Liberec o pět minut později vyrovnal na 2:2 a i nadále byl více na míči, Turnov šel ale znovu do vedení ve 33. minutě, když Špína našel před prázdnou bránou Randáka na 3:2. Dalmach se pět minut před koncem dopustil pátého faulu a tak musel být o dost opatrnější v bránění, což se dařilo a vedlo to ke gólu na 4:2, který po individuální akci Špíny vstřelil Novák. Hosté si ihned vzali oddechový čas, aby následně hráli power-play a ta jim po dvaceti vteřinách přinesla snížení na 4:3. Za dalších patnáct vteřin mohlo být ještě hůř, jelikož se domácí dopustili šestého faulu, a tak přišel desetimetrový kop, který ale Filla fantasticky vychytal! Poslední dvouminutovka patřila hostům, kteří doslova zamkli při hře bez brankáře domácí tým na jejich polovině, ale Dalmach svým obětavým bráněním už změnu skóre nepřipustil, a tak zůstaly všechny body v Turnově!

Branky: 13. Randák, 26. Svoboda (Špína), 33. Randák (Špína), 38. Novák (Špína) - 17. Šulc, 31. Petrlák, 38. Bláha. Rozhodčí: Cichra - Milner, ŽK: 4:1 (14. D. Hurt, 28. Randák, 32. Bangha, 35. Tvrdý - 14. Kvítek). Diváků: 215. FC Dalmach Turnov: Filla, Prokopec - Tvrdý, Veber, Novák, Svoboda, Šimek, Randák, Špína, Bangha, Krejčík, D. Hurt.

V předchozím kole 15. 12. prohráli hráči Dalmachu v Boleslavi 5:3, kde i přes nejhorší výkon v sezoně ještě deset minut před koncem vedli 2:1.

Po domácí výhře ale Dalmach zůstane přes Vánoce na 9. místě, další zápas jede 11. 1. do Chomutova a první domácí zápas po novém roce odehraje 19. 1. s Chotěboří.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dalmach sahal v Plzni po remíze, ale nepomohla ani power-play
Dalmach srazil na domácím hřišti v Turnově druhé Kladno
Proti Wizards si Dalmach připsal druhou výhru sezony
V Jablonci odehrál Dalmach vyrovnaně jen první poločas
Ani dobrý výkon Dalmachu na první Rapid Ústí nestačil
Vedení v poločase Dalmachu proti Plzni nestačilo
Oslabený Dalmach proti Chotěboři odehrál vyrovnaně jen poločas
Proti vedoucímu Chomutovu získal Dalmach první výhru v sezoně
Futsalisté Dalmach Turnov zahájili 2. ligu dvěma porážkami
Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov má nová místa pro tříděný odpad
Regionální produkt Český ráj představuje nové nositele značky
Divadelní festival Modrý kocour letos slaví čtvrtstoletí od vzniku
Patnáctý benefiční ples hejtmana bude v krajské knihovně
Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
18.02.: Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT