Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

08.06.2014 07:07:17 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

Na tematickém semináři o zapojování mladých lidí do rozvoje obcí a měst se ve čtvrtek 15. května 2014 v Litoměřicích prezentoval také Parlament mládeže města Turnova.

Tematický seminář připravila Národní síť zdravých měst České republiky jako součást projektu s názvem Mládež v akci? Ano, v obci! Do kongresového sálu litoměřického hradu se sjeli zástupci územních samospráv, organizací pracujících s mládeží i samotní mladí lidé, kterým není život v obcích a městech lhostejný.

„Zapojování mládeže do správy a rozvoje obcí je naší prioritou. Právě současná mládež bude jednou obce a města budovat. Je proto potřeba slyšet, co mladí říkají, je potřeba znát jejich názory a vědět, co je trápí," uvedl ředitel Národní sítě zdravých měst ČR Petr Švec při představování projektu na úvod semináře.

Jeho program zahrnoval například vystoupení předsedy Národní sítě zdravých měst Petra Hermanna, v němž popsal začátky práce s mládeží v Litoměřicích. Činnost zdejšího dětského zastupitelstva představili jeho samotní členové a zkušenosti s pořádáním kulatých stolů o zaměstnanosti mladých v Moravské Třebové předala moravskotřebovská koordinátorka projektu Zdravé město Ludmila Lišková.

Historii vzniku, složení a činnost Parlamentu mládeže města Turnova prezentoval koordinátor parlamentu Tomáš Špinka spolu s místopředsedou parlamentu Tadeášem Matěchou. „Naše dosavadní aktivity v podobě ankety k fúzi nemocnic a výstavbě sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada, volby do poslanecké sněmovny nanečisto, Fórum mladých a stůl mladých na Fóru Zdravého města Turnova posluchače zaujaly," vyjádřil se Špinka a doplnil, že četné dotazy toho byly důkazem. Pro turnovské účastníky semináře byl a zajímavá i odpolední část programu, v níž byly představeny grantové příležitosti programu Erasmus+ a možnosti finanční podpory mladých z programu Litoměřice - live city jsi ty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí Turnováci mohli projevit své názory
Parlament mládeže města Turnova má za sebou první oficiální zasedání

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově chystají tradiční oslavy 28. října
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola

Nejčtenější články

17.10.: FOTO: KTM Enduro cross country 2019 zakončil závod v Benešově
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
17.10.: I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT