Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

08.06.2014 07:07:17 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

Na tematickém semináři o zapojování mladých lidí do rozvoje obcí a měst se ve čtvrtek 15. května 2014 v Litoměřicích prezentoval také Parlament mládeže města Turnova.

Tematický seminář připravila Národní síť zdravých měst České republiky jako součást projektu s názvem Mládež v akci? Ano, v obci! Do kongresového sálu litoměřického hradu se sjeli zástupci územních samospráv, organizací pracujících s mládeží i samotní mladí lidé, kterým není život v obcích a městech lhostejný.

„Zapojování mládeže do správy a rozvoje obcí je naší prioritou. Právě současná mládež bude jednou obce a města budovat. Je proto potřeba slyšet, co mladí říkají, je potřeba znát jejich názory a vědět, co je trápí," uvedl ředitel Národní sítě zdravých měst ČR Petr Švec při představování projektu na úvod semináře.

Jeho program zahrnoval například vystoupení předsedy Národní sítě zdravých měst Petra Hermanna, v němž popsal začátky práce s mládeží v Litoměřicích. Činnost zdejšího dětského zastupitelstva představili jeho samotní členové a zkušenosti s pořádáním kulatých stolů o zaměstnanosti mladých v Moravské Třebové předala moravskotřebovská koordinátorka projektu Zdravé město Ludmila Lišková.

Historii vzniku, složení a činnost Parlamentu mládeže města Turnova prezentoval koordinátor parlamentu Tomáš Špinka spolu s místopředsedou parlamentu Tadeášem Matěchou. „Naše dosavadní aktivity v podobě ankety k fúzi nemocnic a výstavbě sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada, volby do poslanecké sněmovny nanečisto, Fórum mladých a stůl mladých na Fóru Zdravého města Turnova posluchače zaujaly," vyjádřil se Špinka a doplnil, že četné dotazy toho byly důkazem. Pro turnovské účastníky semináře byl a zajímavá i odpolední část programu, v níž byly představeny grantové příležitosti programu Erasmus+ a možnosti finanční podpory mladých z programu Litoměřice - live city jsi ty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí Turnováci mohli projevit své názory
Parlament mládeže města Turnova má za sebou první oficiální zasedání

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Závod O dřevěného Krakonoše v Rokytnici oslaví dvacetiny
Nejhezčí kapesní kalendářík je opět z Českého ráje!
Gólem v poslední minutě Lomničtí zdolali Varnsdorf
V dalším kole nadstavby Turnov vyhrál v České Lípě
Medaili starosty města Turnov obdržel novinář Jindřich Šídlo

Nejčtenější články

20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
20.01.: Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT