Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

08.06.2014 07:07:17 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

Na tematickém semináři o zapojování mladých lidí do rozvoje obcí a měst se ve čtvrtek 15. května 2014 v Litoměřicích prezentoval také Parlament mládeže města Turnova.

Tematický seminář připravila Národní síť zdravých měst České republiky jako součást projektu s názvem Mládež v akci? Ano, v obci! Do kongresového sálu litoměřického hradu se sjeli zástupci územních samospráv, organizací pracujících s mládeží i samotní mladí lidé, kterým není život v obcích a městech lhostejný.

„Zapojování mládeže do správy a rozvoje obcí je naší prioritou. Právě současná mládež bude jednou obce a města budovat. Je proto potřeba slyšet, co mladí říkají, je potřeba znát jejich názory a vědět, co je trápí," uvedl ředitel Národní sítě zdravých měst ČR Petr Švec při představování projektu na úvod semináře.

Jeho program zahrnoval například vystoupení předsedy Národní sítě zdravých měst Petra Hermanna, v němž popsal začátky práce s mládeží v Litoměřicích. Činnost zdejšího dětského zastupitelstva představili jeho samotní členové a zkušenosti s pořádáním kulatých stolů o zaměstnanosti mladých v Moravské Třebové předala moravskotřebovská koordinátorka projektu Zdravé město Ludmila Lišková.

Historii vzniku, složení a činnost Parlamentu mládeže města Turnova prezentoval koordinátor parlamentu Tomáš Špinka spolu s místopředsedou parlamentu Tadeášem Matěchou. „Naše dosavadní aktivity v podobě ankety k fúzi nemocnic a výstavbě sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada, volby do poslanecké sněmovny nanečisto, Fórum mladých a stůl mladých na Fóru Zdravého města Turnova posluchače zaujaly," vyjádřil se Špinka a doplnil, že četné dotazy toho byly důkazem. Pro turnovské účastníky semináře byl a zajímavá i odpolední část programu, v níž byly představeny grantové příležitosti programu Erasmus+ a možnosti finanční podpory mladých z programu Litoměřice - live city jsi ty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí Turnováci mohli projevit své názory
Parlament mládeže města Turnova má za sebou první oficiální zasedání

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité
FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
Vjezd do průmyslové zóny Vesecko v Turnově bude omezen!

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT