Turnovský ples byl reprezentační akcí města

04.03.2014 10:32:17 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Turnovský ples byl reprezentační akcí města

V. městský ples, který připravilo město Turnov společně s turnovským Kulturním centrem, se uskutečnil 31. ledna 2014 a lze jej považovat za opravdu reprezentativní.

Do velkého sálu Kulturního centra Střelnice zavítaly v poslední lednový den téměř dvě stovky lidí. Hned před vstupem do sálu jim byla nabídnuta dobrota na uvítanou. „Návštěvníky plesu s tématem Pohled do budoucnosti jsme chtěli přivítat něčím neobvyklým, proto jsme zvolili produkt takzvané molekulární mixologie, welcome drink v pevném skupenství," sdělil spolutvůrce programu Adam Švancar.

Ples otevřel moderátor Radek Drašnar svým pohledem na Turnov budoucnosti a zahájil starosta města Tomáš Hocke přivítáním a přáním příjemné zábavy. Parket pak patřil předtančení. To bylo vskutku profesionální, protože členové Tanečního klubu z Chvaletic jsou mistry České republiky ve standardních formacích a z nejrůznějších soutěží pravidelně přivážejí ocenění.

První a pak další série tanečních skladeb v podání orchestru Ladislava Bareše z Liberce přivábila na parket tancechtivé páry. Barmanská show v podání profesionálního barmana vzbudila zaslouženou pozornost. Mistr Molekula, jak se Achimovi Šiplovi přezdívá, připravoval před zraky přítomných zmrzlinu z klasického koktejlu za použití suchého ledu. Také půlnoční překvapení vyvolalo vlnu zájmu.

Vystoupení flairového barmana Václava Abrahama plné létajících láhví a doslova žonglérských kousků bylo fantastické. V popůlnočním losování hlavních cen získali výherci víkendový pobyt v rekreačním zařízení společnosti Juta, granátový šperk, šunky ve tvaru selátka z řeznictví a uzenářství Tomáše Hudce a předplacené karty s jízdným v autobusech společnosti BusLine.

„V průběhu celého večera měli lidé možnost kupovat si čestné vstupenky a za ně dostávali hodnotné dárky. Věnovalo je více než 33 turnovských a okolních firem," informovala Tereza Stejskalová, která za městský úřad celý ples připravovala. Výtěžek z prodeje určen Mateřské a základní škole Sluníčko v turnovské ulici Kosmonautů.

„Tomuto zařízení věnujícímu se tělesně a mentálně postiženým dětem jsme předali 22 100 korun a přidali ještě pět tisíc, které věnovala Městská teplárenská Turnov," sdělila sekretářka vedení města Klára Preislerová. Všem jednotlivcům, společnostem, organizacím a institucím, které se na přípravě a průběhu plesu podíleli, patří upřímné poděkování.

Přehled březnových plesů, karnevalů a společenských akcí v Pojizeří

Přehled únorových plesů, karnevalů a společenských akcí v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Tradiční vítání občánků proběhne až poslední zářijovou sobotu

Městský úřad Turnov informuje rodiče dětí, které mají být slavnostně přivítáni, že termín vítání občánků se uskuteční 26. září 2020! „Rodičům budou včas zaslány pozvánky," doplnila matrikářka Monika Cilerová. Vítání občánků se uskuteční v prostorách Kulturního centra Střelnice, a to od 9 hodin pro první skupinu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT