Turnovský pumptrack má unikátní skok

26.07.2020 17:08:04 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovský pumptrack má unikátní skok

Překážkou, která doposud na žádné trase asfaltového pumptracku v České republice není, se může pyšnit turnovské sportoviště. Jde o speciální přerušení mezi odrazovou a dopadovou plochou: „Je to takový turnovský taxis," řekl s úsměvem iniciátor vzniku pumptracku v Turnově Marek Slavík.

V pátek 24. července byla stavba turnovského pumptracku dokončená a předaná Městské sportovní Turnov, s.r.o. „Pumptrack je zatím ve zkušebním provozu, chybí mobiliář, namalovat vodící čáry, což lze až po technologické přestávce, kdy patřičně vyzraje živičný povrch, a hlavně se musí všechny okolní hliněné plochy zatravnit. Tráva již byla vysetá, a proto je přísný zákaz vstupu na tyto části," upozornil Jiří Veselka, jednatel Městské sportovní Turnov, s.r.o. Jak dodal, slavnostní otevření se závody a doprovodným programem se uskuteční 29. srpna 2020.

Aktuální stav turnovského pumptracku<br />Autor: Zdenka Štrauchová Sami stavitelé si turnovský pumptrack pochvalují. Na relativně krátké vzdálenosti se jim podařilo postavit technicky dokonalou trať, která uspokojí i náročné kreativní jezdce. „Pokud absolvujete terénní vlny a klopené zatáčky tím správným způsobem (pumpováním), již po jednom projetí vás pěkné pálí stehna," svěřil se po dokončení jeden z pracovníků firmy Dirty Parks, s.r.o.

Projekt Pumptrack zvítězil v participativním rozpočtu roku 2019. Vítězných 250 tiscí korun by ovšem nestačilo na celou realizaci. Předkladatelé projektu to nevzdali a začali shánět příspěvky od firem i obyvatel Turnova. V rámci sbírky prostřednictvím transparentního účtu se jim podařilo získat dalších 426 395,80 Kč od více jak 100 obyvatel a několika firem. Následně se našla skupina významných velkých přispěvatelů, což motivovalo i město k dalšímu příspěvku, a tak si Turnov mohl dovolit postavit malý i velký okruh v celkové hodnotě zhruba 1,9 milionu korun bez DPH. Turnovský pumptrack bude patřit mezi největší asfaltová sportoviště tohoto typu v České republice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Provoz turnovských hřišť a sportovišť o prázdninách
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Na turnovském pumptracku začali válcovat štěrk
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks
Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
18.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 18. do 20. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT