Turnovský pumptrack má unikátní skok

26.07.2020 17:08:04 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovský pumptrack má unikátní skok

Překážkou, která doposud na žádné trase asfaltového pumptracku v České republice není, se může pyšnit turnovské sportoviště. Jde o speciální přerušení mezi odrazovou a dopadovou plochou: „Je to takový turnovský taxis," řekl s úsměvem iniciátor vzniku pumptracku v Turnově Marek Slavík.

V pátek 24. července byla stavba turnovského pumptracku dokončená a předaná Městské sportovní Turnov, s.r.o. „Pumptrack je zatím ve zkušebním provozu, chybí mobiliář, namalovat vodící čáry, což lze až po technologické přestávce, kdy patřičně vyzraje živičný povrch, a hlavně se musí všechny okolní hliněné plochy zatravnit. Tráva již byla vysetá, a proto je přísný zákaz vstupu na tyto části," upozornil Jiří Veselka, jednatel Městské sportovní Turnov, s.r.o. Jak dodal, slavnostní otevření se závody a doprovodným programem se uskuteční 29. srpna 2020.

Aktuální stav turnovského pumptracku<br />Autor: Zdenka Štrauchová Sami stavitelé si turnovský pumptrack pochvalují. Na relativně krátké vzdálenosti se jim podařilo postavit technicky dokonalou trať, která uspokojí i náročné kreativní jezdce. „Pokud absolvujete terénní vlny a klopené zatáčky tím správným způsobem (pumpováním), již po jednom projetí vás pěkné pálí stehna," svěřil se po dokončení jeden z pracovníků firmy Dirty Parks, s.r.o.

Projekt Pumptrack zvítězil v participativním rozpočtu roku 2019. Vítězných 250 tiscí korun by ovšem nestačilo na celou realizaci. Předkladatelé projektu to nevzdali a začali shánět příspěvky od firem i obyvatel Turnova. V rámci sbírky prostřednictvím transparentního účtu se jim podařilo získat dalších 426 395,80 Kč od více jak 100 obyvatel a několika firem. Následně se našla skupina významných velkých přispěvatelů, což motivovalo i město k dalšímu příspěvku, a tak si Turnov mohl dovolit postavit malý i velký okruh v celkové hodnotě zhruba 1,9 milionu korun bez DPH. Turnovský pumptrack bude patřit mezi největší asfaltová sportoviště tohoto typu v České republice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Provoz turnovských hřišť a sportovišť o prázdninách
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Na turnovském pumptracku začali válcovat štěrk
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks
Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování
Řidič skútru útočil na strážce KRNAP, policie řeší trestní oznámení
Prohlášení hejtmana Půty k účasti Vladislava Husáka na akci v Teplicích

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
26.01.: Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT