Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

02.07.2020 18:34:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

Pumptrack za rekreačně-sportovním areálem Maškova zahrada v Turnově už získává svou podobu. Malý okruh v délce 90 metrů už je nahrubo dokončen a zemní práce finišují i na velkém okruhu v délce 360 metrů. S dokončením drah se počítá ještě v červenci, ale poté bude ještě vznikat mobiliář a úpravy okolí, takže slavnostní otevření se plánuje až na samý závěr prázdnin 29. srpna.

„Vše má být hotovo kolem 20. července. Poté ještě bude zaseta tráva, provedena výsadba zeleně a doplněn mobiliář v podobě laviček a osvětlení. Slavnostní otevření areálu je plánováno na sobotu 29. srpna, na který počítáme s doprovodným programem v podobě různých soutěží, proběhnou i první závody. Budou také připraveny výukové programy, jak správně na pumptracku jezdit," sdělil nový jednatel Městské sportovní Turnov Jiří Veselka.

Pumptracková dráha je uzavřený, uměle vytvořený okruh, který je možný projíždět na kole, inlinech či skateboardu bez šlapání! Okruh je tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Kolo pohání setrvačnost a cyklista mu v tom pomáhá pohybem svého těla nahoru a dolů, takzvaným pumpováním. I přesto je jízda na pumptracku sportem a posiluje kromě na nohách i další svaly na celém těle a hlavně rovnováhu.


Celkové náklady na výstavbu turnovského pumptracku jsou ve výši 1,9 milionu korun bez DPH. Projekt získal podporu města z participativního rozpočtu, ve veřejné sbírce ho významně podpořili obyvatelé i firmy z regionu. Areál má být za příznivého počasí celoročně otevřený, stejně jako je blízký skatepark na druhé straně Maškovky.

Výstavba pumptrackových drah v Maškově zahradě v Turnově<br />Autor: Petr Ježek K iniciátorům vzniku tohoto sportoviště a předkladatel původního projektu v participativním rozpočtu města je Marek Slavík. „Celkem je v Česku přibližně 25 pumptrackových drah, menší jsou v Sobotce, Mladé Boleslavi či Chrastavě, nový areál vznikne ve Vratislavicích a jedná se i vybudování pumptracku v Jablonci nad Nisou. Turnovský pumptrack bude ale díky rozšíření patřit mezi tři největší v republice s asfaltovým povrchem," potvrdil Slavík.

Jedním z prvních, který se na malém okruhu svezl, je Tomáš Kudrnáč, jednatel stavební firmy Dirty Parks, která turnovský pumptrack staví. Část jeho jízdy můžete vidět na našem videu i fotografiích.

Marek Slavík i Tomáš Kudrnáč na tiskové konferenci zdůraznili, že zájemci si budou moci pumptrack vyzkoušet i před otevřením, ale nyní ať vydrží, protože je potřeba, aby si plochy takzvaně sedly a nedošlo k poškození.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Otevření turnovského koupaliště oddálil studený víkend
Na turnovském pumptracku začali válcovat štěrk
Maškova zahrada je aktuálně na suchu! Připravuje se na pátou sezonu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks
Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku

Po předjíždění řidič v Huti druhého vybrzdil a narazili do sebe

K dopravní nehodě v obci Huť, která je součástí Pěnčína, došlo v pátek 19. února v 10 hodin. Řidič ohrozil řidiče přejížděného vozidla, před kterého se zařadil po předchozím předjíždění. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené celkové škody činí částku 30 tisíc korun. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 1. března bude v Libereckém kraji fungovat sedm očkovacích center
Na sídlišti v centru Liberce někdo pohazuje návnady na psy se špendlíky
Rodina z Malé Skály hledala osmiletého chlapce
V Semilech kultura žije… pod okny!
Senioři nad 80 let, kteří neobdrželi PIN, se mají znovu registrovat

Nejčtenější články

23.02.: Policisté u chodců v Jablonci a v Lomnici kontrolovali reflexní prvky
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč
25.02.: Tři trestné činy ze čtyř objasněny. Semilská policie bilancovala rok 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT