Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

02.07.2020 18:34:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

Pumptrack za rekreačně-sportovním areálem Maškova zahrada v Turnově už získává svou podobu. Malý okruh v délce 90 metrů už je nahrubo dokončen a zemní práce finišují i na velkém okruhu v délce 360 metrů. S dokončením drah se počítá ještě v červenci, ale poté bude ještě vznikat mobiliář a úpravy okolí, takže slavnostní otevření se plánuje až na samý závěr prázdnin 29. srpna.

„Vše má být hotovo kolem 20. července. Poté ještě bude zaseta tráva, provedena výsadba zeleně a doplněn mobiliář v podobě laviček a osvětlení. Slavnostní otevření areálu je plánováno na sobotu 29. srpna, na který počítáme s doprovodným programem v podobě různých soutěží, proběhnou i první závody. Budou také připraveny výukové programy, jak správně na pumptracku jezdit," sdělil nový jednatel Městské sportovní Turnov Jiří Veselka.

Pumptracková dráha je uzavřený, uměle vytvořený okruh, který je možný projíždět na kole, inlinech či skateboardu bez šlapání! Okruh je tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Kolo pohání setrvačnost a cyklista mu v tom pomáhá pohybem svého těla nahoru a dolů, takzvaným pumpováním. I přesto je jízda na pumptracku sportem a posiluje kromě na nohách i další svaly na celém těle a hlavně rovnováhu.


Celkové náklady na výstavbu turnovského pumptracku jsou ve výši 1,9 milionu korun bez DPH. Projekt získal podporu města z participativního rozpočtu, ve veřejné sbírce ho významně podpořili obyvatelé i firmy z regionu. Areál má být za příznivého počasí celoročně otevřený, stejně jako je blízký skatepark na druhé straně Maškovky.

Výstavba pumptrackových drah v Maškově zahradě v Turnově<br />Autor: Petr Ježek K iniciátorům vzniku tohoto sportoviště a předkladatel původního projektu v participativním rozpočtu města je Marek Slavík. „Celkem je v Česku přibližně 25 pumptrackových drah, menší jsou v Sobotce, Mladé Boleslavi či Chrastavě, nový areál vznikne ve Vratislavicích a jedná se i vybudování pumptracku v Jablonci nad Nisou. Turnovský pumptrack bude ale díky rozšíření patřit mezi tři největší v republice s asfaltovým povrchem," potvrdil Slavík.

Jedním z prvních, který se na malém okruhu svezl, je Tomáš Kudrnáč, jednatel stavební firmy Dirty Parks, která turnovský pumptrack staví. Část jeho jízdy můžete vidět na našem videu i fotografiích.

Marek Slavík i Tomáš Kudrnáč na tiskové konferenci zdůraznili, že zájemci si budou moci pumptrack vyzkoušet i před otevřením, ale nyní ať vydrží, protože je potřeba, aby si plochy takzvaně sedly a nedošlo k poškození.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Otevření turnovského koupaliště oddálil studený víkend
Na turnovském pumptracku začali válcovat štěrk
Maškova zahrada je aktuálně na suchu! Připravuje se na pátou sezonu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks
Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent, Vánoce a Silvestr, jak předejdeme nebezpečí
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V našem kraji dále klesl počet aktuálně nakažených za týden o 1582
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár

Nejčtenější články

27.11.: Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
25.11.: Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
25.11.: O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT