Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

02.07.2020 18:34:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

Pumptrack za rekreačně-sportovním areálem Maškova zahrada v Turnově už získává svou podobu. Malý okruh v délce 90 metrů už je nahrubo dokončen a zemní práce finišují i na velkém okruhu v délce 360 metrů. S dokončením drah se počítá ještě v červenci, ale poté bude ještě vznikat mobiliář a úpravy okolí, takže slavnostní otevření se plánuje až na samý závěr prázdnin 29. srpna.

„Vše má být hotovo kolem 20. července. Poté ještě bude zaseta tráva, provedena výsadba zeleně a doplněn mobiliář v podobě laviček a osvětlení. Slavnostní otevření areálu je plánováno na sobotu 29. srpna, na který počítáme s doprovodným programem v podobě různých soutěží, proběhnou i první závody. Budou také připraveny výukové programy, jak správně na pumptracku jezdit," sdělil nový jednatel Městské sportovní Turnov Jiří Veselka.

Pumptracková dráha je uzavřený, uměle vytvořený okruh, který je možný projíždět na kole, inlinech či skateboardu bez šlapání! Okruh je tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Kolo pohání setrvačnost a cyklista mu v tom pomáhá pohybem svého těla nahoru a dolů, takzvaným pumpováním. I přesto je jízda na pumptracku sportem a posiluje kromě na nohách i další svaly na celém těle a hlavně rovnováhu.


Celkové náklady na výstavbu turnovského pumptracku jsou ve výši 1,9 milionu korun bez DPH. Projekt získal podporu města z participativního rozpočtu, ve veřejné sbírce ho významně podpořili obyvatelé i firmy z regionu. Areál má být za příznivého počasí celoročně otevřený, stejně jako je blízký skatepark na druhé straně Maškovky.

Výstavba pumptrackových drah v Maškově zahradě v Turnově<br />Autor: Petr Ježek K iniciátorům vzniku tohoto sportoviště a předkladatel původního projektu v participativním rozpočtu města je Marek Slavík. „Celkem je v Česku přibližně 25 pumptrackových drah, menší jsou v Sobotce, Mladé Boleslavi či Chrastavě, nový areál vznikne ve Vratislavicích a jedná se i vybudování pumptracku v Jablonci nad Nisou. Turnovský pumptrack bude ale díky rozšíření patřit mezi tři největší v republice s asfaltovým povrchem," potvrdil Slavík.

Jedním z prvních, který se na malém okruhu svezl, je Tomáš Kudrnáč, jednatel stavební firmy Dirty Parks, která turnovský pumptrack staví. Část jeho jízdy můžete vidět na našem videu i fotografiích.

Marek Slavík i Tomáš Kudrnáč na tiskové konferenci zdůraznili, že zájemci si budou moci pumptrack vyzkoušet i před otevřením, ale nyní ať vydrží, protože je potřeba, aby si plochy takzvaně sedly a nedošlo k poškození.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Otevření turnovského koupaliště oddálil studený víkend
Na turnovském pumptracku začali válcovat štěrk
Maškova zahrada je aktuálně na suchu! Připravuje se na pátou sezonu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks
Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT