Turnovský Timon Drahoňovský vystoupil na festivalu DAMU v Praze

06.11.2017 14:49:44 | Autor: Jana Kepková | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovský Timon Drahoňovský vystoupil na festivalu DAMU v Praze

Recitace a divadlo. Dvě oblasti, které se od čtvrtka 26. 10. do neděle 29. 10. 2017 prolínaly v Praze na DAMU během festivalu Děti - výchova - divadlo (DVD). Festival pořádá katedra výchovné dramatiky ve spolupráci se Sdružením pro tvořivou dramatiku.

Kromě studentů DAMU na festivalu vystupují i recitátoři a dětské divadelní soubory, které si na celostátních přehlídkách recitace a dětského divadla Dětská scéna ve Svitavách vyberou organizátoři festivalu DVD.

V letošním roce se Timonu Drahoňovskému ze ZŠ v Žižkově ulici v Turnově dostalo té cti, že byl spolu se sedmi dalšími recitátory z České republiky vybrán, aby na festivalu DVD vystoupil. Po přehlídce jsme se Timona zeptali na jeho pocity.

Timone, jsi asi prvním Turnovanem, kterému se poštěstilo zúčastnit se festivalu DVD na pražské DAMU. Co to pro tebe znamená?

To, že jsem tam vystoupil jako první z Turnova, jsem si ani neuvědomil. Ale potěšilo mě, že jsem dostal tu možnost. Líbilo se mi, že tam byla taková uvolněná a fajn atmosféra, moc jsme si to všichni užili.

Kdy vlastně jsi s recitací začal?

S recitací jsem začal na začátku školního roku 2016-2017, kdy jsme na český jazyk dostali novou paní učitelku, která mě začala připravovat.

Proč ses recitaci začal věnovat? Co ti recitace přináší?

Měl jsem zájem vyzkoušet něco nového, znal jsem recitátory z vyšších ročníků a chtěl jsem to také zkusit. Co mi recitace přináší? Já ani nevím, jak to popsat. Vždy když recituji, tak přestanu nad vším přemýšlet, úplně se uklidním, vnímám pouze tváře posluchačů a text. Přináší mi klid, radost a spoustu nepopsatelných pocitů. A neskutečně mě baví, to mi stačí.

Jak sis vybíral svůj vítězný text?

Paní učitelka mi navrhla spoustu textů, které by se k mé osobě, mému charakteru hodily, a já jsem z nich poté vybral ten, který se mi nejvíce líbil.

Jak dlouho trvala tvá cesta od výběru textu až k vystoupení na festivalu?

Text jsme vybírali myslím v září 2016. Poté jsem s ním v průběhu školního roku vystupoval na školním, okresním, krajském a poté celostátním kole recitace ve Svitavách. V Praze na festivalu DVD jsem vystupoval na konci října 2017, takže má cesta trvala přes rok.

Čím tě práce na textu Ludvíka Aškenazyho obohatila?

Líbí se mi, jak je v textu veden rozhovor mezi otcem a malým synem, jak je popsána rozdílnost těchto dvou světů, a moc se mi líbilo to, že jsem se mohl do těchto dvou světů vžít a recitovat je já.

V Praze jsi na festivalu viděl i mnoho dalších divadelních a recitačních vystoupení - dětských i studentských. Co tě nejvíce zaujalo, oslovilo a proč?

Nejvíce mě zcela určitě zaujal „Tour de přednes", kdy si recitátoři sami vybírali prostory v rámci budovy DAMU, aby se jim dobře recitovalo, a publikum cestovalo za nimi. Také se mi moc líbila divadelní vystoupení, která tam předváděly různé soubory z celé České republiky. Nejvíce se mi líbila vystoupení souborů z divadla Vydýcháno z Liberce - Andrew Coffey a ze ZUŠ Štítného z Prahy - Může za to štrůdl. Obě vystoupení byla ohromně vtipná a dle mého názoru velmi profesionální.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Týden knihoven probíhal i v Turnově
Vypravěči ze Žižkovky přivezli z Jičína krásná ocenění
Žáci z turnovské Žižkovky sklízeli úspěchy i o prázdninách
Timon Drahoňovský reprezentoval na celostátní přehlídce recitace
Velká radost na Žižkovce po krajském kole recitační soutěže

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.

Liberecký kraj vyhlásí vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb

Liberecký kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásí v pondělí 25. března 2019 vítěze krajského kola 21. ročníku soutěže Zlatý erb. Slavnostní vyhlášení soutěže, která hodnotí městské a obecní weby a elektronické služby občanům, se bude konat v multimediálním sálu Krajského úřadu Libereckého kraje od 14 hodin za přítomnosti představitelů zúčastněných obcí a měst Libereckého kraje a dalších hostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Lízátkové závody na Benecku 2019
Horská služba se v Harrachově setkala s Krakonošem
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Na 26. ročníku Českého lva byli výrazně vidět tvůrci z Pojizeří
Kraj reaguje na námitky proti zadáním na rekonstrukce silnic

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
21.03.: Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
23.03.: Přehled fotbalových výsledků druhého jarního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT