Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

04.09.2019 17:44:02 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

Letní prázdniny jsou u konce a turnovští volejbalisté se pilně připravují na novou sezonu 2019 - 2020. V druhé polovině srpna proběhlo několik přípravných soustředění a už nyní se nemůžou dočkat, až to všechno vypukne.

Muži

Družstvo mužů po na úspěch bohatých předchozích sezonách prochází nyní změnami. Řada dřívějších hráčů skončila s aktivní kariérou či odešla hrát do jiných klubů, v příští sezony se naopak objeví několik nových tváří. Stejně jako minulý rok bude družstvo mužů i v následující sezóně hrát 2. volejbalovou ligu (3. nejvyšší soutěž v ČR). Turnovští volejbalisté budou nastupovat ve skupině B, kde se postupně utkají s následujícími soupeři: Havlíčkův Brod, Hronov, Kometa Brno, Česká Lípa, Česká Třebová, Žďár nad Sázavou, Mnichovo Hradiště, Dvůr Králové n. Labem a Choceň. Před vstupem do ligy si muži svou formu ještě otestují 21. a 22. září v prvním kole Českého poháru, kde se ve skupině utkají s MFF Praha, Dvorem Králové nad Labem a Chocní. Vedoucím a trenérem družstva zůstává nadále Michal Folprecht.

Na začátku přípravy byly předjednány některé posily pro nadcházející ročník, ale bohužel vlivem některých událostí, tito hráči nakonec za Turnov nastupovat nebudou. Jedná se o: Martin Mařík (odchovanec TJ Malá Skála a Dukla Liberec), bude nastupovat za prvoligový TJ Hradec Králové. Duo Ondřej Bígl, Tomáš Kratochvíl (odchovanci TJ Sokol M. Hradiště), budou nastupovat za druholigový tým M. Hradiště. Duo David Machač (odchovanec Slávia Liberec, TJ Turnov) a Tomáš Pastuch (odchovanec Slávia Liberec, Dukla Liberec), oba zůstávají hráči ve svém oddílu TJ Sokol Malá Skála, se kterým budou hrát KP 1.

Tudíž jedinou posilou pro novou sezonu je znovu se vracející Lukáš Vacík (odchovanec TJ Turnov). „Bohužel, ale stále se potýkáme spíše s odchody hráčů. Tyto odchody jsou způsobeny tím, že hráči nejsou domácími odchovanci a vidina možnosti si ještě zahrát vyšší soutěž je silnější," uvedl Michal Folprecht.

Odchody pro tento ročník: Marek Bukovjan - bude nastupovat a hrát za prvoligový tým ČZU Praha a Jakub Vencovský - nabídka z Dukly Liberec jako trenér 1. ligy mužů.

„Cílem pro nadcházející ročník je dobře reprezentovat turnovský volejbal v 2. lize mužů (skupina B), a obstát tak ve velmi silné konkurenci kvalitních týmů," doplnil Folprecht.

Družstvo žen<br />Autor: Archiv TJ Turnov Ženy a dívky

Velký boom zažívá náš oddíl na úrovni ženského a dívčího volejbalu. Družstvo žen v minulém roce úspěšně absolvovalo premiéru v 2. volejbalové lize (3. nejvyšší soutěži v ČR), kdy se jim podařilo udržet soutěž i pro následující sezonu. Kvůli vyšší kvalitě této soutěže se bohužel všechny hráčky nedostávaly pravidelně na hřiště, proto se po sezoně dohodlo, že se založí B-družstvo.

Družstvo A-žen pro následující sezonu bude tedy hrát 2. volejbalovou ligu a ve skupině B se utká s celky Svitav, Červeného Kostelce, Jablonce nad Nisou, České Třebové, Lokomotivy Liberec, Mladé Boleslavi, Chabařovic, Děčína-Rumburku a Žižkova B.

Po odchodu několika hráček do B-družstva bylo nutné doplnit tým novými hráčkami. Do Turnova pro následující sezonu přichází nahrávačka Viola Hořínková (odchovankyně USK Slavia Liberec, přestup z VK Hronov), blokařka Markéta Minaříková (hostuje z KP Brno, příchod z Lokomotivy Liberec), smečařka/blokařka Michaela Kroupová (odchovankyně USK Slavia Liberec), smečařka Coletta Bitmanová (odchovankyně USK Slavia Liberec, příchod z Lokomotivy Liberec) a libero Eliška Valová (odchovankyně našeho oddílu, minulý rok hrála v Sokole Žižkov). Smečařka Jana Krupařová bude kromě Turnova také střídavě hrát za prvoligový Hradec Králové. Naopak v A-družstvu budou postrádat blokařku Terku Kovářovou, která čeká prvního potomka.

Sezonu zahájí Český pohár žen

Celá sezona bude soutěžně zahájena 14. září, kdy na domácí palubovce odehrají úvodní skupinu Českého poháru, ve které se potkají s prvoligovými týmy Sokola Nusle a Sokola Dobřichovice. Družstvo povede trenérská dvojice Pavel Starý a Jan Mlejnek.

B-družstvo žen bude hrát krajský přebor I. třídy. Béčko bude mít jeden trénink společně s áčkem, jeden samostatně. V soutěži bude působit samostatně, vedoucím družstva bude Monika Kabátová.

KP II. třídy žen<br />Autor: Archiv TJ Turnov Výčet dospělých ženských soutěží tímto nekončí, neboť volejbalový klub TJ Turnov má i družstvo C, které bude hrát krajský přebor II. třídy. Tyto hráčky ale svým věkem ještě patří do kategorie kadetek.

Kadetky budou jako hlavní soutěž hrát premiérově 1. kadetskou ligu (2. nejvyšší soutěž v ČR) a také Český pohár kadetek a juniorek. Aby byl výčet soutěží v těchto věkových kategoriích kompletní, tak musíme dodat, že jsou ještě přihlášená dvě družstva v krajském přeboru juniorek. I tato tréninková skupina bude vedena trenérským duem Pavel Starý a Jan Mlejnek.

Dalšími v systému navazujícími družstvy jsou starší žákyně pod vedením Tomáše Turka a Tomáše Kuncíře a mladší žákyně pod vedením Pavla Maška a Filipa Zieglera. Oba týmy budou hrát krajské přebory ve svých kategoriích a okresní přebor žactva.

Nejmladší hráčky a hráči budou působit v našich přípravkách. Starší povede Jiří Jansta a mladší Kateřina Zajgerová s Terezou Kovářovou. Tady se snažíme pracovat na všeobecném rozvoji a systematicky doplňovat kategorie následující. Naším cílem je časem i nově vybudovat družstvo mladších žáků a navázat na tradici turnovského mužského volejbalu.

„Věříme, že i v následující sezoně nás budou turnovští fanoušci podporovat jako doposavad. Právě kvůli nim nyní intenzivně pracujeme na zlepšení informovanosti a propagaci klubu. Jako novinku spouštíme nové webové stránky (www.turnov-volejbal.cz), kde průběžně dokončujeme plnění obsahu. Bude zde možné mimo jiné i vidět prezentace jednotlivých týmů, hráčské profily apod. Informace o plánovaných ligových utkáních se budou také pravidelně objevovat na turnovských plakátovacích plochách," dodal na závěr Pavel Starý.

Zářijová domácí utkáních ve všech kategoriích:

Sobota 14. září 2019

Český pohár, ženy: TJ Turnov - TJ Sokol Nusle. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 10 hodin.

Český pohár, ženy: TJ Sokol Nusle - TJ Sokol Dobřichovice. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 13 hodin.

Český pohár, ženy: TJ Turnov - TJ Sokol Dobřichovice. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 16 hodin.

Neděle 15. září 2019

Krajský přebor II. tř., ženy: TJ Turnov C- TJ Jiskra Nový Bor B. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 10.00 a 13.00 hodin.

Sobota 21. září 2019

I. liga, kadetky: TJ Turnov - SK Volejbal Kolín. Začátky v hale TJ ve Skálově ulici v 10.00 a 13.00 hodin.

Neděle 22. září 2019

Krajský přebor, juniorky: Kvalifikační turnaj. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 9.00 hodin.

Sobota 28. září 2019

I. liga, kadetky: TJ Turnov - Meteor Praha. Začátky v hale TJ ve Skálově ulici v 10.00 a 13.00 hodin.

Neděle 29. září 2019

Krajský přebor II. tř., ženy: TJ Turnov C- VK Malá Skála. Začátek v hale TJ v tělocvičně ZŠ Skálova v 10.00 a 13.00 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V závěru turnovské volejbalistky prohrály, ale splnily záchranářský cíl
Vítězný pohárový hattrick volejbalových žákyň TJ Turnov
Mladší žákyně Turnova kousíček od postupu na mistrovství republiky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum v době koronavirové I.
Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka
FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
24.10.: Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
25.10.: FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT