Turnovští atleti přivezli tři medaile ze šampionátu dorostu a juniorů

10.07.2018 16:49:33 | Autor: AC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští atleti přivezli tři medaile ze šampionátu dorostu a juniorů

Mistrovství České republiky juniorstva a dorostu v atletice se konalo 23. a 24. června na pražské Julisce. Celkem se zde představilo 980 závodníků a z toho devět atletů z Turnova. Vedli si výborně a hned tři z nich si přivezli cenné medaile.

Největší souboj se očekával hned v úvodní disciplíně - 5000 metrů chůze. Eliška Martínková a Jana Zikmundová měly v čele tabulek před ostatními závodnicemi obrovský náskok, a proto se všichni těšili na velký souboj o zlato. Závod probíhal přesně podle předpokladů a děvčata se hned od začátku ujala vedení. Tento bratrovražedný souboj ovládla svěřenkyně Kateřiny Čermákové Eliška Martínková časem 26:05,38 a stala se tak mistryní České republiky a držitelkou nového oddílového rekordu. Od času, který je potřeba pro B limit na ME v Györu, ji dělilo pouhých 20 sekund!

Jana Zikmundová<br />Autor: AC Turnov a Denisa Kisialová Letos limit bohužel splnit nestihne, ale příští rok by mohla bojovat o účast na MS do 18 let, stejně jako Jana Zikmundová, která došla do cíle za Eliškou na druhém místě. Se svým časem 26:53,70 byla moc spokojená, přestože s trenérem Davidem Šnajdrem plánovali jít o trošku rychleji na čas okolo 26:40. Obě děvčata si letos prošla zdravotními problémy a je opravdu skvělé, že i přesto dokázala porazit ostatní dívky z celé republiky s takovým náskokem a obhájila tak výsledky z loňského roku.

Třetím medailistou je svěřenec Miroslava Reichla Michal Hanyk, který startoval v běhu na 2000 metrů překážek. Dlouho se držel v úvodní skupince tří závodníků, kterou poté jeden běžec opustil, a tak se Michal ocitl v boji o nejcennější medaile. Jeho jediným soupeřem byl zkušený atlet a velký favorit tohoto závodu Ondřej Hodboď, který má i limit na ME. Michal se s ním držel opravdu dlouho, ale v závěrečném kole boj o zlato vzdal a pohlídal si zisk stříbrné medaile. Doběhl v čase 6:07,16, čímž zaostal za vítězem o 5 sekund a překonal 25 let starý oddílový rekord Radka Adamička. Ve stejné disciplíně startoval ještě druhý turnovský závodník - Jiří Čermák. Přestože tuto disciplínu běžel teprve podruhé v životě, dokázal si vylepšit osobní rekord na 7:06,79 a skončil na 13. místě. Michal Hanyk se měl představit ještě v běhu na 3000 m, ale bohužel si o překážku poranil koleno a rozhodl se, že dá přednost léčbě a regeneraci.

Na své první MČR se probojovala Michaela Vundererová. Běžela trať 1500 metrů překážek, kde skončila na 14. místě. Časem 6:03,84 zaostala za svým osobním rekordem jen o 2 sekundy. Atmosféru MČR si velmi užila a bude dělat vše pro to, aby příští rok svou účast zopakovala.

Medailistka z chůze Eliška Martínková se chce věnovat hlavně běhu, a tak v neděli vyběhla na trať 3000 metrů. Po náročném sobotním závodě statečně bojovala, ale za svým maximem o několik sekund zaostala a obsadila 15. místo (12:10,89). Ve stejné disciplíně startovala všestranná sportovkyně Jana Pekařová, také svěřenkyně Kateřiny Čermákové, která doběhla na 9. místě časem 11:00,18 a za svým osobním rekordem z haly zaostala o pouhé 3 sekundy. Lepší pocit měla Jana z běhu na 1500 metrů, který absolvovala v sobotu a ve kterém doběhla na krásném sedmém místě. Její čas byl 5:07,76.

Skvělý výkon předvedla Barbora Velíšková v hodu kladivem. Přestože se této disciplíně nevěnuje dlouho a toto bylo její první kladivářské MČR, dokázala se vyhecovat ke skvělému výkonu. Hodila 45,82 metru a obsadila skvělé 6. místo. Kladivem házela ještě její tréninková kolegyně Marie Hanzlová, která obsadila 13. místo (39,90 m). Obě děvčata se připravují s Kamilou Kolníkovou a společný trénink jim svědčí. Bára ještě vrhala koulí, kde se jí bohužel nedařilo podle svých představ a skončila daleko za svými možnostmi. Výkonem 10,19 metru zaostala za svým osobním rekordem o více než 2 metry a obsadila 19. místo.

V hodu oštěpem startovala Dominika Roztočilová. Po skvělém úvodu sezony, kdy si zlepšila svůj osobní rekord na hodnotu 43,55 metru, se zranila a MČR absolvovala se zatejpovanými zády a téměř bez tréninku. Výkonem 34,22 metru nedokázala postoupit do užšího finále a obsadila 15. místo.

Jedinou startující juniorkou z Turnova byla Marika Matějovská, která nastoupila v soutěži trojskokanek. V Praze bohužel nedokázala navázat na výkon 11,02 metru z předchozího týdne a výkonem 10,36 m skončila na 15. místě.

„Toto mistrovství můžeme řadit opět k vydařeným, neboť si domů odvážíme jednu zlatou a dvě stříbrné medaile a mimo to i mnoho nových zkušeností a zážitků. Poděkování patří všem trenérům, kteří byli závodníkům po celou dobu oporou a již se těšíme na další vrcholnou soutěž," doplnil šéftrenér AC Turnov Tomáš Krištof.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z atletického ME dorostu do Jablonce tři stříbrné medaile
Obrazem: Třetí kolo kolo krajského přeboru atletických družstev
Fotomomentky z Daňkova memoriálu 2018
Obrazem: Atletické krajské přebory v Jablonci
FOTO: Memoriál Ludvíka Daňka poprvé vyhrál Jamajčan Dacres

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Den se Sokolem v Jilemnici aneb Správný pohyb nebolí

Akce Den se Sokolem aneb Správný pohyb nebolí proběhne rámci kampaně Dny zdraví v Sokolovně na Tyršově náměstí v Jilemnici v pátek 21. září od 16 do 18 hodin. Od 16 hodin začínají Jilemnické hýbánky pro rodiče s dětmi a od 17 hodin akce nazvaná Hýbat se je zdravé pro všechny bez rozdílu věku. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o víkendu

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výročí Ještědu oslavilo přes osm tisíc návštěvníků
Výstava hub se koná opět v lomnické Orlovně
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. září
Okresní soutěž: Košťálov/ Libštát C stále o bod před Přepeřemi C

Nejčtenější články

20.09.: Příznivci motorů se sjedou do Bozkova na 17. ročník závodu traktorů
20.09.: Na konci září a během října probíhají vlakové výluky na několika tratích
19.09.: I.B třída: Bozkov statečně bojoval s první rezervou Velkých Hamrů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT