Turnovští atleti přivezli tři medaile ze šampionátu dorostu a juniorů

10.07.2018 16:49:33 | Autor: AC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští atleti přivezli tři medaile ze šampionátu dorostu a juniorů

Mistrovství České republiky juniorstva a dorostu v atletice se konalo 23. a 24. června na pražské Julisce. Celkem se zde představilo 980 závodníků a z toho devět atletů z Turnova. Vedli si výborně a hned tři z nich si přivezli cenné medaile.

Největší souboj se očekával hned v úvodní disciplíně - 5000 metrů chůze. Eliška Martínková a Jana Zikmundová měly v čele tabulek před ostatními závodnicemi obrovský náskok, a proto se všichni těšili na velký souboj o zlato. Závod probíhal přesně podle předpokladů a děvčata se hned od začátku ujala vedení. Tento bratrovražedný souboj ovládla svěřenkyně Kateřiny Čermákové Eliška Martínková časem 26:05,38 a stala se tak mistryní České republiky a držitelkou nového oddílového rekordu. Od času, který je potřeba pro B limit na ME v Györu, ji dělilo pouhých 20 sekund!

Jana Zikmundová<br />Autor: AC Turnov a Denisa Kisialová Letos limit bohužel splnit nestihne, ale příští rok by mohla bojovat o účast na MS do 18 let, stejně jako Jana Zikmundová, která došla do cíle za Eliškou na druhém místě. Se svým časem 26:53,70 byla moc spokojená, přestože s trenérem Davidem Šnajdrem plánovali jít o trošku rychleji na čas okolo 26:40. Obě děvčata si letos prošla zdravotními problémy a je opravdu skvělé, že i přesto dokázala porazit ostatní dívky z celé republiky s takovým náskokem a obhájila tak výsledky z loňského roku.

Třetím medailistou je svěřenec Miroslava Reichla Michal Hanyk, který startoval v běhu na 2000 metrů překážek. Dlouho se držel v úvodní skupince tří závodníků, kterou poté jeden běžec opustil, a tak se Michal ocitl v boji o nejcennější medaile. Jeho jediným soupeřem byl zkušený atlet a velký favorit tohoto závodu Ondřej Hodboď, který má i limit na ME. Michal se s ním držel opravdu dlouho, ale v závěrečném kole boj o zlato vzdal a pohlídal si zisk stříbrné medaile. Doběhl v čase 6:07,16, čímž zaostal za vítězem o 5 sekund a překonal 25 let starý oddílový rekord Radka Adamička. Ve stejné disciplíně startoval ještě druhý turnovský závodník - Jiří Čermák. Přestože tuto disciplínu běžel teprve podruhé v životě, dokázal si vylepšit osobní rekord na 7:06,79 a skončil na 13. místě. Michal Hanyk se měl představit ještě v běhu na 3000 m, ale bohužel si o překážku poranil koleno a rozhodl se, že dá přednost léčbě a regeneraci.

Na své první MČR se probojovala Michaela Vundererová. Běžela trať 1500 metrů překážek, kde skončila na 14. místě. Časem 6:03,84 zaostala za svým osobním rekordem jen o 2 sekundy. Atmosféru MČR si velmi užila a bude dělat vše pro to, aby příští rok svou účast zopakovala.

Medailistka z chůze Eliška Martínková se chce věnovat hlavně běhu, a tak v neděli vyběhla na trať 3000 metrů. Po náročném sobotním závodě statečně bojovala, ale za svým maximem o několik sekund zaostala a obsadila 15. místo (12:10,89). Ve stejné disciplíně startovala všestranná sportovkyně Jana Pekařová, také svěřenkyně Kateřiny Čermákové, která doběhla na 9. místě časem 11:00,18 a za svým osobním rekordem z haly zaostala o pouhé 3 sekundy. Lepší pocit měla Jana z běhu na 1500 metrů, který absolvovala v sobotu a ve kterém doběhla na krásném sedmém místě. Její čas byl 5:07,76.

Skvělý výkon předvedla Barbora Velíšková v hodu kladivem. Přestože se této disciplíně nevěnuje dlouho a toto bylo její první kladivářské MČR, dokázala se vyhecovat ke skvělému výkonu. Hodila 45,82 metru a obsadila skvělé 6. místo. Kladivem házela ještě její tréninková kolegyně Marie Hanzlová, která obsadila 13. místo (39,90 m). Obě děvčata se připravují s Kamilou Kolníkovou a společný trénink jim svědčí. Bára ještě vrhala koulí, kde se jí bohužel nedařilo podle svých představ a skončila daleko za svými možnostmi. Výkonem 10,19 metru zaostala za svým osobním rekordem o více než 2 metry a obsadila 19. místo.

V hodu oštěpem startovala Dominika Roztočilová. Po skvělém úvodu sezony, kdy si zlepšila svůj osobní rekord na hodnotu 43,55 metru, se zranila a MČR absolvovala se zatejpovanými zády a téměř bez tréninku. Výkonem 34,22 metru nedokázala postoupit do užšího finále a obsadila 15. místo.

Jedinou startující juniorkou z Turnova byla Marika Matějovská, která nastoupila v soutěži trojskokanek. V Praze bohužel nedokázala navázat na výkon 11,02 metru z předchozího týdne a výkonem 10,36 m skončila na 15. místě.

„Toto mistrovství můžeme řadit opět k vydařeným, neboť si domů odvážíme jednu zlatou a dvě stříbrné medaile a mimo to i mnoho nových zkušeností a zážitků. Poděkování patří všem trenérům, kteří byli závodníkům po celou dobu oporou a již se těšíme na další vrcholnou soutěž," doplnil šéftrenér AC Turnov Tomáš Krištof.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z atletického ME dorostu do Jablonce tři stříbrné medaile
Obrazem: Třetí kolo kolo krajského přeboru atletických družstev
Fotomomentky z Daňkova memoriálu 2018
Obrazem: Atletické krajské přebory v Jablonci
FOTO: Memoriál Ludvíka Daňka poprvé vyhrál Jamajčan Dacres

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Voda z pramenů pod Valdštejnem a Boží vody v Turnově je aktuálně pitná

Aktuální laboratorní rozbory vody z pramenů pod Valdštejnem a Boží vody v Turnově byly provedeny 14. listopadu 2018. Oba prameny jsou pitné. „Odbor životního prostředí turnovské radnice obdržel výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i Boží voda. Voda vyhovuje hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Pramen je tedy pitný," potvrdila tisková mluvčí města Turnov Zdenka Štrauchová.

ZŠ Turnov 28. října zve na přednášky pro rodiče a veřejnost

Dvě zajímavé přednášky se uskuteční během listopadu v turnovské základní škole 28. října. Vstup zdarma. První přednáška je 22. 11. od 15.30 a od 17.30 na téma Jdeme jinou cestou naproti školní úspěšnosti. Lektorem bude Petr Klus - speciální pedagog, logoped, který bude povídat o příčinách školní neúspěšnosti a o možném řešení tohoto problému. Podruhé se škola otevře rodičům a široké veřejnosti 28. 11. 2018 v 15.30 na téma Talent jako problém. Lektorka Hana Drahoňovská přiblíží charakteristiky nadaných dětí i s jejich možnými problémy, naučí vás rozpoznávat jednotlivé typy talentů (i utajených) a další.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský odborník bude působit i v jablonecké a jilemnické nemocnici
Liberecký kraj chce v příštím roce proinvestovat téměř 700 milionů
Přehled fotbalových výsledků 15. podzimního kola
Turnov nedokázal vyzrát na posílené Pardubice
FOTO: Turnov v poháru vzdoroval superligovému Liberci

Nejčtenější články

16.11.: Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
18.11.: Přehled fotbalových výsledků 15. podzimního kola
18.11.: Obrazem: Na vrchlabském náměstí si připomněli Sametovou revoluci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT