Turnovští basketbalisté vstoupili do sezony vítězstvím nad Hradcem

08.10.2019 17:50:26 | Autor: Antonín Mojsl | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští basketbalisté vstoupili do sezony vítězstvím nad Hradcem

Basketbalisté TJ Turnov hostili v neděli 6. října na svém hřišti tým z Hradce Králové, jednalo se o jejich první utkání v nové sezoně Východočeské ligy. Na úvod si připsali důležité vítězství.

TJ Turnov - Královští Sokoli B 75:67 (23:17 39:29 63:50)

Tým basketbalistů Turnova nezaznamenal přes léto větší změny, a tak v nové sezoně 2019/20 bude pod vedením trenéra Michala Valšíka nastupovat skoro v totožném složení jako v loňském ročníku. Po vleklých zraněních se do mužstva vrátil Marek Vích, který bude na křídle a rozehře zajisté velkou posilou týmu.

Turnovským basketbalistům se podařilo vyhrát první tři čtvrtiny vždy o pár bodů, a díky tomu drželi náskok celý zápas. Polevení přišlo až v poslední čtvrtině, zapříčiněno bylo i tím, že si zkoušeli zahrát bez dlouhých podkošových hráčů, soupeř se pomalu dostával na dostřel, nakonec si však turnovští hráči vítězství nenechali vzít a došli k vítězství o osm bodů. Hradečtí hráli většinu zápasu v zónové obraně, na kterou platí střelba z dlouhé vzdálenosti, turnovští střelci však v zápase lehce mlčeli, za celý zápas se jim podařilo trefit úspěšně jen dva trojkové pokusy. Se skvělou energií zahrál Láďa Vích, který byl oporou týmu v zápase, jak na útočné, tak obranné polovině hřiště.

„První utkání sezony je vždy ošemetné, čekal nás celkem těžký soupeř, který den předtím dokázal porazit tým Nové Paky, který se v minulém ročníku umístil na třetím místě. I proto jsem rád, že jsme zápas zvládli. Spousta věcí si ještě musí sednout, rozhodně je v naší hře co zlepšovat, ale výhra se počítá" okomentoval utkání trenér mužstva Michal Valšík.

Body (v závorce úspěšnost trestných hodů): Nejedlo 19 (5/3), Jeníček J. 18 (8/7), Vích L. 12 (8/2), Špetlík 9 (2/0), Krejčí 8, Klápště 4 (3/2), Mojsl 2, Valšík 2, Kučera 1 (2/1), Pospíchal, Holub, Vích M.

Příští zápasy odehrají basketbalisté Turnova opět na domácí palubovce, a to o víkendu 19. a 20. října. V sobotu je čeká od 18:00 tým Josefova, v neděli pak od 10:00 mužstvo Hořic.

Více basketbalu v rubrice SPORT - Basketbal

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výhra s Chrudimí zajistila basketbalistům Turnova závěrečné Final Four
Basketbalisté Turnova si dovezli z Hradce Králové důležitou výhru

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Den poezie proběhne i v Libereckém kraji
Obrazem: Oslava 30 let svobody ve Vrchlabí
Turnovské volejbalistky dvakrát porazily Mladou Boleslav
Pozvánka na rozsvícení vánočního stromečku v Turnově
Liberecký kraj chystá silniční projekty na další roky

Nejčtenější články

16.11.: Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
16.11.: Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena
15.11.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. listopadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT