Turnovští florbalisté oživili šanci na záchranu ve 2. lize

02.02.2012 20:22:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V pravý čas se vzpamatovali florbalisté TJ Turnov. Naděje na uchování druhé florbalové ligy v Turnově znovu ožila po dvou víkendových výhrách v domácím prostředí a bodovému přiblížení soupeřům v tabulce.

Sobotní utkání s Tachovem i nedělní s Karlovými Vary měla podobný průběh a vyznačovala se dobrým vstupem Turnova do utkání i šťastnou výhrou na konci. Na nejbližší dva soupeře ztrácí Turnov dva body, pouze o bod víc má další celek.

Právě s bodově nejbližší Plzní budou hrát turnovští florbalisté v příštím zápase v sobotu 11. února v Plzni. O den později je čeká další hratelný soupeř - Rokycany, ale hrají opět na půdě soupeře. Tyto dvě utkání budou opravdu klíčové v bojích o záchranu ve 2. lize.

TJ Turnov - FLK Slavoj Tachov 9:6 (3:0, 2:4, 4:2)

Domácí měli skvělý vstup do utkání, když skóre otevřel už ve 3. minutě Rostislav Vocásek. Pak přišly chvíle Vojty Palatínuse, který poprvé z nahrávky Vocáska a podruhé Salaby zvýšil turnovské vedení až na 3:0. Na začátku druhé třetiny ale domácí ze své role vypadli a Tachovští snížili na 3:2. Náskok o tři góly vrátili Turnovu zkušení Brož a Kolomazník, ale hosté znovu stihli odpovědět.

Třetí část byla dlouho vyrovnaná, i když si Turnov držel těsné vedení. Čtyři minuty před koncem ale snížil na 7:6 hrající trenér Tachova Vladimír Balý a fanoušci znervózněli. Domácí ovšem dvakrát využili nabízené šance z brejků při tlaku hostů o vyrovnání. Nejprve hattrick v utkání dokončil Marek Pala a brankový účet zápasu na 9:5 uzavřel Vocásek.

Branky: 3. Vocásek, 7. Palatínus (Vocásek), 10. Palatínus (Salaba), 27. Brož, 31. Kolomazník (Palatínus), 43. Pala (Vocásek), 47. Pala, 59. Pala (Brož), 60. Vocásek (Pala) - 25. Firla (Švejda), 26. Firla (Mareš), 34. Firla (Mareš), 39. Balý (Mareš), 45. Švejda (Mička), 56. Balý. Rozhodčí: Knížek, Rubáš, vyloučení: 6:1. Sestava TJ Turnov: Svoboda - Brož, Poláček, Haken, Salaba, Kovář, Palatínus, Pala, Vocásek, Kouřil, Kolomazník, Tvrzník, Reczai, Bursa, Tomeš.

TJ Turnov - FB Hurrican Karlovy Vary 6:4 (3:0, 2:2, 1:2)

Nedělní utkání bylo podobné tomu sobotnímu, opět s dobrým koncem pro Turnov. Znovu výborný domácí vstup do utkání a znovu byl v ústřední roli Vocásek, který vstřelil dva góly a třetí přidal kapitán Kolomazník. Ve druhé třetině měl Turnov opět menší výpadek, kdy Karlovy Vary vstřelily mezi 31. až 32. minutou dva góly. Vedení ale udrželi svými brankami Salaba a Kolomazník.

Hned na začátku třetí části snížil na 5:3 karlovarský Macek, domácí řady však uklidnil dokončením hattricku ve skvělé formě hrající Vocásek. Hostům už poté nepomohlo opětovné snížení na rozdíl dvou gólů, protože do konce už zbývala jen poslední minuta.

Branky: 6. Vocásek (Kouřil), 12. Vocásek (Brož), 20. Kolomazník (Salaba), 36. Salaba (Palatínus), 40. Kolomazník (Kouřil), 51. Vocásek (Brož) -  31. Krajsa (Mazanec), 32. Laboderec (Belko), 41. Macek (Krajsa), 60. Potůček (Laboderec). Rozhodčí: Šedivý, Tomášek, vyloučení: 4:8. Sestava TJ Turnov: Suchomel - Brož, Poláček, Haken, Salaba, Kovář, Palatínus, Pala, Vocásek, Kouřil, Kolomazník, Nezdara, Bursa, Tomeš.