Turnovští florbalisté postoupili do semifinále Národní ligy!

18.03.2016 21:10:15 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po víkendových neúspěšných pokusech o ukončení čtvrtfinálové série play off měli turnovští florbalisté poslední šanci ve středu na domácí palubovce. Zelenočerní hnaní zaplněným hledištěm atmosféru rozhodujícího zápasu zvládli a po výhře 10:5 slaví svůj první postup mezi čtyři nejlepší celky Národní ligy.

V semifinálové sérii narazí turnovští florbalisté na Králův Dvůr. První zápas je na programu již v tuto sobotu v podvečer od 18.30 v turnovské sportovní hale. O den později se série přesouvá na půdu soupeře.

3. zápas: TJ Turnov - Florbal Chomutov 3:5 (0:1, 0:1, 3:3)

Domácí měli v sobotním utkání po dvou výhrách z minulého víkendu první šanci k ukončení série a po jasných výsledcích byli jasnými favority. Hosté však od prvních minut ukazovali jinou tvář než v předchozích zápasech a z jejich projevu bylo patrné odhodlání vrátit sérii zpět do Chomutova. Zaskočení domácí se do vážnějších šancí začali dostávat až ve druhé třetině. Všechny pokusy však končili u výborného brankáře hostí Vlčka. Dvoubrankové manko se zelenočerným podařilo korigovat až deset minut před třetí sirénou. Hosté však na branku Antonína Palatínuse dokázali rychle odpovědět dalšími třemi góly. Zelenočerní zápas nevzdali a v závěru dokázali kromě dvou branek přidat také další šance, chomutovský brankář ale svůj tým znovu podržel a velkým písmem se tak podepsal pod první chomutovské vítězství v sérii.

„Absolutně nezvládnutý zápas v hlavách hráčů, s přístupem s jakým přistoupili k zápasu, můžou jít hrát kuželky. Omlouvám se výborným divákům a gratuluji soupeři k výhře, kterou si zasloužil," zněl komentář turnovského trenéra Petra Pánka.

Branky Turnova (asistence): 50. A. Palatínus (Rondoš), 56. Měkota (A. Palatínus), 59. A. Palatínus (Sekyra). Rozhodčí: Scholz - Urik; vyloučení: 3:4; využití: 0:0; diváků: 185; zásahy brankářů: Švec 19 - Vlček 29.

4. zápas: Florbal Chomutov - TJ Turnov  6:5pn (0:0, 2:3, 3:2, a 0:0)

Na horké chomutovské půdě měli zelenočerní druhou šanci k postupu do semifinále a po většinu zápasu měli k tomuto svému cíli blíž. Ve třetí třetině se jim dvakrát podařilo odskočit do dvou brankového náskoku. Domácí si však se strašákem v podobě vyřazení z play off dokázali poradit, těžký okamžik ustáli a pět sekund před třetí sirénou sebrali Turnovu postup do semifinále. V následném prodloužení byli aktivnější domácí, ale ani deset minut navíc nedokázalo určit vítěze čtvrtého zápasu. Na řadu tak přišla trestná střílení, ve kterých byli o jednu branku úspěšnější chomutovští. Stejně jako před rokem tak bude muset o osudu čtvrtfinálové série rozhodnout pátý zápas, který by se měl konat ve středu 16. března v Turnově.

„Ohromná morální síla týmu, která dnes vyhrála zápas. Přestože jsme nehráli bezchybně, tak jsme po celou dobu utkání týmově kráčeli za vítězstvím. Bylo to velké drama, děkujeme divákům za podporu, soupeři za výborný zápas a budeme se těšit na rozhodující duel," uvedl chomutovský trenér Martin Bocian

„Zápas jsme opět nezvládli v hlavách, individuální chyby nás dnes stály vítězství. Gratuluji soupeři k výhře, děkuji divákům a těším se na bitvu do Turnova," dodal trenér Turnova Petr Pánek.

Branky Turnova (asistence): 24. A. Palatínus (V. Palatínus), 35. V. Palatínus (Ekl), 36. A. Palatínus (Ekl), 45. Sekyra (Němeček), 50. A. Palatínus (V. Palatínus). Rozhodčí: Kunz - Šedivý; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 220; zásahy brankářů: Vlček 14 - Švec 16.

5. zápas čtvrtfinále: TJ Turnov - Florbal Chomutov 10:5 (3:0, 2:5, 5:0)

Turnovští florbalisté se ve středu dočkali historického okamžiku. V pátém rozhodujícím zápase čtvrtfinálové série porazili na domácím hřišti Chomutov 10:5, a slaví tak postup do semifinále Národní ligy. Zelenočerným velmi pomohl úspěšný vstup do utkání, když si během první třetiny vybudovali slibný náskok 3:0. Prostřední část ovšem patřila hostům, kterým se postupně podařilo smazat turnovský náskok, a svoji převahu v této části hry následně korunovali také vedoucí brankou. Ještě v závěru druhé dvacetiminutovky stihl na 5:5 srovnat Měkota, a oba týmy tak měly k postupu znovu stejně daleko. Přes sto padesát diváků si tak na rozuzlení postupové tajenky muselo počkat až do závěrečné třetiny, která asi rozhodující okamžiky přinesla již na svém začátku. V čase 43:31 si hosté smolně srazili míček do vlastní branky a o minutu a půl později mířil přesně Antonín Palatínus. Zelenočerní tak rázem odskočili na 7:5. Následné minuty si pro sebe rezervovali oba brankáři a vzhledem ke krátícímu se času byl v permanenci především domácí Švec. Chomutovští se o závěrečný nápor připravili vlastní nedisciplinovaností. V 57. minutě byl na pět minut vyloučen hostující Šnábl a domácí si tak mohli závěr utkání pohlídat díky přesilové hře, ve které se jim podařilo ještě třikrát skórovat a tím podtrhnout postup do semifinále Národní ligy.

Komentář trenéra hostů Martina Bociana: „Blahopřejeme soupeři k postupu do semifinále. V třetí třetině jsme vytvořili z velké snahy až příliš mnoho chyb, což rozhodlo o výsledku dnešního utkání. Děkuji hráčům za to, že sérii dotáhli až do pátého zápasu a vůbec za celý výkon v závěru sezony."

Komentář trenéra domácích Petra Pánka: „Chtěli bychom obrovsky poděkovat soupeři za to, že nás donutil hrát na sto procent našich možností. Byla to vyrovnaná série a postoupil malinko lepší tým. Přeji šťastnou cestu domu a děkuji během celé série za podporu výborným divákům."

Branky Turnova (asistence): 11. Němeček (Matěcha), 12. Sekyra (Matěcha), 18. A.Palatínus (V. Palatínus), 29. A. Palatínus (Ekl), 39. Měkota (Sekyra), 44. Dušek (vlastní), 45. A. Palatínus (Vitásek), 58. Měkota (Ekl), 59. Sekyra (Ekl), 59.  Sekyra (Švec). Rozhodčí: Müller - Novosad; vyloučení: 0:2 + Michal Šnábl 5; využití: 3:0; diváků: 156; zásahy brankářů: Švec 31 - Vlček 37.

Dařilo se i turnovským mládežnickým týmům. S plným bodovým ziskem odjížděli z Nového Boru junioři a tři výhry si na domácí palubovce připsali starší žáci. Juniorky v neděli slavily jednu výhru a mužská rezerva vybojovala v Lovosicích remízu. Další zápasové zkušenosti mají za sebou elévové.

Regionální liga

Turnaj Lovosice (sobota 12. března): ASK Lovosice LFP B - TJ Turnov B 15:5, FBC DDM Kati Kadaň B - TJ Turnov B 10:10.

Liga juniorů

Turnaj Nový Bor (sobota 12. března): TJ Turnov - SCC Semily 9:3, Stadion Nový Bor - TJ Turnov 5:16.

Přebor starších žáků

Turnaj Turnov (sobota 12. března): SCC Semily - TJ Turnov 0:7, TJ Turnov - FBC ZŠ Mimoň České Lípa B 6:3, TJ Turnov - FBC Liberec B 8:0.

Liga elévů

Turnovští elévci zavítali v sobotu do Liberce a i když některé turnovské hráče zklátila nemoc, předvedli mladé naděje asi nejlepší výkony v této sezoně. Znovu se jim podařilo nastřílet více branek než na předchozím turnaji a znovu jich i méně dostali.

Liga mladších žákyň

Turnaj Most (sobota 12. března): FBC DDM Kadaň - TJ Turnov 1:11, TJ Turnov - FBC Wings Most 5:2, TJ Turnov - SK Dubí 7:4.

1.liga juniorek

Turnaj Turnov (neděle 13. března): TJ Turnov - TJ Sokol Královské Vinohrady 14:2, FBC Liberec - TJ Turnov B 8:5.