Turnovští florbalisté vypadnutí z poháru odčinili výhrou nad Mukařovem

01.10.2020 10:14:08 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští florbalisté vypadnutí z poháru odčinili výhrou nad Mukařovem

V pátek muži vypadli ve čtvrtém kole poháru Českého florbalu na půdě outsidera, Barracudas Slaný a zopakovat účast v osmifinále z posledních dvou let se jim tak nepodaří. Toto velké zaváhání se jim podařilo odčinit v nedělním ligovém utkání proti do té doby stoprocentní Traverze Mukařov, a připsali si tak do tabulky Národní ligy další 3 body.

4. kolo Poháru Českého florbalu

Barracudas Slaný - TJ Turnov 6:4

Ke čtvrtému kolu pohárové soutěže putovali turnovští florbalisté do středočeského Slaného, na půdu soupeře nastupujícího v regionální lize. Papírová výhoda tak měla být jednoznačně na turnovské straně, ale vše bylo nakonec jinak.

I přestože hráči turnovského TJ na hřišti z velké části určovali tempo hry, vymstila se jim ve finále špatná koncentrace a v letošní sezoně již tradičně dosti mladé, méně zkušené mužstvo. Domácí celek ve třetí třetině, hnán varem svých fanoušků, překlopil výsledek na svou stranu a svůj náskok již nepustil.

Vyjádření trenéra Palatínuse: „Ze začátku zápasu jsme byli jasně lepší a ukázali jsme, že bychom měli umět něco víc. Tedy jenom část z nás. Potom někteří povolili v hlavách a to si momentálně nemůžeme dovolit. Soupeř byl od 35. minuty lepší a zaslouženě postupuje. Gratuluju a přeji štěstí v dalším kole a další podobné zážitky. Hlavně zdraví všem!"

Branky: 13. Tomáš Richtr, 39. Petr Chvojka, 39. Tomáš Ruprich, 45. Tomáš Richtr, 49. Vojtěch Teslík, 58. Petr Chvojka - 6. Tomáš Vitásek, 24. Antonín Palatínus, 36. Tomáš Vitásek, 42. Lukáš Hlavnička; rozhodčí: Lukáš Recht - Daniel Fišer; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Vojtěch Hlava 25 - Filip Jirman 28; po třetinách: 1:1, 2:2, 3:1.

Národní liga

TJ Turnov - FAT PIPE Traverza Mukařov 6:1

Na turnovskou palubovku v rámci čtvrtého kola Národní ligy zavítal zkušený tým Mukařova, držící po dvou kolech stoprocentní bilanci výher. Domácí, plni odhodlání, však chtěli odčinit páteční vyřazení z pohárové soutěže.

Začátek vyšel turnovskému týmu na jedničku, když se podařilo vstřelit tři rychlé góly. Právě ty se později ukázaly jako rozhodující. Soupeř, čítající spoustu ostřílených borců, sice hrozil občasným tlakem a nebezpečnými závary u branky zelenočerných, ale většina z nich však byla zneškodněna dobře fungující turnovskou obranou anebo výborným Filipem Jirmanem v brance.

Florbalisté Turnova naopak přidali další tři zápisy do skóre a tak dotáhli zápas s těžkým soupeřem poměrně s klidem do vítězného konce, což může být skvělým odrazovým můstkem do dalších kol!

Komentář trenéra Antonína Palatínuse: „Dneska rozhodl začátek utkání, kdy byla traverza vlažnější a nechala nás dostat se do vedení. Ve druhé třetině nás neskutečně podržel brankář, ale svým přístupem jsme šli štěstíčku naproti. Třetí třetinu jsme zvládli solidně a došli si pro vítězství. Poprosil bych ministra zdravotnictví, aby nás nechal sportovat. Díky a hlavně zdraví všem."

Branky: 1. Vojtěch Palatínus, 5. Pavel Sekyra, 11. Richard Šelbický, 38. Tomáš Vitásek, 38. Vojtěch Palatínus, 47. Emil Hejduk - 43. Jan Pudich; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 5:3; využití: 1:1; diváků: 56; zásahy brankářů: Filip Jirman 37 - Jan Hartman 15, Josef Bína 9; po třetinách: 3:0, 2:0, 1:1.

Předchozí zápasy mužů TJ Turnov v sezoně: SK Florbal Benešov - TJ Turnov 10:2, TJ Turnov - Panthers Praha 7:2.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
26.10.: Jilemnický kros se konal formou výzvy. Zúčastnilo se přes 70 běžců!
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT