Turnovští florbalisté vypadnutí z poháru odčinili výhrou nad Mukařovem

01.10.2020 10:14:08 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští florbalisté vypadnutí z poháru odčinili výhrou nad Mukařovem

V pátek muži vypadli ve čtvrtém kole poháru Českého florbalu na půdě outsidera, Barracudas Slaný a zopakovat účast v osmifinále z posledních dvou let se jim tak nepodaří. Toto velké zaváhání se jim podařilo odčinit v nedělním ligovém utkání proti do té doby stoprocentní Traverze Mukařov, a připsali si tak do tabulky Národní ligy další 3 body.

4. kolo Poháru Českého florbalu

Barracudas Slaný - TJ Turnov 6:4

Ke čtvrtému kolu pohárové soutěže putovali turnovští florbalisté do středočeského Slaného, na půdu soupeře nastupujícího v regionální lize. Papírová výhoda tak měla být jednoznačně na turnovské straně, ale vše bylo nakonec jinak.

I přestože hráči turnovského TJ na hřišti z velké části určovali tempo hry, vymstila se jim ve finále špatná koncentrace a v letošní sezoně již tradičně dosti mladé, méně zkušené mužstvo. Domácí celek ve třetí třetině, hnán varem svých fanoušků, překlopil výsledek na svou stranu a svůj náskok již nepustil.

Vyjádření trenéra Palatínuse: „Ze začátku zápasu jsme byli jasně lepší a ukázali jsme, že bychom měli umět něco víc. Tedy jenom část z nás. Potom někteří povolili v hlavách a to si momentálně nemůžeme dovolit. Soupeř byl od 35. minuty lepší a zaslouženě postupuje. Gratuluju a přeji štěstí v dalším kole a další podobné zážitky. Hlavně zdraví všem!"

Branky: 13. Tomáš Richtr, 39. Petr Chvojka, 39. Tomáš Ruprich, 45. Tomáš Richtr, 49. Vojtěch Teslík, 58. Petr Chvojka - 6. Tomáš Vitásek, 24. Antonín Palatínus, 36. Tomáš Vitásek, 42. Lukáš Hlavnička; rozhodčí: Lukáš Recht - Daniel Fišer; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Vojtěch Hlava 25 - Filip Jirman 28; po třetinách: 1:1, 2:2, 3:1.

Národní liga

TJ Turnov - FAT PIPE Traverza Mukařov 6:1

Na turnovskou palubovku v rámci čtvrtého kola Národní ligy zavítal zkušený tým Mukařova, držící po dvou kolech stoprocentní bilanci výher. Domácí, plni odhodlání, však chtěli odčinit páteční vyřazení z pohárové soutěže.

Začátek vyšel turnovskému týmu na jedničku, když se podařilo vstřelit tři rychlé góly. Právě ty se později ukázaly jako rozhodující. Soupeř, čítající spoustu ostřílených borců, sice hrozil občasným tlakem a nebezpečnými závary u branky zelenočerných, ale většina z nich však byla zneškodněna dobře fungující turnovskou obranou anebo výborným Filipem Jirmanem v brance.

Florbalisté Turnova naopak přidali další tři zápisy do skóre a tak dotáhli zápas s těžkým soupeřem poměrně s klidem do vítězného konce, což může být skvělým odrazovým můstkem do dalších kol!

Komentář trenéra Antonína Palatínuse: „Dneska rozhodl začátek utkání, kdy byla traverza vlažnější a nechala nás dostat se do vedení. Ve druhé třetině nás neskutečně podržel brankář, ale svým přístupem jsme šli štěstíčku naproti. Třetí třetinu jsme zvládli solidně a došli si pro vítězství. Poprosil bych ministra zdravotnictví, aby nás nechal sportovat. Díky a hlavně zdraví všem."

Branky: 1. Vojtěch Palatínus, 5. Pavel Sekyra, 11. Richard Šelbický, 38. Tomáš Vitásek, 38. Vojtěch Palatínus, 47. Emil Hejduk - 43. Jan Pudich; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 5:3; využití: 1:1; diváků: 56; zásahy brankářů: Filip Jirman 37 - Jan Hartman 15, Josef Bína 9; po třetinách: 3:0, 2:0, 1:1.

Předchozí zápasy mužů TJ Turnov v sezoně: SK Florbal Benešov - TJ Turnov 10:2, TJ Turnov - Panthers Praha 7:2.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Hasiči zasahovali u požáru komínu ve Víchové

Jednotka ze stanice HZS Jilemnice zasahovala v nočních hodinách ve středu 14. dubna u požáru komínového tělesa ve Víchové nad Jizerou. Hasiči rozebrali část stěny a zazděný trám uhasili. Předběžná výše škody byla stanovena na 200 tisíc korun a uchráněné hodnoty jsou odhadnuty na 2 miliony korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Vzniká nový vstup do Krkonošského muzea ve Vrchlabí
Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách
Česká televize natáčela na Valdštejně dětský pořad Planeta Yó
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé

Nejčtenější články

16.04.: Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat
16.04.: Na valné hromadě OFS Semily zvolili novým předsedou Petra Junka
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT