Turnovští fotbalisté čekají na gól už 360 minut!

04.04.2013 11:55:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Mužstvo FK Pěnčín-Turnov zřejmě bude muset vyhlásit konkurz na střelce! Za čtyři jarní zápasy, tedy už 360 minut, totiž turnovští hráči nevstřelili gól. Soupeři jejich konto naopak zatížili dvanáctkrát a logicky pak nelze vyhrávat zápasy. To se znovu potvrdilo i v dohrávce proti Nové Pace.

Další příležitost k nápravě budou mít turnovští fotbalisté už v neděli 7. dubna, kdy od 16.30 hostí Nový Bydžov, který má v tabulce divize C pouze o bod víc.

FKP Turnov - Nová Paka 0:1 (0:0)

Turnov vstoupil do středečního zápasu aktivně, Benek hledal nahrávkou V. Hurta, který netrefil přesně balon. Následovaly hlavičky Benka a Hurta a poté Koťátkovu střelu vyrazil brankář Nové Paky Klíma. V 18. minutě ještě střílel znovu Benek vedle. Ve 23. minutě se do první vážnější šance dostali hosté a Kamisch střelu Macháčka zázračně vyrazil nohou. Hned z protiútoku mohl skórovat Koubek, ale mířil nad. Ještě do poločasu byl při nadějné střele nepřesný V. Hurt.

Druhý poločas se odvíjel v podobném duchu, když turnovským hráčům nestačilo ke vstřelení branky šancí jak za tři zápasy. V 50. minutě Bártův nájezd zblokovala obrana. Na druhé straně prověřili pozornost Kamische Vavřinec a Macháček. V 61. minutě nařídil rozhodčí Kapoun pokutový kop a Ptáček jej nekompromisně využil - 0:1. V 68. minutě podržel rozhozené domácí brankář Kamisch, když vyrazil nebezpečnou střelu Poura. V závěru se dostal do dvou dobrých příležitostí smolař zápasu Aleš Benek. V 77. minutě tvrdou bombu kryl Klíma a o tři minuty později se ocitl sám před novopackým gólmanem, ale nepochopitelně přestřelil.

Videosestřih z utkání Ivo Zahradníka:

Branka: 61. Ptáček z penalty. Rozhodčí: Kapoun, ŽK: 4:3. Diváků: 150. FKP Turnov: Kamisch - D. Hurt, Novotný, Vít, Petřík - Koubek, Benek, Koťátko, V. Hurt (80. Hybner) - Bárta, Ježek (70. Vavřich).

Další divizní zápas: Semilští schytali v jarní domácí premiéře výprask od Náchoda