Turnovští napravili kiks s Holicemi výhrou v Letohradě

18.11.2012 11:59:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Trenér FK Pěnčín-Turnov Emil Šafář přestavěl po nepovedeném zápase s Holicemi sestavu, po dlouhé době zařadil do divizního základu Koťátka a Škrétu a hlavně naordinoval mužstvu aktivní hru. Tím hosté Letohrad zaskočili a nakonec si nečekaně odvezli tři body.

FK OEZ Letohrad - FKP Turnov 1:3 (1:1)

V 8. minutě Koťátko našel Bártu a domácí brankář Volšík musel při zákroku na zem. O minutu později domácí Kulhánek perfektně uvolnil Nadrchala, jeho slabou střelu ovšem zneškodnil veterán v turnovské brance Cimbál. Po závaru před domácí brankou poté jeden z domácích hráčů orazítkoval břevno vlastní branky. V 18. minutě hosté zahráli šikovně rohový kop a Koťátko poslal míč na přední tyči za záda bezmocného Volšíka. Domácí ovšem obdržený gól spíše nastartoval a vzápětí vyrovnali, když po Bírově rozehrání přímého kopu prokázal nesporné zkušenosti Vaniš a míč zamířil přesně k tyči. Závěr poločasu patřil domácím, ale Cimbál svůj tým podržel a obrat nepřipustil.

V 56. minutě se dostal do šance Koubek, ale jeho střela skončila pouze na tyči. Pak úřadoval a rozhodl zápas Tomáš Bárta. V 62. minutě využil krásnou přihrávku Petříka a v 67.minutě vystihl malou domů, obešel i gólmana a zakončoval do prázdné branky!

„Domácí byli zřejmě zaskočeni naší agresívní hrou, ale velmi podstatný byl i výborný výkon gólmana Cimbála, který jako kapitán dotáhl tým k vítězství. Rozloučili jsme se s podzimem třemi body, škoda předchozí nečekané ztráty s Holicemi," komentoval utkání vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branky: 22. Vaniš - 18. Koťátko, 62. a 67. Bárta. Rozhodčí: Dujsík -  Šedivka, Starý, ŽK: 1:1. Diváků: 100. FKP Turnov: Cimbál - D. Hurt, Vít, Hybner, Škréta - Koubek (88. Zeman), Brett, Petřík, Koťátko, Bernát (90. Randák) - Bárta (72. Vavřich).

Další utkání divize: FOTO: Fotbalisté SK Semily zakončili podzim proti Kutné Hoře vítězně

Foto a video: Jirny vyučovaly v Turnově, nastřílely domácím čistého kanára

V divizi se po roce opět představí dvě mužstva z Pojizeří + přehled přípravných zápasů, změny v kádru a cíle v sezoně