Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie

26.05.2018 15:26:01 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie

Senioři a osoby se zdravotním postižením se ve středu 16. května na okamžik ocitli v prostředí jedné z dlouho zapomenutých zemí Evropy prostřednictvím cestovatelské přednášky Pavly Bičíkové.

Cestovatelskou přednášku zorganizoval odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov v prostorách Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov ve Zborovské ulici. Celou akci zahájila vedoucí odboru sociálních věcí Hana Kocourová, která zde přivítala na čtyřicet seniorů a předala slovo Pavle Bičíkové.

Cestovatelka poutavě vyprávěla o své cestě za krásami tamní přírody, která je takřka nedotčená turismem. Přednáška byla dále spojena s promítáním fotografií, které pořídili manželé Bičíkovi. Během přednášky se senioři dozvěděli o krásách strmých a mnohdy nebezpečných hor, divokých kaňonech nebo o průzračných řekách a jezerech. Posluchači měli možnost poznat, jak tito lidé žijí a jací jsou. Zazněly i příběhy konkrétních lidských osudů, mezi kterými byl například jeden o mladé dívce. Ta ačkoli studuje velmi daleko od domova, tak neztrácí s rodinou a bydlištěm kontakt. Pro mnoho tamních obyvatel jsou nesmírně důležité čest a pohostinnost, kterou místní předváděli i přes poměrně velkou jazykovou bariéru.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Společnost Silnice LK prodává nepotřebný movitý majetek
Železnobrodská Sklanda pokřtila novou pec Hedviku
V Krkonoších vytváří nová tokaniště pro tetřívka
Místostarostka Turnova změnila stranu. ANO 2011 proto bude v opozici
Na hradech a zámcích připravují zakončení hlavní sezony

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
17.10.: V Semilech přemísťují autobusovou zastávku blíže do centra
18.10.: FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT