Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie

26.05.2018 15:26:01 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie

Senioři a osoby se zdravotním postižením se ve středu 16. května na okamžik ocitli v prostředí jedné z dlouho zapomenutých zemí Evropy prostřednictvím cestovatelské přednášky Pavly Bičíkové.

Cestovatelskou přednášku zorganizoval odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov v prostorách Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov ve Zborovské ulici. Celou akci zahájila vedoucí odboru sociálních věcí Hana Kocourová, která zde přivítala na čtyřicet seniorů a předala slovo Pavle Bičíkové.

Cestovatelka poutavě vyprávěla o své cestě za krásami tamní přírody, která je takřka nedotčená turismem. Přednáška byla dále spojena s promítáním fotografií, které pořídili manželé Bičíkovi. Během přednášky se senioři dozvěděli o krásách strmých a mnohdy nebezpečných hor, divokých kaňonech nebo o průzračných řekách a jezerech. Posluchači měli možnost poznat, jak tito lidé žijí a jací jsou. Zazněly i příběhy konkrétních lidských osudů, mezi kterými byl například jeden o mladé dívce. Ta ačkoli studuje velmi daleko od domova, tak neztrácí s rodinou a bydlištěm kontakt. Pro mnoho tamních obyvatel jsou nesmírně důležité čest a pohostinnost, kterou místní předváděli i přes poměrně velkou jazykovou bariéru.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnosti piva Rohozec se konají v turnovském pivovaru

Už 21. ročník Slavností piva Rohozec se koná v sobotu 23. června od 13 hodin v Pivovaru Malý Rohozec Turnov. Můžete se těšit na hudební skupiny S. P. Band, Těla, Keks, Komunál, Vaťák nebo Prorock. Nebude chybět ani ohňostroj, tradiční sortiment piv a speciální 18° pivo, uvařené ke 100. výročí založení republiky! Přehled sportovních a zábavných akcí v Pojizeří o aktuálním víkendu

Dres Mšena bude oblékat exligista Štajner!

Velmi zvučnou posilu do svých řad hlásí divizní tým Jiskry Mšeno. Prvním získaným hráčem před nastávajícím divizním ročníkem je exligista Jiří Štajner! Odchovanec Senohrab opustil ligové trávníky v roce 2014. Od roku 2015 hájil barvy nedaleké Chrastavy, letos za ní v sezoně vstřelil 12 branek, i přesto ale Chrastava skončila poslední v divizní skupině C a sestoupila. Teď čerstvě 42letý technik přichází na přestup do Břízek a věří, že bude platným hráčem. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští žáci prochází vodáckou průpravou
Klimeš a Pražáková ukážou na Boučkově statku Příběh koně
Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci
Turnovští občané diskutovali nad projektem nového divadla
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 22. až 24. června

Nejčtenější články

21.06.: Po silném větru zasahovali hasiči zejména na Semilsku a Českolipsku
20.06.: FOTO: Ostrov Art Fest 2018 přilákal do Semil hudbu různých žánrů
20.06.: I.B třída: Zápas o všechno zvládli v Bělé lépe hráči Horní Branné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT