Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie

26.05.2018 15:26:01 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie

Senioři a osoby se zdravotním postižením se ve středu 16. května na okamžik ocitli v prostředí jedné z dlouho zapomenutých zemí Evropy prostřednictvím cestovatelské přednášky Pavly Bičíkové.

Cestovatelskou přednášku zorganizoval odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov v prostorách Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov ve Zborovské ulici. Celou akci zahájila vedoucí odboru sociálních věcí Hana Kocourová, která zde přivítala na čtyřicet seniorů a předala slovo Pavle Bičíkové.

Cestovatelka poutavě vyprávěla o své cestě za krásami tamní přírody, která je takřka nedotčená turismem. Přednáška byla dále spojena s promítáním fotografií, které pořídili manželé Bičíkovi. Během přednášky se senioři dozvěděli o krásách strmých a mnohdy nebezpečných hor, divokých kaňonech nebo o průzračných řekách a jezerech. Posluchači měli možnost poznat, jak tito lidé žijí a jací jsou. Zazněly i příběhy konkrétních lidských osudů, mezi kterými byl například jeden o mladé dívce. Ta ačkoli studuje velmi daleko od domova, tak neztrácí s rodinou a bydlištěm kontakt. Pro mnoho tamních obyvatel jsou nesmírně důležité čest a pohostinnost, kterou místní předváděli i přes poměrně velkou jazykovou bariéru.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aplikace Horská služba končí
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili atletickou halu
Florbalistky Turnova rozhodly o svém vítězství v poslední minutě
Přednáškové Putování za minerály 3 probíhá v lednu a únoru
Vzácné poklady ukáže archeologická výstava turnovského muzea

Nejčtenější články

19.01.: Krajský pohár lyžařů pokračoval druhým závodem na Benecku
19.01.: Nejvyšší pojizerská liga pokračovala 12. a 13. kolem
19.01.: Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT