Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie

26.05.2018 15:26:01 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie

Senioři a osoby se zdravotním postižením se ve středu 16. května na okamžik ocitli v prostředí jedné z dlouho zapomenutých zemí Evropy prostřednictvím cestovatelské přednášky Pavly Bičíkové.

Cestovatelskou přednášku zorganizoval odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov v prostorách Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov ve Zborovské ulici. Celou akci zahájila vedoucí odboru sociálních věcí Hana Kocourová, která zde přivítala na čtyřicet seniorů a předala slovo Pavle Bičíkové.

Cestovatelka poutavě vyprávěla o své cestě za krásami tamní přírody, která je takřka nedotčená turismem. Přednáška byla dále spojena s promítáním fotografií, které pořídili manželé Bičíkovi. Během přednášky se senioři dozvěděli o krásách strmých a mnohdy nebezpečných hor, divokých kaňonech nebo o průzračných řekách a jezerech. Posluchači měli možnost poznat, jak tito lidé žijí a jací jsou. Zazněly i příběhy konkrétních lidských osudů, mezi kterými byl například jeden o mladé dívce. Ta ačkoli studuje velmi daleko od domova, tak neztrácí s rodinou a bydlištěm kontakt. Pro mnoho tamních obyvatel jsou nesmírně důležité čest a pohostinnost, kterou místní předváděli i přes poměrně velkou jazykovou bariéru.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Galerie Vlastimila Rady ukazuje divadelní tvorbu Renaty Hans
Do sezony odstartovala i okresní fotbalová soutěž
K vážné nehodě motorkáře došlo v Harrachově
Štěpánův jarmark oživí 126. výročí rozhledny Štěpánka
Ve vrchlabském parku pořádají 10. ročník závodu horských kol

Nejčtenější články

16.08.: Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad mincí ze 14. století
14.08.: Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm
14.08.: Jablonecká hudební noc popáté zve především rockové fanoušky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT