Turnovští volejbalisté vstoupili do sezony dvěma porážkami

25.09.2017 11:48:42 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V prvním utkání nové prvoligové sezony zavítali v pátek večer turnovští volejbalisté na horkou palubovku volejbalistů z Dobřichovic, kteří byli před sezónou pasováni na jednoho z favoritů soutěže a prohráli 3:1, lépe se jim nedařilo ani o den později ve Velkém Meziříčí.

TJ Sokol Dobřichovice - TJ Zikuda Turnov 3:1 (20, -18, 15, 20)

Hostující sestava byla zdecimována nemocemi a zraněními, kdy chyběli Piskáček, Indra, Kroužek, Kunc, Šén a Kovář, domácí nastoupili oproti loňsku naopak posíleni o Pudila a univerzála Hykše.

V celém utkání byla rozhodující kvalita podání, v první sadě se dařilo lépe domácím, v setu druhém to byli naopak hosté, kteří zatlačili Dobřichovice dobrým servisem do defenzívy a tak byl po dvou sadách stav 1:1.

Ve třetím setu se rozehrál k vynikajícímu výkonu již zmiňovaný Hykš, který několika esy z podání a výborným útokem vzal osud této sady do svých rukou. Čtvrtý set byl nejvyrovnanější, vedení se přelévalo na obě strany, ale klíčový moment nastal za stavu 21:20 pro domácí, kdy Turnováci nedokázali kvalitně zpracovat plachtící podání domácích a následné útoky tak končili buď v zámezí nebo na připravené obraně domácích. Domácí byli lepším týmem a zaslouženě dovedli utkání do vítězného konce.

Sestava Turnova: Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L - Bukovjan). Střídali: Srb, Peníška.

Velké Meziříčí - TJ Zikuda Turnov 3:1 (-13, 22, 23, 20)

V rámci druhoho kola zavítali turnovští volejbalisté na palubovku nováčka soutěže z Velkého Meziříčí. V turnovské sestavě oproti pátku navíc chyběl další marod Bäumelt a nahrávač Srb, aby existovala alespoň malá možnost střídání, připojil se k týmu nemocný Kovář a na rychlo získaný smečař German z České Lípy.

Turnováci si chtěli po nepovedeném pátečním utkání spravit chuť a do utkání vstoupili koncentrovaně a velmi dobře. Hosté výborně podávali, většina útoků domácích končila na turnovských blocích a tak byl první set jejich jednoznačnou záležitostí. Od druhého setu se hra vyrovnala, domácí zlepšili příjem i podání a až do stavu 13:13 se nikomu nepodařilo vytvořit si výraznější náskok. Ve střední části setu došlo k několika sporným výrokům rozhodčích ve prospěch domácích, kteří výrazně ovlivnili tento set i celé utkání. Hosté bohužel ztratili koncentraci, domácí získali několikabodový náskok a i přesto, že turnovští dokázali snížit na 23:22, domácí již druhý set získali.

Do třetího setu vstoupili hosté opět výborně a hned v úvodu získali dobrým podání a obranou na síti náskok (1:5, 4:9, 11:17). Domácí však nesložili zbraně, přitlačili na podání a v poli bojovali o každý míč. I tak hosté udržovali náskok až do stavu 19:22 a 21:23. Od tohoto okamžiku však nedokázali Turnováci kvalitně přihrát a většina útoků končila na pevném bloku domácích nebo v zámezí.

Zbytečně ztracená sada na hráčích Turnova zanechala stopy a domácí se naopak dostali do euforie, která jim dodávala energii po celý čtvrtý set. Hostující hráči se ještě snažili vývoj utkání zvrátit, ale po vyrovnaném průběhu setu se v jeho druhé polovině dopustili opět několika zbytečných chyb, a opouštěli tak Vysočinu s prázdnou.

Sestava Turnova: Folprecht, Peníška, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L - Bukovjan). Střídali: Kovář, German.

V příštím kole přivítají Turnováci v domácí hale nejprve v pátek 29. 9. ČZU Praha B (19.30) a v sobotu 30. 9. družstvo VK EGE České Budějovice B.

Další výsledky 1. a 2. kola: Brno B - Volleyball Nymburk 1:3 (-18, 18, -21, -23), VSK Staré Město - TJ ČZU Praha 1:3 (19, -24, -22, -22), Velké Meziříčí - MFF Praha 1:3 (-23, -23, 20, -21), ČZU Praha B - Tesla Brno 1:3 (19, -16, -21, -19), České Budějovice B - Beskydy 2:3 (22, 15, -19, -25, -16), Brno B - TJ ČZU Praha 3:0 (27, 24, 22), VSK Staré Město - Volleyball Nymburk 3:0 (18, 23, 20), Dobřichovice - MFF Praha 3:1 (14, 25, -13, 19), ČZU Praha B - Beskydy 1:3 (-24, -22, 20, -22), České Budějovice B - Tesla Brno 3:0 (22, 20, 20).