Turnovští volejbalisté vstoupili do sezony výhrou i prohrou

09.10.2018 20:59:51 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V prvním utkání nové druholigové sezony nastoupil turnovský volejbalový tým v novém složení. Bohužel pracovní povinnosti neumožnili nastoupit všem hráčům turnovské soupisky (Chum, Peníška), tak i jiné herní povinnosti mladým hráčům VK Dukla neumožnili start v nové sezoně (Drahoňovský, Hendrich, Staněk ml.). Ve dvojzápase s Modřany nakonec Turnov bral dopoledne výhru 3:0 a odpoledne prohru 1:3.

TJ Zikuda Turnov - Volejbal Modřany 3:0 (22, 26, 15)

Před domácími hráči stál nelehký úkol v podobě zisku prvních bodů proti ostřílenému soupeři z hlavního města, který má velmi bohaté zkušenosti v této soutěži. Začátek prvního setu byl velmi rozpačitý a oba soupeři se tahali o body, aniž by si jeden, nebo druhý tým vytvořil větší bodový náskok. Zlom nastal až v koncovce tohoto setu, kdy se domácí hráči mohli opřít o první bodové bloky a odskočili svému soupeři. Náskok třech bodů si turnovští hráči udrželi až do konce setu a set získali ve svůj prospěch.

Druhý set byl svým průběhem totožný jako první. Za stavu 13:12 si domácí hráči pomohli dobrým sevisem a odskočili svému soupeři na rozdíl 5 bodů. Bohužel, se domácím nakonec přestalo dařit na servisu a soupeř pomalinku ukrajoval z náskoku. Do koncovky šly oba týmy s vyrovnaným skóre a tahaly se o každý bod. Zlom nastal za stavu 27:26, kdy se turnovským hráčům povedl bodový blok a set ukončili ve svůj prospěch. Do třetího setu domácí vstoupili trochu vlažněji, skoro až ustrašeně z možnosti set získat. Za stavu 10:9 pro domácí však strach opadl a pak to již byla hra jednoho týmu. Set nakonec skončil v poměru 25:15 a hráči Turnova si mohli připsat své první body do tabulky v nové sezoně.

Sestava Turnova: Folprecht, Illich, Zelfel, Kovář, Horníček, Vencovský (L - Bukovjan). Střídali: Kuncíř, Žalský.

TJ Zikuda Turnov - Volejbal Modřany 1:3 (-14, 15, -21, -25)

Do odpoledního zápasu Turnovský tým nastoupil s jednou změnou v základní sestavě. Na postu univerzálního hráče si odbil svoji premiéru v dospělé soutěži Jirka Žalský. Bohužel, ale od začátku se domácím moc nedařilo a tahali za kratší konec. Nepřesná hra na příjmu a velmi slabý a neúčinný servis znamenal pro domácí velmi rychlý konec prvního setu.

Do druhého setu se domácí semkli a začali bojovně. Vyvarovali se větších chyb na příjmu a přitvrdili na servisu, což znamenalo vyhraný set v poměru 25:15. Třetí set se velmi podobal druhému, avšak v koncovce se domácím nepodařila udržet koncentrace a zbytečné ztráty na útoku znamenaly prohraný třetí set. Nezbývalo nic jiného, než ještě víc zapnout a pokusit se vybojovat zkrácený set. Od začátku ani jeden tým nechtěl nechat nic náhodě a tahali se o každý bod. Set dospěl do koncovky, kde za stavu 24:23 se domácím nepodařilo ukončit set vítězně a velmi razantní útok skončil těsně v zámezí. Bohužel, štěstí při turnovských hráčích nestálo a následné vytlučené bloky domácích a neúspěšných útok znamenali první porážku a ztrátu bodů. Nicméně to byl pěkný volejbal a i z těchto chyb je třeba se poučit pro další zápasy.

Sestava Turnova: Folprecht, Illich, Zelfel, Kovář, Horníček, Žalský (L - Bukovjan). Střídali: Kuncíř, Vencovský.

V příštím kole vycestují Turnovští hráči do Havlíčkova Brodu, kde se poperou o další body do tabulky. Následující víkend, v sobotu 20. 10., odehrají Turnovští hráči domácí dvojzápas s týmem TJ Ždár nad Sázavou. Dle rozpisu by měly být začátky od 11.00 a 15.00, ale tím, že se střídají muži s domácím týmem žen A, začátek může být zahájen 30 minut po skončení předchozího utkání. Fanoušci tak mohou přijít podpořit oba turnovské celky a hnát je za dalšími dobrými výsledky.

Další výsledky 1. a 2. kola:
Žďár n. Sázavou - Dvůr Králové n. L. 0:3 (-19, -21, -23) a 3:0 (23, 23, 23)
Malá Skála - Havlíčkův Brod 1:3 (-22, -21, 15, -16) a 2:3 (16, 15, -16, -16, -7)
Praga - Hronov 3:0 (23, 23, 20) a 2:3 (21, -20, -21, 22, -8)
Choceň - Hradec Králové 3:1 (22, 22, -25, 25) a 2:3 (-23, 14, -29, 27, -10)