Turnovští zakončili divizní sezonu vítěznou přestřelkou s Trutnovem

17.06.2017 22:07:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Nakonec vítězně ukončili sezonu fotbalisté FK Turnov v pátečním utkání s Trutnovem. Domácí v poločase o gól prohrávali, ale ve druhé půli dokázali stav třemi góly otočit. Hráčem utkání byl Matěj Horák, který sám dva góly vstřelil a u třetího asistoval.

Turnov - Trutnov 4:3 (1:2)

Prvních deset minut byli domácí lepší, ale chyběl jim nápad v zakončení. Z prvního vážného útoku hostů ale přišlo potrestání v podobě úvodního gólu Holubce. V 19. minutě Benek vyslal Horáka, který patičkou vrátil míč Benkovi, který vyrovnal. Od domácích to ale nebylo ani poté ono a vedení vrátil hostům brankou na 1:2 ve 22. minutě Marks. Domácí byli v křeči a odpovědět do konce poločasu už nedokázali.

Po poločasové domluvě vlétli domácí na hřiště aktivně a po centru Havla Šimek hlavou vyrovnal na 2.2. V 57. minutě individuálně prošel hřiště kapitán Novotný a Horák v pokutovém území usměrnil balon do sítě na 3:2. V 68. minutě přišla pěkná akce po ose Benek - Papoušek, když střelu druhého z nich Horák dorazil téměř do prázdné. Domácí ale vedení o dvě branky možná až moc ukolébalo a hosté se dostali zpět do zápasu snížením Matějky na 4:3. Posledních deset minut už asi ale domácí uhlídali a dovedli zápas k vítězství.

Videosestřih z utkání Ivo Zahradníka:

„Celkově jsme spokojení, dobrý pocit mám zejména z domácích utkání, kdy jsme několikrát dokázali otáčet skóre. Důležitý byl také dobrý vstup do jara, který nám přinesl klid pro další zápasy. Chceme tým udržet pohromadě i pro další sezonu, ale je možné, že k dílčím změnám dojde," hodnotil zápas i jarní část sezony trenér Turnova Josef Petřík.

Branky: 19. Benek, 48. Šimek, 57. a 68. Horák - 11. Holubec, 22. Marks, 80. Matějka. Rozhodčí: Opočenský - Hurych, Rais, ŽK: 3:0. Diváků: 190. Turnov: Hyka - Šimek (64. Sedláček), Novotný, Kordík, Tvrdý - Cigánek, Benek, Dlouhý (78. Svoboda), Š. Havel (86. Drahovzal) - Papoušek (75. Špína), Horák.