U bobové dráhy mají další atrakci. Nápis Harrachov jako Hollywood

21.07.2014 20:26:51 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

U bobové dráhy mají další atrakci. Nápis Harrachov jako Hollywood

U příležitosti desátého výročí zahájení provozu bobové dráhy Harrachov byla představena v úterý 15. července 2014 u zdejší dráhy další zajímavá atrakce. Do Harrachova byl přenesen kousek slávy z amerického Hollywoodu.

Majitelé společnosti První bobová a.s. vytrvale přemýšlí, jak ještě více zpříjemnit pobyt návštěvníkům v okolí bobové dráhy Harrachov. „Před několika lety jsme zprovoznili bezplatný lanový park pro děti do deseti let. Potom instalovali poblíž říčky Kamenice dřevěný vantrok z kmenů s posuvnými stavidly a mlynářským kolem na konci, kde se již třetí rok nadšeně máchají nejmenší návštěvníci bobové dráhy," připomněl předseda představenstva První bobová a.s. Vít Moudrý.

V loňském roce zde byl pro změnu slavnostně představen První český botovník. „Je jím strom, na nějž může každý návštěvník pověsit své ošlapané botky a ještě za to obdrží bezplatnou jízdu na bobové dráze. Má evokovat příslušnost k cestování, zážitkům i recesi. Za rok od instalace na něm visí již několik set botek českých i zahraničních cestovatelů," vysvětlil Moudrý.

Osm let je v provozu oblíbený lanový MonkeyPark, který je zavěšen pod korunami zdejších smrků. Čtrnáct překážek je zakončeno atraktivním, 117 dlouhým lanovým skluzem.

Samozřejmostí jsou vyvěšené vlajky České republiky a EU, krásné, tři metry hluboké horské jezírko v poslední zatáčce bobové dráhy, květiny, lavičky nebo odpočinkové zóny. Majitelé tak krásným a pečlivě udržovaným prostředím odpovídají všem návštěvníkům na případné otázky, proč by to u nás doma na horách nemohlo vypadat třeba jako ve Švýcarsku. Tedy alespoň někde.

Nápis Harrachov jako Hollywood

Letos se ke všem těmto aktivitám přidala atrakce další. Je jí nápis Harrachov, který je věrnou kopií 14 metrů vysokého a 110 metrů dlouhého slavného nápisu Hollywood v Los Angeles v USA. „Je přesně jednou šestinou tohoto nápisu. Naprosto shodný je s nápisem Hollywood jak v Harrachově použitý typ 2,33 metrů vysokých písmen, tak úhly jednotlivých písmen v nápisu. Od první chvíle se nápis Harrachov jako Hollywood stal ohromnou atrakcí, před kterou se fotografují celé rodiny. Při návštěvě Harrachova se tak každý jeho návštěvník může přesvědčit, že Hollywood není jenom v Los Angeles," dodal Vít Moudrý.

V červenci a srpnu 2014 budou bobové dráhy Harrachov a Špindlerův Mlýn otevřeny denně od 10 do 21 hodin nebo podle zájmu veřejnosti i do 22 hodin.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bobová dráha v Harrachově oslaví 10. výročí provozu
První český strom botovník mají v Harrachově u bobové dráhy

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
15.10.: Okresní přebor: Roztoky zvládly Stružinec a udržely první příčku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT