U nádraží v Semilech vlak srazil ženu, zraněnou ji odvezli do nemocnice

20.12.2014 17:51:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

U nádraží v Semilech vlak srazil ženu, zraněnou ji odvezli do nemocnice

Projíždějící vlak srazil v Semilech v sobotu před 6. hodinou ráno ženu, která odcházela od budovy nádraží mezi kolejemi k závorám. Zraněná žena je nyní v péči lékařů krajské nemocnice Liberec. Provoz na trati Pardubice - Liberec byl znovu obnoven kolem 8. hodiny.

„Vlak ženu (ročníku narození 57) v sobotu 20. prosince dopoledne naštěstí jen zachytil bokem a srazil na zem, přesto má otřes mozku, zlomenou stehenní kost a zlomená žebra," sdělila podrobnosti pro Naše Pojizeří tisková mluvčí krajského ředitelství policie Vlasta Suchánková.

Na místo byli přivoláni policisté i Zdravotnická záchranná služba, která zraněnou ženu ošetřila a transportovala do liberecké nemocnice. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření s ublížení na zdraví," doplnil tiskový mluvčí Policie ČR Petr Kmínek.

Nádraží v Semilech je specifické tím, že cesta k němu vedle kolejí a poté po dlouhém nástupišti, často bývá i v zimě tou nejudržovanější a jasně nejkratší. Vchod do nádraží přes budovu už totiž léta nefunguje a samotná budova se musí k nástupišti obejít, takže cestující, jenž spěchá a jde „poctivě po chodníku" kolem celého areálu, ujde i několik desítek metrů navíc. Právě proto je pro cestující běžné zkracování cesty vedle kolejí až k závorám, zejména směrem na Libštát a Starou Paku. Dlouho se zde ale žádný podobný úraz nestal.

V tu dobu tudy projížděla vlaková souprava ve směru od Železného Brodu na Starou Paku a levou přední částí ženu zachytila a srazila do kolejiště. Na místo byli přivoláni policisté i Zdravotnická záchranná služba, která zraněnou ženu ošetřila a transportovala do nemocnice. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření s ublížení na zdraví.  

Fotografie vlaku je ilustrační, ale zároveň z místa na semilském nádraží, kde pravděpodobně došlo k nehodě. Foto: Petr Ježek

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Při nehodě na železničním přejezdu u Frýdlantu zemřeli dva lidé
Na libereckém přejezdu narazil vlak do auta, zraněné jsou spolujezdkyně
Ve Čtveříně u Turnova došlo ke střetu rychlíku s nákladním autem
Totožnost sraženého vlakem u Turnova je už známa, nebyl z regionu
Muž skočil v Martinicích pod vlak, záchranáři už mu nedokázali pomoci
V Libštátě kvůli střetu vlaku s autem evakuovali hasiči 67 lidí
FOTO: V Semilech přímo na přejezdu vykolejil rychlík

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT