Ukliďme svět, ukliďme Česko se koná i v Turnově

05.04.2019 13:56:35 | Autor: | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Ukliďme svět, ukliďme Česko se koná i v Turnově

Již tuto sobotu 6. dubna odstartuje celorepubliková akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Připojí i Turnov a je to akce pro širokou veřejnost! Jedná se o sběr odpadů za sídlem Technických služeb.

Sraz je se u železničního mostu - GPS souřadnice - 50.5818553N, 15.1484589E. Uklízet se budou pozemky pod železničním mostem a dál podél toku Jizery. Sraz od 10 do 12 hodin, prostor za sídlem Technických služeb Turnov.

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko spadá do měsíce projektu enviromentální ekologické výchovy Planeta Země - Příroda na Zemi. Dubnový projekt vstupuje rokem 2019 do 11. ročníku svého trvání. Pořádá ho město Turnov, odbor životního prostředí v rámci aktivit Zdravého města a MA 21 ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka Turnov. Nově se připojuje opět Správa CHKO Český ráj. V celoroční soutěži Příroda Na Zemi - Planeta Země se zapojí mezi pořadatele také Dům přírody v Dolánkách.

O víkendu 6. a 7. dubna se podle posledních dat bude v České republice konat 2229 úklidů a očekáváme, že tak budete mít možnost při pěkném počasí venku potkat až 80 000 dobrovolníků, kteří společně budou uklízet naši přírodu od nepořádku, který tam nepatří. V Libereckém kraji bude probíhat 77 nahlášených úklidů, z toho 14 v okrese Semily.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tématem velkého jarního úklidu Česka budou pneumatiky
Jilemnice se opět připojí ke kampani Ukliďme Česko
Duben je měsícem pro planetu Zemi
Ukliďme Česko v Turnově 2018

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Okresní hasičská soutěž Plamen byla zahájena v Čisté u Horek
Horská služba v Rokytnici opět poučí na téma zdravověda a první pomoc
Liberečtí hasiči oslaví 110 let v objektu Barvířská 29
K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
Proti České Lípě si hokejisté Lomnice připsali první vítězství

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT