Umění mezi poli aneb ve Všeni vyrostla Galerie Český ráj

17.05.2018 10:24:11 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Všeň

Umění mezi poli aneb ve Všeni vyrostla Galerie Český ráj

Na jednom z nejméně očekávaných míst v českorajské Všeni loni vznikla obrazová galerie, která má dnes ve svých sbírkách už okolo 400 děl různých autorů. Většinu z nich lze koupit za ceny do 1000 korun.

Všeň je obec ležící jen několik kilometrů od Turnova a přibližně stejná vzdálenost ji dělí i od dálnice D10 spojující Prahu s Libercem. Přestože letos slaví už 700 let své existence, donedávna byla známá spíše jen jako turistické místo v Českém ráji než jako centrum umění. To se však změnilo loni, kdy v budově patřící společnosti AGRA byla otevřena Galerie Český ráj.

Od té doby zde proběhlo už několik vernisáží. Největší úspěch mělo představení děl regionálních autorů vystavených v galerii. Tito malíři spjatí s Českým rájem - Jaroslav Klápště, Miroslav Šilhán, Eduard Brabenec a další - ve své tvorbě často zachycovali zdejší krajinu, vesničky, skalní města... Na jejich práci navazují i současní autoři prezentovaní na vernisáži, jako je například Iveta Kleinová.

Galerie se zaměřuje i na moderní umění. Letos na jaře zde své pozitivní obrazy prezentovala mladá malířka Barbora Kuňáková. Najdete zde ovšem i abstrakce Reného Götze nebo Milana Čiháka, jinak též výborného krajináře.

Velkou část sbírky tvoří obrazy méně známých autorů, které lze koupit za ceny jen ve stovkách korun. Zakladatel galerie Aleš Hodina k tomu říká: „Chceme nabídnout lidem umění za dostupné ceny. Tak, aby si mohli koupit originální díla třeba i za méně, než prefabrikované kopie z hypermarketů. A rozhodně za méně, než za kolik nabízejí obrazy neznámých malířů některé jiné galerie nebo antikvariáty. S trochou nadsázky říkám, že naše ceny končí tam, kde ostatní začínají."

V Galerii Český ráj se ale snaží uspokojit i zájemce o díla slavných autorů. Kromě velkého plátna Jaroslava Klápštěho tu narazíte třeba na obrazy Viktora Olivy, Františka Tichého, Adolfa Liebschera, Václava Hejny nebo Františka Cíny Jelínka. Skutečně tak platí heslo, které má galerie ve své logu: Obrazy pro každého.

Související články:

V Galerii Český ráj otevřou výstavu obrazů Barbory Kuňákové

V Galerii Český ráj zahájí novou výstavu regionálních autorů

Na Všeni otevřeli novou Galerii Český ráj

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nové termíny sluchové poradny v Turnově

Od loňského roku začala v Turnově fungovat na adrese DPS Výšinka, Granátová 1897 sluchová poradna. Poradna zajišťuje odbornou pomoc, seřizování sluchadel či prodej baterií a drobných náhradních dílů do sluchadel. V Turnově bude i v roce 2019 poskytovat služby odborný pracovník Jaroslav Paur. Nejbližší termíny poradny budou: 25. 2., 29. 4. a 24. 6. od 9 do 11 hodin. Na jednotlivé termíny je nutné se předem objednat na tel. čísle: 488 577 841 nebo 731 653 007.

Ministerstvo vnitra ocenilo kraj za Digitální mapu veřejné správy

Ministerstvo vnitra České republiky ocenilo Liberecký kraj za spolupráci při naplňování opatření takzvaného Akčního plánu Geoinfostrategie. Ministerstvo vnitra v dopise z ledna letošního roku poděkovalo kraji za vysokou profesionalitu a kvalitu včetně ochoty předávat své zkušeností na ostatní regiony a centrální orgány České republiky. „Digitální mapa veřejné správy Libereckého kraje vznikala v období 2011 až 2015. Přišla nás na více jak 23 milionů korun. Zaznamenává právní a skutečný stav uspořádání území. Mapa je velice podrobná a je zdrojem kvalitních prostorových dat nejen pro veřejnou správu, ale i občany, kteří zde najdou například plány silnic, železniční mapu či přehled katastrálních území. Do budoucna chystáme podpořit další projekty, jako je například vznik Digitální technické mapy celé České republiky," uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Maškarní karneval na semilském kluzišti 2019
Divadelní festival Modrý kocour 2019 se blíží
Rada kraje odsouhlasila téměř 22 milionů na pohotovost a záchytku
Předpremiéru Zkázy Dejvického divadla uvidíte v lomnickém kině
Únorová nabídka Kina 70 Jilemnice

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
15.02.: Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou
15.02.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT