Umění mezi poli aneb ve Všeni vyrostla Galerie Český ráj

17.05.2018 10:24:11 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Všeň

Umění mezi poli aneb ve Všeni vyrostla Galerie Český ráj

Na jednom z nejméně očekávaných míst v českorajské Všeni loni vznikla obrazová galerie, která má dnes ve svých sbírkách už okolo 400 děl různých autorů. Většinu z nich lze koupit za ceny do 1000 korun.

Všeň je obec ležící jen několik kilometrů od Turnova a přibližně stejná vzdálenost ji dělí i od dálnice D10 spojující Prahu s Libercem. Přestože letos slaví už 700 let své existence, donedávna byla známá spíše jen jako turistické místo v Českém ráji než jako centrum umění. To se však změnilo loni, kdy v budově patřící společnosti AGRA byla otevřena Galerie Český ráj.

Od té doby zde proběhlo už několik vernisáží. Největší úspěch mělo představení děl regionálních autorů vystavených v galerii. Tito malíři spjatí s Českým rájem - Jaroslav Klápště, Miroslav Šilhán, Eduard Brabenec a další - ve své tvorbě často zachycovali zdejší krajinu, vesničky, skalní města... Na jejich práci navazují i současní autoři prezentovaní na vernisáži, jako je například Iveta Kleinová.

Galerie se zaměřuje i na moderní umění. Letos na jaře zde své pozitivní obrazy prezentovala mladá malířka Barbora Kuňáková. Najdete zde ovšem i abstrakce Reného Götze nebo Milana Čiháka, jinak též výborného krajináře.

Velkou část sbírky tvoří obrazy méně známých autorů, které lze koupit za ceny jen ve stovkách korun. Zakladatel galerie Aleš Hodina k tomu říká: „Chceme nabídnout lidem umění za dostupné ceny. Tak, aby si mohli koupit originální díla třeba i za méně, než prefabrikované kopie z hypermarketů. A rozhodně za méně, než za kolik nabízejí obrazy neznámých malířů některé jiné galerie nebo antikvariáty. S trochou nadsázky říkám, že naše ceny končí tam, kde ostatní začínají."

V Galerii Český ráj se ale snaží uspokojit i zájemce o díla slavných autorů. Kromě velkého plátna Jaroslava Klápštěho tu narazíte třeba na obrazy Viktora Olivy, Františka Tichého, Adolfa Liebschera, Václava Hejny nebo Františka Cíny Jelínka. Skutečně tak platí heslo, které má galerie ve své logu: Obrazy pro každého.

Související články:

V Galerii Český ráj otevřou výstavu obrazů Barbory Kuňákové

V Galerii Český ráj zahájí novou výstavu regionálních autorů

Na Všeni otevřeli novou Galerii Český ráj

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku

V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo

Kraj podpořil další projekty v oblasti cyklodopravy. Zastupitelstvo kraje rozhodlo o poskytnutí individuálních dotací v celkové výši 1,9 milionu korun. Podpořen byl i projekt napojení Jablonce nad Nisou na cyklotrasu Odra - Nisa do obce Rádlo podél silnice I/65. Za podpory kraje vznikne i vyhledávací studie na novou cyklostezku Panenský potok mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Argentinské tango budou vyučovat v Jilemnici
Stát vypsal dotační programy na financování cyklistických stezek
Kasteláni myslí o prázdninách na děti a nabízejí prohlídky pro rodiny
V Turnově postaví alzheimer centrum a nový bytový dům pro seniory
Dobrovolníci přijedou do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání

Nejčtenější články

18.07.: Nejlevnější nájmy bytů z Libereckého kraje jsou v Semilech
17.07.: Přepeře si v první přípravě vyšláply na Arsenal
17.07.: Ohlédnutí za desátým Hasičským táborem SDH Semily I

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT