Umění mezi poli aneb ve Všeni vyrostla Galerie Český ráj

17.05.2018 10:24:11 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Všeň

Umění mezi poli aneb ve Všeni vyrostla Galerie Český ráj

Na jednom z nejméně očekávaných míst v českorajské Všeni loni vznikla obrazová galerie, která má dnes ve svých sbírkách už okolo 400 děl různých autorů. Většinu z nich lze koupit za ceny do 1000 korun.

Všeň je obec ležící jen několik kilometrů od Turnova a přibližně stejná vzdálenost ji dělí i od dálnice D10 spojující Prahu s Libercem. Přestože letos slaví už 700 let své existence, donedávna byla známá spíše jen jako turistické místo v Českém ráji než jako centrum umění. To se však změnilo loni, kdy v budově patřící společnosti AGRA byla otevřena Galerie Český ráj.

Od té doby zde proběhlo už několik vernisáží. Největší úspěch mělo představení děl regionálních autorů vystavených v galerii. Tito malíři spjatí s Českým rájem - Jaroslav Klápště, Miroslav Šilhán, Eduard Brabenec a další - ve své tvorbě často zachycovali zdejší krajinu, vesničky, skalní města... Na jejich práci navazují i současní autoři prezentovaní na vernisáži, jako je například Iveta Kleinová.

Galerie se zaměřuje i na moderní umění. Letos na jaře zde své pozitivní obrazy prezentovala mladá malířka Barbora Kuňáková. Najdete zde ovšem i abstrakce Reného Götze nebo Milana Čiháka, jinak též výborného krajináře.

Velkou část sbírky tvoří obrazy méně známých autorů, které lze koupit za ceny jen ve stovkách korun. Zakladatel galerie Aleš Hodina k tomu říká: „Chceme nabídnout lidem umění za dostupné ceny. Tak, aby si mohli koupit originální díla třeba i za méně, než prefabrikované kopie z hypermarketů. A rozhodně za méně, než za kolik nabízejí obrazy neznámých malířů některé jiné galerie nebo antikvariáty. S trochou nadsázky říkám, že naše ceny končí tam, kde ostatní začínají."

V Galerii Český ráj se ale snaží uspokojit i zájemce o díla slavných autorů. Kromě velkého plátna Jaroslava Klápštěho tu narazíte třeba na obrazy Viktora Olivy, Františka Tichého, Adolfa Liebschera, Václava Hejny nebo Františka Cíny Jelínka. Skutečně tak platí heslo, které má galerie ve své logu: Obrazy pro každého.

Související články:

V Galerii Český ráj otevřou výstavu obrazů Barbory Kuňákové

V Galerii Český ráj zahájí novou výstavu regionálních autorů

Na Všeni otevřeli novou Galerii Český ráj

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek

Semilská knihovna pořádá burzu knih

Městská knihovna Semily pořádá v pátek 1. června od 8 do 17 hodin Burzu knih aneb Vyberte dětem k svátku pěknou knížku! K dispozici ve vestibulu a prostorách Jitřenky bude dětská literatura - knihy, časopisy, leporela, beletrie, naučná literatura a časopisy, výběrová literatura - knihy „jako nové."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhru Turnova nad Čáslaví v rozstřelu pečetil parádičkou Benek
V Liberci lidé demonstrovali pro tvrdší tresty za týrání zvířat
Noc kostelů nabídne pohled do sakrálních perel Libereckého kraje
Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
Při bezpečnostní akci na železnici se ukázala nekázeň nejen řidičů

Nejčtenější články

19.05.: Menší nehoda zkomplikovala sobotní dopravu v Semilech
20.05.: Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
18.05.: VIDEO: Práce v semilské Bořkovské ulici finišují

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT