Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

24.02.2021 18:08:29 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám kvůli koronaviru poněkud skromnější únorový program a ohlédnutí za akcemi Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Uchazeče o studium v naší škole od školního roku 2021/2022 si dovolujeme upozornit na blížící se termín odevzdání přihlášek ke vzdělávání. Poslední den, kdy lze přihlášky do školy předat, je pondělí 1. března. Do přijímacího řízení budou zahrnuty přihlášky, které budou dodány do školy osobně do uvedeného data včetně, a také ty, které budou do školy doručeny v prvním březnovém týdnu poštou (poštovní razítko na obálce musí mít nejpozdější datum 1. března). Pokud budete potřebovat konzultaci k přijímacímu řízení, kontaktujte ředitele nebo zástupce ředitele školy. Doporučujeme Vám také sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení" na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz).

Jarní prázdniny

Od 1. do 5. února měli studenti škol okresu Semily jarní prázdniny. Vzhledem k epidemiologické situaci probíhala po celý měsíc únor výuka ve všech třídách čtyřletého i osmiletého studia pouze distanční formou.

Matematická olympiáda - okresní kolo

Dne 27. ledna se konalo okresní kolo matematické olympiády kategorie Z9. Olympiády se distanční formou zúčastnily dvě studentky kvarty: Jana Bártů, která se umístila na krásném druhém místě a postupuje tak do krajského kola, které se bude konat 16. března, a Lenka Chmelíková, která obsadila čtvrté místo. Oběma gratulujeme a Janě držíme pěsti v dalším kole.

Matematická olympiáda - krajské kolo

V úterý 12. ledna se distanční formou uskutečnilo krajské kolo matematické olympiády kategorie A. Naši školu reprezentoval Tomáš Votoček (3. ročník) a vedl si výborně. Povedlo se mu alespoň částečně vyřešit tři ze čtyř zadaných složitých příkladů a díky tomu obsadil krásné 5. místo.

Školní kolo zeměpisné olympiády

I v této, pro konání olympiád nelehké době, se vyučující zeměpisu rozhodli uspořádat 18. ledna online školní kolo zeměpisné olympiády. Olympiáda proběhla v online prostředí ve všech kategoriích, kdy soutežící plnili rozmanité geografické úkoly. A jak to celé dopadlo? V kategorii „A" (1.O) byla z deseti účastníků nejlépe hodnocena Charlotte Šírková, dále pak Petr Flégr a Nikol Estefania Armenta.

Kategorie „B" (2.O) se účastnilo 6 studentů a vyhrála Terezie Nechanická následována Nicol Daníčkovou a Nikolou Jurášovou. V kombinované kategorii „C" (3.O a 4.O), kde bylo účastníků nejméně, vyhrála Lenka Chmelíková (4.O), dále pak studenti 3.O Michal Stěhula a Nikola Slabá. V kategorii „D", nejstarších studentů vyššího stupně gymnázia, bylo 5 soutěžících. Vyhrál Tony Šimek (8.O), dále Matyáš Vízner (8.O) a se stejným počtem bodů Artuš Hašek (5.O). Až situace dovolí a vrátíme se do škol, určitě na výherce čeká vyhlášení, ceny a diplomy. Všem děkujeme za účast a přejeme hodně štěstí postupujícím do dlaších kol, které jsou pod záštitou MU Brno a budou probíhat v únoru také online formou.

Školní kolo anglické olympiády

Dne 23. února proběhne školní kolo anglické olympiády. Soutěž proběhne v kategorii II. (organizačně zajišťují a výkony soutěžících hodnotí Mgr. Kubíková a Mgr. Rambousková) a v kategorii III. (Mgr. Zahradník a Mgr. Ulvr). Olympiáda proběhne online přes MS Teams a určitě nebude chybět tradiční poslech a konverzační část soutěže. Bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách předmětové komise anglického jazyka.

Hodnocení prvního pololetí

Pedagogové hodnotili prospěch, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2020-2021 na pedagogické radě v pondělí 25. ledna. Bilance za 1. pololetí je velmi dobrá: celkově prospělo s vyznamenáním 150 studentů, což je více než polovina všech studentů, celkem 4 studenti nebyli za uvedené období z různých důvodů hodnoceni a bude jim tak stanoven náhradní termín pro hodnocení za vybrané předměty, ve kterých nejsou hodnoceni. Všichni ostatní studenti prospěli.

Co jste zmeškali na gymnáziu v lednu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT