Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

10.08.2017 10:51:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

Jak jsme již v květnu 2017 informovali, tak výstavba koupaliště v Jilemnici vzbudila emoce občanů, kteří proti jeho výstavbě v navržené podobě začali podepisovat petici. Nedávno přišlo potvrzení toho, že petice byla uznána, a proto se bude konat o koupališti místní referendum. To proběhne v říjnu 2017 společně s volbami do Poslanecké sněmovny.

Části obyvatel města se zdá projekt, jehož náklady mají včetně DPH dosáhnout 76 milionů korun, hlavně zbytečně drahý. Petici za vypsání referenda podepsalo 1177 lidí, tedy více než čtvrtina voličů v městě Jilemnice.

Na vysokou cenu a nepřesvědčivý projekt letního koupaliště poukazovala především místní opozice. „Zatímco financování modernizace areálu Hraběnka bude vícezdrojové, s vydatnou podporou Libereckého kraje, biatlonového svazu a patrně i státu, koupaliště postaví město za svoje peníze. Radnice zatíží město úvěrem a potom i vysokými provozními náklady před milion korun každý rok," řekl před časem zastupitel a bývalý starosta města Vladimír Richter.

Plocha koupaliště má být 500 metrů čtverečních s toboganem a vodními prvky. Při výstavbě se solárním ohřevem vody, podobně jako to mají v Turnově, což umožní prodloužit sezonu a ohřát vodu při výkyvech počasí. Součástí projektu je provozní budova a parkoviště.

Aby bylo místní referendum pro město závazné, tak se ho musí účastnit 30 procent oprávněných voličů a více že 50 procent musí s otázkou souhlasit. V případě těsného výsledku nebo menší účasti, ale jasného výsledku už ale bylo v jiných městech veřejné mínění ovlivněno natolik, že i přesto se město rozhodnutím voličů řídilo. Příkladem může být místní referendum o geotermální elektrárně v Semilech v roce 2013.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lidé v Jilemnici chtějí výstavbu drahého koupaliště zastavit referendem
FOTO: O semilské referendum byl malý zájem, jasná většina ale byla proti

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Ralsku bude bezpečněji, přispějí na ostrahu bývalého vojenského prostoru

Liberecký kraj poskytne mimořádný účelový příspěvek na ostrahu bývalého vojenského prostoru v Ralsku. Příspěvek do výše 650 000 Kč obdrží město Ralsko prostřednictvím Krajské správy silnic LK (KSS LK). V příštím roce tak budou strážníci městské policie zajišťovat dohled nad dodržováním zákazu vstupu do objektů, které jsou v havarijním stavu a dohlížet na to, aby v prostoru nevznikaly další černé skládky.

V Turnově dojde k ukončení poradenské a informační činnosti ČOI

Vedení České obchodní inspekce, inspektorátu Ústeckého a Libereckého kraje oznámilo, že 1. listopadu 2017 končí v Turnově činnost poradenské a informační činnosti z důvodu jejího malého využívání ze strany spotřebitelů. Nejbližší poradnou tak bude ta liberecká sídlící na adrese: Náměstí Dr. E. Beneše 585/26, 460 01 Liberec 1 - Staré Město. Má otevřeno pondělí až čtvrtek do 8 do 12 a od 13 do 15 hodin, v pátek od 8 do 12 a od 13 do 14 hodin. Telefon 475 209 493 je určen pro poradenskou službu spotřebitelům; e-mail je ul_coi@coi.cz, na adrese www.coi.cznajdete veškeré informace a rady týkající se problémů spotřebitelů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zubní pohotovost bude mít od nového roku upravené ordinační hodiny
Krajští silničáři hlásí, že jsou na zimu připraveni
Prostřední třetina rozhodla derby Turnova s Lomnicí pro domácí
V Jilemnici oslaví 125 let od zavedení lyžování
Krajský přebor: Přepeře otočily ve výhru zápas s Doksy

Nejčtenější články

21.10.: Jak jste hlasovali v parlamentních volbách?
22.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
23.10.: Jilemničtí v referendu odmítli koupaliště podle návrhu radnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT