Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

10.08.2017 10:51:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

Jak jsme již v květnu 2017 informovali, tak výstavba koupaliště v Jilemnici vzbudila emoce občanů, kteří proti jeho výstavbě v navržené podobě začali podepisovat petici. Nedávno přišlo potvrzení toho, že petice byla uznána, a proto se bude konat o koupališti místní referendum. To proběhne v říjnu 2017 společně s volbami do Poslanecké sněmovny.

Části obyvatel města se zdá projekt, jehož náklady mají včetně DPH dosáhnout 76 milionů korun, hlavně zbytečně drahý. Petici za vypsání referenda podepsalo 1177 lidí, tedy více než čtvrtina voličů v městě Jilemnice.

Na vysokou cenu a nepřesvědčivý projekt letního koupaliště poukazovala především místní opozice. „Zatímco financování modernizace areálu Hraběnka bude vícezdrojové, s vydatnou podporou Libereckého kraje, biatlonového svazu a patrně i státu, koupaliště postaví město za svoje peníze. Radnice zatíží město úvěrem a potom i vysokými provozními náklady před milion korun každý rok," řekl před časem zastupitel a bývalý starosta města Vladimír Richter.

Plocha koupaliště má být 500 metrů čtverečních s toboganem a vodními prvky. Při výstavbě se solárním ohřevem vody, podobně jako to mají v Turnově, což umožní prodloužit sezonu a ohřát vodu při výkyvech počasí. Součástí projektu je provozní budova a parkoviště.

Aby bylo místní referendum pro město závazné, tak se ho musí účastnit 30 procent oprávněných voličů a více že 50 procent musí s otázkou souhlasit. V případě těsného výsledku nebo menší účasti, ale jasného výsledku už ale bylo v jiných městech veřejné mínění ovlivněno natolik, že i přesto se město rozhodnutím voličů řídilo. Příkladem může být místní referendum o geotermální elektrárně v Semilech v roce 2013.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lidé v Jilemnici chtějí výstavbu drahého koupaliště zastavit referendem
FOTO: O semilské referendum byl malý zájem, jasná většina ale byla proti

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kvůli sněžení je pro kamiony i ve středu uzavřena silnice na Harrachov

Na základě vydané výstrahy ČHMI č. PVI 2018/05 a zhoršující se sjízdnosti komunikace byl ve středu ve 13.30 opět omezen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny (s výjimkou autobusů). Aktuálně se na území celého Libereckého kraje vyskytují velmi intenzivní sněhové srážky, při kterých může za relativně krátkou dobu napadnout i několik centimetrů nového sněhu. Ve vyšších polohách se díky větru mohou vytvářet sněhové jazyky a závěje. Sněhové srážky budou ve středu a v průběhu čtvrtka komplikovat dopravu ve vyšších polohách na celém území Libereckého kraje (zejména nákladní dopravu). Více informací o dopravě

Liberec hostil žijící legendy stolního tenisu

V pátek při utkání 14. kola extraligy mužů ve stolním tenise hostili domácí tenisté SKST Borová - Liberec tým KT Praha. Za ten nastupují žijící legendy československého stolního tenisu Milan Orlowski, Jindřich Panský a Petr Javůrek. Kompletní článek s fotogalerií


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Volejbalisté TJ Turnov si připsali dvě výhry a pojistili třetí místo
Kraj vyhlašuje soutěž Kniha roku Libereckého kraje
Masopustní masky ze Zákup zapsali do Národního kulturního dědictví
Po ubojované výhře nad Frýdlantem se Turnov vrátil do čela krajské ligy
Turnovští atleti mají v halové sezoně první medaile

Nejčtenější články

16.01.: Na Spálově se střetl vlak s osobním autem
16.01.: Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov
14.01.: Jak jsme navštívily nejstarší výrobnu dřevěných hraček v Evropě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT