Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

10.08.2017 10:51:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

Jak jsme již v květnu 2017 informovali, tak výstavba koupaliště v Jilemnici vzbudila emoce občanů, kteří proti jeho výstavbě v navržené podobě začali podepisovat petici. Nedávno přišlo potvrzení toho, že petice byla uznána, a proto se bude konat o koupališti místní referendum. To proběhne v říjnu 2017 společně s volbami do Poslanecké sněmovny.

Části obyvatel města se zdá projekt, jehož náklady mají včetně DPH dosáhnout 76 milionů korun, hlavně zbytečně drahý. Petici za vypsání referenda podepsalo 1177 lidí, tedy více než čtvrtina voličů v městě Jilemnice.

Na vysokou cenu a nepřesvědčivý projekt letního koupaliště poukazovala především místní opozice. „Zatímco financování modernizace areálu Hraběnka bude vícezdrojové, s vydatnou podporou Libereckého kraje, biatlonového svazu a patrně i státu, koupaliště postaví město za svoje peníze. Radnice zatíží město úvěrem a potom i vysokými provozními náklady před milion korun každý rok," řekl před časem zastupitel a bývalý starosta města Vladimír Richter.

Plocha koupaliště má být 500 metrů čtverečních s toboganem a vodními prvky. Při výstavbě se solárním ohřevem vody, podobně jako to mají v Turnově, což umožní prodloužit sezonu a ohřát vodu při výkyvech počasí. Součástí projektu je provozní budova a parkoviště.

Aby bylo místní referendum pro město závazné, tak se ho musí účastnit 30 procent oprávněných voličů a více že 50 procent musí s otázkou souhlasit. V případě těsného výsledku nebo menší účasti, ale jasného výsledku už ale bylo v jiných městech veřejné mínění ovlivněno natolik, že i přesto se město rozhodnutím voličů řídilo. Příkladem může být místní referendum o geotermální elektrárně v Semilech v roce 2013.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lidé v Jilemnici chtějí výstavbu drahého koupaliště zastavit referendem
FOTO: O semilské referendum byl malý zájem, jasná většina ale byla proti

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku

V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo

Kraj podpořil další projekty v oblasti cyklodopravy. Zastupitelstvo kraje rozhodlo o poskytnutí individuálních dotací v celkové výši 1,9 milionu korun. Podpořen byl i projekt napojení Jablonce nad Nisou na cyklotrasu Odra - Nisa do obce Rádlo podél silnice I/65. Za podpory kraje vznikne i vyhledávací studie na novou cyklostezku Panenský potok mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dobrovolníci přijedou do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání
Děti nejen z Turnova zabaví Den s mineralogem a prázdninové dílny
První ročník šampionátu v bezudidlovém jezdectví proběhne v Chrastavě
O 8 milionů více přispěje kraj obcím v rámci Programu obnovy venkova
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2018

Nejčtenější články

16.07.: Z Kozákova již podesáté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech
16.07.: Požár pole v Radostné pod Kozákovem likvidovalo sedm jednotek hasičů
18.07.: Nejlevnější nájmy bytů z Libereckého kraje jsou v Semilech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT