Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

10.08.2017 10:51:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

Jak jsme již v květnu 2017 informovali, tak výstavba koupaliště v Jilemnici vzbudila emoce občanů, kteří proti jeho výstavbě v navržené podobě začali podepisovat petici. Nedávno přišlo potvrzení toho, že petice byla uznána, a proto se bude konat o koupališti místní referendum. To proběhne v říjnu 2017 společně s volbami do Poslanecké sněmovny.

Části obyvatel města se zdá projekt, jehož náklady mají včetně DPH dosáhnout 76 milionů korun, hlavně zbytečně drahý. Petici za vypsání referenda podepsalo 1177 lidí, tedy více než čtvrtina voličů v městě Jilemnice.

Na vysokou cenu a nepřesvědčivý projekt letního koupaliště poukazovala především místní opozice. „Zatímco financování modernizace areálu Hraběnka bude vícezdrojové, s vydatnou podporou Libereckého kraje, biatlonového svazu a patrně i státu, koupaliště postaví město za svoje peníze. Radnice zatíží město úvěrem a potom i vysokými provozními náklady před milion korun každý rok," řekl před časem zastupitel a bývalý starosta města Vladimír Richter.

Plocha koupaliště má být 500 metrů čtverečních s toboganem a vodními prvky. Při výstavbě se solárním ohřevem vody, podobně jako to mají v Turnově, což umožní prodloužit sezonu a ohřát vodu při výkyvech počasí. Součástí projektu je provozní budova a parkoviště.

Aby bylo místní referendum pro město závazné, tak se ho musí účastnit 30 procent oprávněných voličů a více že 50 procent musí s otázkou souhlasit. V případě těsného výsledku nebo menší účasti, ale jasného výsledku už ale bylo v jiných městech veřejné mínění ovlivněno natolik, že i přesto se město rozhodnutím voličů řídilo. Příkladem může být místní referendum o geotermální elektrárně v Semilech v roce 2013.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lidé v Jilemnici chtějí výstavbu drahého koupaliště zastavit referendem
FOTO: O semilské referendum byl malý zájem, jasná většina ale byla proti

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Waldorfská škola Turnov bude 25. srpna mimořádně uzavřena

Odbor školství, kultury a sportu města Turnov společně s vedením školky informují o jedno-denním uzavření mateřské školy. Waldorfská mateřská škola Turnov bude z důvodu odstávky elektřiny uzavřena v pátek 25. srpna 2017.

Turnovští hasiči budou mít novou dýchací techniku

Město Turnov uspělo se žádostí o poskytnutí dotace z Libereckého kraje na rok 2017, která pomohla pořídit novou dýchací techniku pro Sbor hasičů Města Turnova. Turnovští hasiči budou mít od září k dispozici 10 kusů nových dýchacích přístrojů určených pro zásahy v souvislosti s požáry obytných a průmyslových budov. „Čtyři dýchací přístroje s vyváděcí maskou jsou pořízeny díky dotaci z rozpočtu Libereckého kraje, která hradí 60 % nákladů. Zbývající podíl nákladů včetně nákupu dalších 6 kusů dýchacích přístrojů je hrazen z rozpočtu jednotky požární ochrany a rozpočtu Města Turnova na rok 2017. O pořízení přetlakové dýchací techniky s celkovou hodnotou ve výši 506 tisíc korun rozhodla Rada města Turnova na svém zasedání 9. srpna 2017," upřesnila tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Spojený tým Košťálova a Libštátu rozstřílel Cvikov, vyhrála i Lomnice
Motorkář svůj stroj nedobrzdil v turnovské ulici Fučíkova
Liberecký hasič Radek Musil má medaili z půlmaratonu v San Diegu
Lomničtí se rozloučí se starým kinem před rekonstrukcí a digitalizací
V galerii Josefa Jíry na Malé Skále zahájí výstavu Kolem umění

Nejčtenější články

20.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
20.08.: Vítězně do krajského přeboru vstoupily Sedmihorky, Semily i Přepeře
19.08.: Na Všeni otevřou novou Galerii Český ráj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT