Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

10.08.2017 10:51:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

Jak jsme již v květnu 2017 informovali, tak výstavba koupaliště v Jilemnici vzbudila emoce občanů, kteří proti jeho výstavbě v navržené podobě začali podepisovat petici. Nedávno přišlo potvrzení toho, že petice byla uznána, a proto se bude konat o koupališti místní referendum. To proběhne v říjnu 2017 společně s volbami do Poslanecké sněmovny.

Části obyvatel města se zdá projekt, jehož náklady mají včetně DPH dosáhnout 76 milionů korun, hlavně zbytečně drahý. Petici za vypsání referenda podepsalo 1177 lidí, tedy více než čtvrtina voličů v městě Jilemnice.

Na vysokou cenu a nepřesvědčivý projekt letního koupaliště poukazovala především místní opozice. „Zatímco financování modernizace areálu Hraběnka bude vícezdrojové, s vydatnou podporou Libereckého kraje, biatlonového svazu a patrně i státu, koupaliště postaví město za svoje peníze. Radnice zatíží město úvěrem a potom i vysokými provozními náklady před milion korun každý rok," řekl před časem zastupitel a bývalý starosta města Vladimír Richter.

Plocha koupaliště má být 500 metrů čtverečních s toboganem a vodními prvky. Při výstavbě se solárním ohřevem vody, podobně jako to mají v Turnově, což umožní prodloužit sezonu a ohřát vodu při výkyvech počasí. Součástí projektu je provozní budova a parkoviště.

Aby bylo místní referendum pro město závazné, tak se ho musí účastnit 30 procent oprávněných voličů a více že 50 procent musí s otázkou souhlasit. V případě těsného výsledku nebo menší účasti, ale jasného výsledku už ale bylo v jiných městech veřejné mínění ovlivněno natolik, že i přesto se město rozhodnutím voličů řídilo. Příkladem může být místní referendum o geotermální elektrárně v Semilech v roce 2013.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lidé v Jilemnici chtějí výstavbu drahého koupaliště zastavit referendem
FOTO: O semilské referendum byl malý zájem, jasná většina ale byla proti

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení ve středu 28. března pedagogické pracovníky

Krajský resort školství připravuje u příležitosti Dne učitelů každoroční oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení. Akce se uskuteční ve středu 28. března od 16 hodin v multimediálním sále krajského úřadu. Letos kraj obdržel celkem 45 nominací, přičemž Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 učitelů, kteří budou během slavnostního odpoledne oceněni. Cenu jim předá náměstek hejtmana Petr Tulpa, který vede resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. V rámci kulturního programu vystoupí žáci z liberecké ZUŠ Jabloňová a děti z krajské mateřské školy.

Hasiči zasahovali v Desné u střechy hrozící pádem na silnici

Tři jednotky hasičů byly povolány operačním důstojníkem KOPIS v neděli 18. března po jedenácté hodině dopoledne k utržené části plechové střešní krytiny v Desné. „Na místo byla povolána výšková technika a lezecké družstvo ze stanice Jablonec nad Nisou. Část uvolněného plechu byla rozřezána pomocí motorové kotoučové pily a následně spuštěna na lanech bezpečně na zem. Další část plechové krytiny byla připevněna zpět ke střešní konstrukci pomocí dřevěných latí," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Multimediální sál Krajského úřadu znovu ožil Velikonočními trhy
Žákyni z turnovské Žižkovky ocenili v soutěži Vezmi žlutou barvičku
I v Krkonoších slavíme Světový den vody
Čeští vědci vyvinuli Eligin, silný bio-zázvorový extrakt v kapslích
Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce Palackého ulice v Turnově

Nejčtenější články

20.03.: V Turnově podepsali smlouvu na stavbu hřiště s umělým povrchem
19.03.: V Roztokách u Semil shořela hala v areálu pily, škoda je 2 miliony
21.03.: FOTO: Za fanoušky Slavie přijel do Semil gólman Ondřej Kolář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT