Už posedmé se hledá Alej roku. Nominovat ji může každý

08.07.2017 11:30:40 | Autor: Jan Vávra | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Už posedmé se hledá Alej roku. Nominovat ji může každý

Od 4. července můžete nominovat aleje, které se utkají o prestižní titul Alej roku 2017. O tom, která z adeptek nakonec v anketě spolku Arnika zvítězí, může jako v minulých letech rozhodnout její mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o její záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

Zásadní je ale nyní svou favoritku do ankety nominovat. Je to snadné: stačí pořídit alespoň jednu fotografii aleje a případně připojit její příběh nebo popis. Na autory prvních čtyř nominací čeká odměna - poukaz od firmy Foto Škoda na služby v hodnotě 500 Kč. Ceny jsou samozřejmě spojeny i s vítězstvím v celé anketě - let balonem od firmy Lucky Balon pro hlavního vítěze a tiskárna od firmy Epson pro autora nejkrásnější fotografie. Nominační fáze ankety už tradičně začíná v úvodu prázdnin a trvá až do podzimu.

Nominovat alej do ankety Alej roku 2017 můžete v několika snadných krocích zde: https://www.alejroku.cz/nominace

V minulém ročníku celorepublikové ankety triumfovala Kaštanka, alej rostoucí na Pražském předměstí Hradce Králové. Třetí místo vydobyla Březová alej u Jilemnice a i v roce 2015 skončila alej z Libereckého kraje - dnes již vykácená Kočárová alej u Raspenavy - na skvělé bronzové příčce. Dosáhne letos Liberecký kraj na absolutní vítězství?

„Alej roku vybíráme už posedmé. Ještě mnohem déle se spolek Arnika snaží aleje v naší krajině chránit. Za ty roky jsme poznali stromořadí s různými osudy. To ostatně ukazuje i naše anketa. Některé velmi úspěšné aleje zmizely, některé se těší dobrému zdraví a péči, některé aktuálně bojují o přežití. I loňská vítězka - hradecká Kaštanka - nemá stále budoucnost jistou. Ať už Alej roku 2017 roste kdekoli a ať už zvítězí díky své kráse, nebo díky silnému příběhu, těšíme se, až se s ní seznámíme. Snad jí titul pomůže, aby naší krajinu zdobila ještě dlouho," řekla vedoucí kampaně Zachraňme stromy RNDr. Marcela Klemensová z Arniky.

Součástí ankety je i fotosoutěž, do které bude zařazena první fotografie každé aleje nominované do ankety, ale fotky lze přihlásit i samostatně. Partnerem fotosoutěže je společnost Epson. Nejkrásnější fotografie pak vybere odborná porota složená z patronů ankety, zástupců partnerů a fotografů.

„V posledních letech narůstají počty lidí, ale i firem, které kladou velký důraz na ekologii a chovají se ve vztahu k  přírodě šetrně. O udržitelný rozvoj se snažíme také v Epsonu. V rámci našeho dlouhodobého projektu Enviromental Vision 2050 hledáme způsoby řešení závažných společenských problémů. Mezi ty patří i úbytek stromů, který je přes všechny snahy stále alarmující. Proto jsme se již po několikáté stali partnerem soutěže Alej roku, která se snaží o ochranu a zachování alejí v České republice. Krásná stromořadí potěší oko každého a jsou oblíbeným objektem fotografů. Proto jsme se rozhodli i tento ročník vítězi darovat mimořádně úspornou fototiskárnu Epson L805 s možností připojení přes Wi-Fi. Tato tiskárna je navíc díky velkokapacitnímu inkoustovému tankovému systému k životnímu prostředí šetrnější a splňuje podmínky programu ENERGY STAR," uvedla za společnost Epson, partnera fotosoutěže, Ing. Kateřina Bradáčová, Marketing & PR Coordinator CZ & SK.

Pokud vámi nominovaná alej nebo Vaše fotografie zvítězí ve kterékoliv z kategorií, můžete se těšit na hodnotné dary od partnerů ankety. Atraktivní ceny čekají nejen na hlavní vítěze. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří nominují vítěznou alej v jednotlivých krajích.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve fotosoutěži Alej roku první snímek z jihu Čech, druhá alej u Jilemnice
Alej roku 2016 roste v Hradci Králové. Třetí je Březová alej u Jilemnice
Soutěž Alej roku 2016 se dostává do finále. Alej u Jilemnice je třetí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Den poezie proběhne i v Libereckém kraji
Obrazem: Oslava 30 let svobody ve Vrchlabí
Turnovské volejbalistky dvakrát porazily Mladou Boleslav
Pozvánka na rozsvícení vánočního stromečku v Turnově
Liberecký kraj chystá silniční projekty na další roky

Nejčtenější články

16.11.: Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
16.11.: Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena
15.11.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. listopadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT