Už posedmé se hledá Alej roku. Nominovat ji může každý

08.07.2017 11:30:40 | Autor: Jan Vávra | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Už posedmé se hledá Alej roku. Nominovat ji může každý

Od 4. července můžete nominovat aleje, které se utkají o prestižní titul Alej roku 2017. O tom, která z adeptek nakonec v anketě spolku Arnika zvítězí, může jako v minulých letech rozhodnout její mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o její záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

Zásadní je ale nyní svou favoritku do ankety nominovat. Je to snadné: stačí pořídit alespoň jednu fotografii aleje a případně připojit její příběh nebo popis. Na autory prvních čtyř nominací čeká odměna - poukaz od firmy Foto Škoda na služby v hodnotě 500 Kč. Ceny jsou samozřejmě spojeny i s vítězstvím v celé anketě - let balonem od firmy Lucky Balon pro hlavního vítěze a tiskárna od firmy Epson pro autora nejkrásnější fotografie. Nominační fáze ankety už tradičně začíná v úvodu prázdnin a trvá až do podzimu.

Nominovat alej do ankety Alej roku 2017 můžete v několika snadných krocích zde: https://www.alejroku.cz/nominace

V minulém ročníku celorepublikové ankety triumfovala Kaštanka, alej rostoucí na Pražském předměstí Hradce Králové. Třetí místo vydobyla Březová alej u Jilemnice a i v roce 2015 skončila alej z Libereckého kraje - dnes již vykácená Kočárová alej u Raspenavy - na skvělé bronzové příčce. Dosáhne letos Liberecký kraj na absolutní vítězství?

„Alej roku vybíráme už posedmé. Ještě mnohem déle se spolek Arnika snaží aleje v naší krajině chránit. Za ty roky jsme poznali stromořadí s různými osudy. To ostatně ukazuje i naše anketa. Některé velmi úspěšné aleje zmizely, některé se těší dobrému zdraví a péči, některé aktuálně bojují o přežití. I loňská vítězka - hradecká Kaštanka - nemá stále budoucnost jistou. Ať už Alej roku 2017 roste kdekoli a ať už zvítězí díky své kráse, nebo díky silnému příběhu, těšíme se, až se s ní seznámíme. Snad jí titul pomůže, aby naší krajinu zdobila ještě dlouho," řekla vedoucí kampaně Zachraňme stromy RNDr. Marcela Klemensová z Arniky.

Součástí ankety je i fotosoutěž, do které bude zařazena první fotografie každé aleje nominované do ankety, ale fotky lze přihlásit i samostatně. Partnerem fotosoutěže je společnost Epson. Nejkrásnější fotografie pak vybere odborná porota složená z patronů ankety, zástupců partnerů a fotografů.

„V posledních letech narůstají počty lidí, ale i firem, které kladou velký důraz na ekologii a chovají se ve vztahu k  přírodě šetrně. O udržitelný rozvoj se snažíme také v Epsonu. V rámci našeho dlouhodobého projektu Enviromental Vision 2050 hledáme způsoby řešení závažných společenských problémů. Mezi ty patří i úbytek stromů, který je přes všechny snahy stále alarmující. Proto jsme se již po několikáté stali partnerem soutěže Alej roku, která se snaží o ochranu a zachování alejí v České republice. Krásná stromořadí potěší oko každého a jsou oblíbeným objektem fotografů. Proto jsme se rozhodli i tento ročník vítězi darovat mimořádně úspornou fototiskárnu Epson L805 s možností připojení přes Wi-Fi. Tato tiskárna je navíc díky velkokapacitnímu inkoustovému tankovému systému k životnímu prostředí šetrnější a splňuje podmínky programu ENERGY STAR," uvedla za společnost Epson, partnera fotosoutěže, Ing. Kateřina Bradáčová, Marketing & PR Coordinator CZ & SK.

Pokud vámi nominovaná alej nebo Vaše fotografie zvítězí ve kterékoliv z kategorií, můžete se těšit na hodnotné dary od partnerů ankety. Atraktivní ceny čekají nejen na hlavní vítěze. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří nominují vítěznou alej v jednotlivých krajích.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve fotosoutěži Alej roku první snímek z jihu Čech, druhá alej u Jilemnice
Alej roku 2016 roste v Hradci Králové. Třetí je Březová alej u Jilemnice
Soutěž Alej roku 2016 se dostává do finále. Alej u Jilemnice je třetí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
28.05.: Díky úpravě sazby DPH se malinko sníží ceny vodného a stočného

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT