V areálu ve Struhách se namísto lyží proháněli s pecny chleba

18.11.2013 10:31:09 | Autor: Lenka Gecková a Petr Ježek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

V areálu ve Struhách se namísto lyží proháněli s pecny chleba

Na ojedinělou akci Koulení chleba 2013 pořádanou Pekárnou Mikula a Klubem lyžařů Turnov dorazilo v sobotu 16. listopadu do lyžařského areálu ve Struhách u Turnova na dvě stovky dětí i dospělých.

Závodníci měli za úkol proběhnout trať v co nejrychlejším čase a přitom koulet před sebou tříkolový pecen chleba. Nejvíce soutěžících bylo v nejmladší kategorii 79 dětí do 8 let, 32 dětí bylo od 9 do 14 let, a 16 mužů a 10 žen. Se soutěžícími přímo koulel i Jaroslav Bába, který byl v mužské kategorii druhý. Závodníky podpořil i trojnásobný olympionik a český rekordman ve skoku vysokém Jarda Bába, který skončil v kategorii mužů druhý. Vítězem mezi muži byl Pavel Veselý, v ženách Jana Grofová, mezi staršími dětmi Vanesa Petříčková a mladšími Štěpán Bakeš.

Chleba byl nakonec na žádost pořadatele zabalen do fólie, aby to někdo nebral jako znevážení „božího daru". I když se jednalo o akci pro někoho možná kontroverzní, své poslání určitě měla. „V Čechách je kladen příliš velký důraz na cenu výrobku, a už ne na jeho kvalitu. Chtěl jsem upozornit na to, že tomuto diktátu podléhají někteří výrobci, a důsledkem je, že za potraviny potažmo chleba se vydává něco, co s kvalitním chlebem nemá moc společného. Bohužel tomuto trendu jde na ruku i stát, který dokonce některé potravinářské normy změkčuje," řekl Jiří Mikula, majitel Pekařství Mikula. 

Vítězové jednotlivých kategorií<br />Autor: Lenka Gecková Pokles spotřeby chleba na osobu je podle statistiků skutečně znát. Zatímco v roce 1950 činil 87,4 kg, tak loni to bylo pouhých 42,9 kg. Ve Struhách u Turnova se koulelo s neprodanými bochníky z obchodů, které již nebyly určeny ke spotřebě. Po závodě byly věnovány jízdárně jako krmivo pro koně.

„Rád bych, aby se chléb opět dostal na výsluní a především zpět do českých kuchyní, kam odjakživa patřil. Touto akcí jsem chtěl vyvolat diskuzi na téma kvality a úrovně pečiva se snahou do toho zapojit nejenom účastníky akce, ale i média a politiky. Věřím, že lidé si cestu ke svému poctivému pekaři najdou," dodal Jiří Mikula.

Výsledky Koulení chleba 2013:

Ženy: 1. Jana Grofová, 2. Jana Umlaufová, 3. Kateřina Košilková.
Muži: 1. Pavel Veselý, 2. Jaroslav Bába, 3. Viktor Zachař.
Děti od 9 do 14 let: 1. Vanesa Petříčková, 2. Markéta Fabianová, 3. David Florian.
Děti do 8 let: 1. Štěpán Bakeš, 2. Martina Žmolilová, 3. Míša Havlík.

Pozvánka na akci: Ve Struhách u Turnova budou soutěžit v koulení chleba

Další podobné akce najdete v rubrice VOLNÝ ČAS - Zábavné soutěže

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

První povolební setkání krajské organizace Pirátů se koná v Semilech

Krajský předseda Pirátů, Ondřej Kolek, vyhlásil na sobotu 25. listopadu zasedání Krajského fóra pro Liberecký kraj. Setkání se bude konat v Semilech v prostorách restaurace Sportovního centra už od dopoledních hodin. Svou účast přislíbilo kompletní krajské vedení, které nastíní povolební plány a směrování Pirátů v kraji. Akce se také zúčastní nově zvolený pirátský poslanec Tomáš Martínek a svou účast přislíbil i Ivan Bartoš s první dámou Pirátů Lydií Bartošovou.

Mladé operní naděje nezklamaly

Koncert mladých talentovaných operních pěvců představil pod názvem Hurá do opery v Městském divadle v Jablonci trojici vybraných účastníků Burzy mladých pěvců 2017. Na pódiu se střídali Daniel Klánský (basbaryton), Petra Koliášová (mezzosoprán) a Soňa Godarská (soprán) v blocích, rozdělených dle země původu přednášených operních melodií. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VHS Turnov ceny vodného a stočného v roce 2018 navyšovat nebude
Sokol Turnov dál vévodí NPL bez ztráty bodu
Klienti chráněných dílen se opět blýskli na krajských vánočních trzích
Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy
Skvělé bronzy judistických nadějí Turnova v Samurajské kataně 2017

Nejčtenější články

22.11.: Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy
20.11.: Nejlepším kempem roku 2017 se stal Autocamp Sedmihorky
21.11.: Srážka dvou nákladních automobilů komplikuje provoz na R35

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT