V areálu ve Struhách se namísto lyží proháněli s pecny chleba

18.11.2013 10:31:09 | Autor: Lenka Gecková a Petr Ježek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

V areálu ve Struhách se namísto lyží proháněli s pecny chleba

Na ojedinělou akci Koulení chleba 2013 pořádanou Pekárnou Mikula a Klubem lyžařů Turnov dorazilo v sobotu 16. listopadu do lyžařského areálu ve Struhách u Turnova na dvě stovky dětí i dospělých.

Závodníci měli za úkol proběhnout trať v co nejrychlejším čase a přitom koulet před sebou tříkolový pecen chleba. Nejvíce soutěžících bylo v nejmladší kategorii 79 dětí do 8 let, 32 dětí bylo od 9 do 14 let, a 16 mužů a 10 žen. Se soutěžícími přímo koulel i Jaroslav Bába, který byl v mužské kategorii druhý. Závodníky podpořil i trojnásobný olympionik a český rekordman ve skoku vysokém Jarda Bába, který skončil v kategorii mužů druhý. Vítězem mezi muži byl Pavel Veselý, v ženách Jana Grofová, mezi staršími dětmi Vanesa Petříčková a mladšími Štěpán Bakeš.

Chleba byl nakonec na žádost pořadatele zabalen do fólie, aby to někdo nebral jako znevážení „božího daru". I když se jednalo o akci pro někoho možná kontroverzní, své poslání určitě měla. „V Čechách je kladen příliš velký důraz na cenu výrobku, a už ne na jeho kvalitu. Chtěl jsem upozornit na to, že tomuto diktátu podléhají někteří výrobci, a důsledkem je, že za potraviny potažmo chleba se vydává něco, co s kvalitním chlebem nemá moc společného. Bohužel tomuto trendu jde na ruku i stát, který dokonce některé potravinářské normy změkčuje," řekl Jiří Mikula, majitel Pekařství Mikula. 

Vítězové jednotlivých kategorií<br />Autor: Lenka Gecková Pokles spotřeby chleba na osobu je podle statistiků skutečně znát. Zatímco v roce 1950 činil 87,4 kg, tak loni to bylo pouhých 42,9 kg. Ve Struhách u Turnova se koulelo s neprodanými bochníky z obchodů, které již nebyly určeny ke spotřebě. Po závodě byly věnovány jízdárně jako krmivo pro koně.

„Rád bych, aby se chléb opět dostal na výsluní a především zpět do českých kuchyní, kam odjakživa patřil. Touto akcí jsem chtěl vyvolat diskuzi na téma kvality a úrovně pečiva se snahou do toho zapojit nejenom účastníky akce, ale i média a politiky. Věřím, že lidé si cestu ke svému poctivému pekaři najdou," dodal Jiří Mikula.

Výsledky Koulení chleba 2013:

Ženy: 1. Jana Grofová, 2. Jana Umlaufová, 3. Kateřina Košilková.
Muži: 1. Pavel Veselý, 2. Jaroslav Bába, 3. Viktor Zachař.
Děti od 9 do 14 let: 1. Vanesa Petříčková, 2. Markéta Fabianová, 3. David Florian.
Děti do 8 let: 1. Štěpán Bakeš, 2. Martina Žmolilová, 3. Míša Havlík.

Pozvánka na akci: Ve Struhách u Turnova budou soutěžit v koulení chleba

Další podobné akce najdete v rubrice VOLNÝ ČAS - Zábavné soutěže

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dres Mšena bude oblékat exligista Štajner!

Velmi zvučnou posilu do svých řad hlásí divizní tým Jiskry Mšeno. Prvním získaným hráčem před nastávajícím divizním ročníkem je exligista Jiří Štajner! Odchovanec Senohrab opustil ligové trávníky v roce 2014. Od roku 2015 hájil barvy nedaleké Chrastavy, letos za ní v sezoně vstřelil 12 branek, i přesto ale Chrastava skončila poslední v divizní skupině C a sestoupila. Teď čerstvě 42letý technik přichází na přestup do Břízek a věří, že bude platným hráčem. Více podrobností na Našem Jablonecku

Ohlédnutí za Josefodolským divadelním jarem 2018

Osmadvacátý ročník JDJ 2018 je za námi a zbývá akci zhodnotit. Pořadatel - DS J. K. Tyl Josefův Důl - si naložil na svá bedra těžký úkol. Během víkendu 11. 5. až 13. 5. totiž v divadle proběhlo jedenáct soutěžních představení. To je určitě rekordní účast za 28 ročníků. Doprovodným programem přehlídky - jako každý rok - byla výstava. Tentokrát majitelka budovy divadla připravila a nainstalovala výstavu o J. A. Komenském. Podrobný článek na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilská pouť přináší opět doprovodné koncerty i různá představení
Po silném větru zasahovali hasiči zejména na Semilsku a Českolipsku
SK Jilemnice zve na oslavu 100 let místního fotbalu
V lomnickém Aion clubu zahraje Xavier Baumaxa
Na Slavnostech Vratislavického piva zazpívá Olga Lounová i Vojta Kotek

Nejčtenější články

19.06.: Aneta Pavlatová: Do soutěže miss šla kvůli charitativním projektům
20.06.: FOTO: Ostrov Art Fest 2018 přilákal do Semil hudbu různých žánrů
19.06.: Přepeře uhájily druhé místo a míří do divize, ovšem do skupiny B

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT