V areálu ve Struhách se namísto lyží proháněli s pecny chleba

18.11.2013 10:31:09 | Autor: Lenka Gecková a Petr Ježek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

V areálu ve Struhách se namísto lyží proháněli s pecny chleba

Na ojedinělou akci Koulení chleba 2013 pořádanou Pekárnou Mikula a Klubem lyžařů Turnov dorazilo v sobotu 16. listopadu do lyžařského areálu ve Struhách u Turnova na dvě stovky dětí i dospělých.

Závodníci měli za úkol proběhnout trať v co nejrychlejším čase a přitom koulet před sebou tříkolový pecen chleba. Nejvíce soutěžících bylo v nejmladší kategorii 79 dětí do 8 let, 32 dětí bylo od 9 do 14 let, a 16 mužů a 10 žen. Se soutěžícími přímo koulel i Jaroslav Bába, který byl v mužské kategorii druhý. Závodníky podpořil i trojnásobný olympionik a český rekordman ve skoku vysokém Jarda Bába, který skončil v kategorii mužů druhý. Vítězem mezi muži byl Pavel Veselý, v ženách Jana Grofová, mezi staršími dětmi Vanesa Petříčková a mladšími Štěpán Bakeš.

Chleba byl nakonec na žádost pořadatele zabalen do fólie, aby to někdo nebral jako znevážení „božího daru". I když se jednalo o akci pro někoho možná kontroverzní, své poslání určitě měla. „V Čechách je kladen příliš velký důraz na cenu výrobku, a už ne na jeho kvalitu. Chtěl jsem upozornit na to, že tomuto diktátu podléhají někteří výrobci, a důsledkem je, že za potraviny potažmo chleba se vydává něco, co s kvalitním chlebem nemá moc společného. Bohužel tomuto trendu jde na ruku i stát, který dokonce některé potravinářské normy změkčuje," řekl Jiří Mikula, majitel Pekařství Mikula. 

Vítězové jednotlivých kategorií<br />Autor: Lenka Gecková Pokles spotřeby chleba na osobu je podle statistiků skutečně znát. Zatímco v roce 1950 činil 87,4 kg, tak loni to bylo pouhých 42,9 kg. Ve Struhách u Turnova se koulelo s neprodanými bochníky z obchodů, které již nebyly určeny ke spotřebě. Po závodě byly věnovány jízdárně jako krmivo pro koně.

„Rád bych, aby se chléb opět dostal na výsluní a především zpět do českých kuchyní, kam odjakživa patřil. Touto akcí jsem chtěl vyvolat diskuzi na téma kvality a úrovně pečiva se snahou do toho zapojit nejenom účastníky akce, ale i média a politiky. Věřím, že lidé si cestu ke svému poctivému pekaři najdou," dodal Jiří Mikula.

Výsledky Koulení chleba 2013:

Ženy: 1. Jana Grofová, 2. Jana Umlaufová, 3. Kateřina Košilková.
Muži: 1. Pavel Veselý, 2. Jaroslav Bába, 3. Viktor Zachař.
Děti od 9 do 14 let: 1. Vanesa Petříčková, 2. Markéta Fabianová, 3. David Florian.
Děti do 8 let: 1. Štěpán Bakeš, 2. Martina Žmolilová, 3. Míša Havlík.

Pozvánka na akci: Ve Struhách u Turnova budou soutěžit v koulení chleba

Další podobné akce najdete v rubrice VOLNÝ ČAS - Zábavné soutěže

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pohybem a hrou proti Alzheimerově chorobě

Světový den boje proti Alzheimerově chorobě každoročně připadá na 21. září. Liberecký kraj se stejně jako vloni v tento den připojí k akci s názvem Pohybem a hrou proti Alzheimerově chorobě. Program je zaměřený právě na osvětu v oblasti prevence tohoto onemocnění. Interaktivní akce bude probíhat ve čtvrtek od 10 do 17 hodin v Liberci. Další informace v článku zde

Konzultace s městským architektem budou v Turnově omezeny

Stavební úřad Turnov informuje občany ohledně možných termínech konzultací s městským architektem. Omezení konzultačních dní do konce tohoto roku je ze zdravotních důvodů městského architekta. Ing. arch. Vladimír Kučera, který je od dubna letošního roku novým městským architektem, bude k dispozici pro konzultace v pondělí 18. září od 13 do 16 hodin. Následující termíny konzultací do konce roku budou pouze v říjnu, a to konkrétně 2. 10. a 9. 10. 2017 vždy od 13 do 16 hodin. Městského architekta naleznete v uvedených termínech v kanceláři vedoucí stavebního úřadu č. 303 turnovské radnice.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj chce vysokorychlostní železnici z Prahy do Polska přes Liberec
Na platy v kultuře dá kraj do konce letošního roku přes tři miliony
Začíná topná sezona - jste na ni připraveni?
Osm miliard pro města a obce přineslo hejtmanovi Půtovi ocenění
Okresní přebor: Příděly rozdávaly Stružinec i Mírová

Nejčtenější články

18.09.: Hasiči celou noc zasahovali u požáru skladovací haly v Lomnici
20.09.: Trenér Petřík odchází z Turnova do druholigového Frýdku-Místku
18.09.: Krajský přebor: Semily v derby s Brodem utržily sedmigólový debakl

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT